Zygopetalum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod gemma 22. 3. 2010 19:40

Taktak, Pankrác,Servác a Bonifác to jistí, tady se nic neuspěchá. Bylo by škoda kvůli jednomu mrazíku o kytku přijít.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 23. 3. 2010 08:37

to určitě, mně jen štve, že si jí nemohu ještě vzít domů :)
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 23. 3. 2010 12:01

Ahoj a kdyby se dali ven jen na odpoledne třeba na 3hodiny,když svítí sluníčko.Pak je i ten byt takovej vyhřátější.Mě to taky strašně láká. :hm
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 23. 3. 2010 22:23

No, šlo by to, ale ne na přímé sluníčko, teď strašně kouše, takže někam do polostínu, ale mně by se nechtělo ty kytky vláčet sem tam, na to nemám čas ani chuť, když už je vyhodím ven, tak aby tam mohly být furt. A některé rostliny takovéhle prudší a časté změny taky nemají rády, takže za sebe jsem opatrnější, když změna, tak dlouhodobá.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 26. 3. 2010 19:20

Dobře to jenom to sluníčko láká,vláčet se mi s tím taky nechce.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 30. 3. 2010 15:13

Tak mám z domova od mamky zprávy, že zygo má "něco velikého čeho si předtím vůbec nevšimla"!! a další dvě nebo tři:) Takže jsem na to hrozně zvědavá, evidentně mu ten pobyt v chladu na světle opravdu svědčil. Doufám, že vše úspěšně vyroste / vykvete. Hodím po víkendu foto:)
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 5. 4. 2010 18:58

Tak takhle vypadá moje naprosto zbídačené zygo, které se snad probouzí k životu.
DSC00902.JPG
DSC00903.JPG
DSC00904.JPG
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 4. 2010 20:57

CatX...nic si z toho nedělej.Mám ho v podobném stavu ;-]
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 6. 4. 2010 07:37

marcela: jsem ráda, že mu vyrazili 4 asi nové pahlízy. Jen nevím, když ž se začalo probouzet, má být stále v chladnu? Mamka už ho začala přihnojovat, jen nevím, jestli se teď něco mění, když už vyhání hlízy.
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 4. 2010 15:31

Zygo se nesmí rosit a venku na něj nesmí pršet. Tak to píšou v chytré knize, má raději stín než slunce a v létě mu náramně dělá dobře pobyt venku.To už mám odskoušené.Takže pevně věřím, že se ti venku vzpamatuje, ty hlízy totiž vypadají dobře.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 4. 2010 15:42

Zygo nemám, je tu na něj moc teplo, ale četla jsem, že některým po odkvětu takhle opadají všechny listy klidně a listy mají pak jen nové pahlízy, ze kterých to potom kvete. Tak je to třeba normální, jen ty, co nejsou zelené bych dala pryč, mohly by být zdrojem nějakých houbových i jiných chorob.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 6. 4. 2010 17:44

Cat - super! Krásně Ti roste. Určitě ho pak šoupni ven! Já ho měla v ještě horším stavu... :-) Určitě vykvete!
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 6. 4. 2010 17:58

Tak to se těším,taky mi rostou nové hlízy :D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 6. 4. 2010 18:04

Mě zygo jestě od lonska nekvetlo.To jsem si ho přivezla po mamce jí kvetlo 2x do roka ale měla doma větší chladno než já.Já jsem ho dala do chladna a má novou hlízu ale nekvete.Ted jsem hio dala na chodbu tak uvidím ale máme všude velké teplo tak nevím.Ptám se Vám mužu ho dát ven třeba až po zmrzlech ale jestli ano kam.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 6. 4. 2010 18:10

Danuš,já tipuju,že do stínu :hm
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka