Cambrie

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 27. 11. 2010 15:23

Dano já vím, že takhle kvetou jen jsem si nemyslela, že pokvete i mě. Vypadalo to, že nepokvete vůbec. Já si myslím, že letněním to určitě nebude, já ji měla na balkoně celé léto, dávala jsem ji domů až s nobilkama. Mám dvě a jedna pokvete, druhá zatím vůbec nevypadá.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 11. 2010 16:23

Dani ma moc krásně vybarvený květ, :tleskani :tleskani no co naděláš, že jich není víc snad příště. :hm Mně stefan isler přeci také udělal jen takové malé kvetení.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 27. 11. 2010 16:35

dama 55 píše:To oni takhle lezou. Z jedné nové pahlízy z každé strany jeden. Vzhledem k tomu, že mi tu kvetla prvně, koupili jsme ji loni v prosinci, těžko říct, co se jí nezdálo. Možná ji nebudu ani letnit, ani nikam přenášet, tam, kde bude, bude i potom kvést. Třeba byla moc dlouho venku, možná chtěla být na sluníčku, příště ji dám na jiné okno. Uvidím, kolik čeho teď vyrazí po odkvětu, krásnou a velkou ji měla Rozárka a myslím, že říkala, že ji ani neletnila. Tahle měla pahlízy dvě a nasadily obě z obou stran.

Dámo - máš jí krásnou, opravdu!!! Já je neletnila, od podzimu do jara jsou v ložnici na okně na SV a poměrně chladno, zalévala jsem přes zimu jen občas, až když vyschly a dost jsem na ně kašlala. Na jaře jsem je přenesla do obýváku strana na JIH a byly pořád u otevřeného okna ale tak, aby nebyly na prudkém slunci. Hnojila a namáčela jsem je stejně jako phalky, žádný extra buřty. Beallara se předvedla vskutku famózně ale ta druhá - hnědo fialová (co jsem odkrojila Evoušovi) začala nakvétat koncem prázdnin a ani nestačila řádně vykvést a strašně rychle odkvétala. Už je mám v albu na Cambriích, zatím jsem stačila zaktualizovat jen to. :-[
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabča.H 28. 11. 2010 10:14

Ahojky!
jsem v pěstování orchidejí naprostým nováčkem, aspoň co se Cambrií týče. Dosltala jsem 3 z výprodeje, byly v pořádku. Jedna má i květní stvol, ale všimla jsem si, že se jim "scvrkává" taková ta pahlíza a nevím jestli jsem při jejich pěstování něco nepokazila. V obchodě tvrdili, že náročné nejsou. Pěstují se prý stejně jako Phalenopsisy... :'( Poradíte? Díky
Gabča.H
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MA-SK 28. 11. 2010 12:43

Šár.ka píše::tleskani náhodou Dani paráda! hele nemusela třeba kvést vůbec ... takže děkuj za těch 6 květů! ;-) příště to bude třeba lepší!

-- 27. 11. 2010 14:58 --

MA-SK a tvoje nová kytička je taky úžasná! odkud teda cestovala, když píšeš tisíce km ... :hm no hlavně, že to zvládla, nic se nepolámalo a teď ať dlouho kvete a za chvíli zase znova! :tleskani


Cestovala po Francúzsku a potom domov. Na orchidke nie je nič také zvláštne, čo by nebolo dostať aj u nás.
Raritou je však to, že keď sme boli v jednom obchode vo Francúzsku manžel mi niekoľkokrát povedal, či ju nechcem. TAk to bolo :shock: ... a potom som ju tam nemohla nechať, to sa len tak ľahko nestáva. A tak sa učím po francúzsky aby sme si rozumeli. :lol:
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iivuse 1. 12. 2010 06:36

Ahoj,tak se jdu pochlubit. Už jsem si myslela,že ta moje bealara spí navěky a ono ne.Teď jsem se na ni moc nedívala a asi se naštvala a začala pučet,tak se moc těším jestli to dotáhne až do konce.
Přílohy
IMG_1261.JPG
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pabil 1. 12. 2010 07:18

Nó, tak to je velká gratulace. Moje Nelly isler zatín nedělá nic, ale roste nový výhon, tak snad se taky dočkám :)
kočky a orchidky, to je to nejdokonalejší, co příroda stvořila
pabil
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iivuse 1. 12. 2010 20:47

Tak to Ti přeji,já ji dostala na jaře kvetoucí a od té doby nic.Také jsem ji letnila,snad to pomohlo,ale už jsem nevěřila.Mám většinou Phaly a ty kvetou skoro pořád. :-D
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 2. 12. 2010 06:50

TAk sa hlasim, ze sa vcera otovrili prve dve kvety na Nelly Isler, foto dodam neskor :) tesim sa jak male decko, vsak po vyse 1,5 roka bolo na case :)
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 2. 12. 2010 11:30

Moc gratuluji a těším se s Tebou. :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 2. 12. 2010 17:23

Tak to je super! Gratulace!
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 2. 12. 2010 17:28

no nelly isler myslím si že mi ty harmoniky nikdy nevykvetou :roll:
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukucka.85 2. 12. 2010 19:57

Blahoželám. Teším sa na foto kvetu. Ešte som ju nevidela kvitnúť, aspoň myslím. Pohľadám ako vyzerá.

-- 2. 12. 2010 20:59 --

No konštatujem že to bude nádhery!!!
Alena
kukucka.85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iivuse 3. 12. 2010 08:56

Také gratulace a těším se na foto :-)
iivuse
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lusielaL 3. 12. 2010 11:08

Dievcata,toto je moja radost,prve kvitnutie u mna.
kvety 008.jpg
lusielaL
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků