Cambrie

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 3. 2010 13:56

Tak to bude chtít malou přestavbu a taky by to chtělo sem založít tvoje album :-) .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 23. 3. 2010 15:57

Obrázek
Beallara kvete ochotně dál,ještě neupadl ani jeden květ.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 23. 3. 2010 18:26

Ario paráda :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani a hned tři supr pěkně ses rozšoupnul :lol: :lol: :lol: :lol:
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 23. 3. 2010 18:35

Evoušku...jen ať vydrží co nejdéle 8-D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 23. 3. 2010 18:36

Ario gratuluju ke krásným přírustkům :tleskani
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cibusik 23. 3. 2010 19:27

Ario parada!! Ta cattleya nema chybu!
Evousku krasne ti kvitne ta beallara, drzim palce!
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 30. 3. 2010 15:08

Dobrý den, tak cambrie mi vyhání velké silné kvetení (alespon to jako kvetení vypadá!) a ještě jedno malinké. Jak jsem tady ale nedávno fotila, že se na kvetení udělaly varhánky, tak teď ještě navíc dva okrajní lístky mají žlutou špičku. Tak už opravdu nevím, co dělám špatně. Zkusím to večer vyfotit a dát sem. Navíc jsem měla v květináčku zaraženou špejli abych viděla, jak je substrát vlhký a když jsem jí ráno vytáhla, na špejli sedělo takového cosi malinkatého snad v ulitce, když jsem to vystrčila na světlo tak to dokonce zvedlo hlavičku jakože co to jako dělám. Co to proboha mohlo být???
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 30. 3. 2010 17:30

Že by šneček? Jestli to máš zasazené v původním substrátu, klidně ano. Tam se najde všelicos. Doma nám většinou takovéhle věci nelezou. Máme to jaro, tak to asi, bohužel, budeš muset přesadit a pak se takových "návštěv" zbavíš jednou pro vždycky. Nejdéle do půl roku přesazuju všechno.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 30. 3. 2010 18:15

Šnečků jsem se zbavovala také.Přesadila jsem a za čas jsem je objevila znovu.Někdo tu psal ,že je chytá na rozkrojenou bramboru.tak jsem to vyzkoušela a opravdu se chytili.Rozkrojit bramboru a tím rozkrojeným položit na substrát.Delši dobu jsem žádného nechytila,tak snad jsou pryč.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 30. 3. 2010 18:20

dama: jojo, v původním substrátu, asi nějaký mikrošneček:) spíš mě trápí ty žluté špičky nového kvetení. Nemůže to být třeba tím, že je přímo za oknem?

-- 30. 3. 2010 19:21 --

kandl: děkuju za tip, hned vyzkouším!:) byl takový jen minimini malilinkatý
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 30. 3. 2010 18:27

No právě minimini kdyby byli větší tak se dají posbírat.Takhle jsou sotva vidět.Když jsem je objevila,tak jsem kytky prohlížela lupou,jestli nejsou okousaný.Nic jsem nenašla,ale se šnečkama radši pryč.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 30. 3. 2010 18:35

tak naříznutá brambora je na místě. Neporadíte něco na to žloutnutí? Já bych strašně nerada o to jedno jediné kvetení přišla:(
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 30. 3. 2010 19:22

To je těžký. Listy žloutnou, když je něco špatně s kořenama. Buď to má vody moc, nebo málo, to jsem ti moc nepomohla. Cambrie má mezi zálivkami proschnout, ale ne vyschnout. Než jsem pochopila jak, nejspíš jsem úspěšně zničila docela pěknou C.Nelly Isler. Asi to s nimi taky moc neumím. Možná, že je jí u tebe moc teplo, ona nemá moc ráda být přímo u skla, obzvlášť, jestli tam jde sluníčko.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 07:30

Achjo. Když já se na ní pomalu bojím sahat, když se rozhodla vykvétat. Alespoň jsem jí teda přemístila až do druhé řady na parapetu.
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 08:16

Slunce teď podle předpovědi moc nehrozí, je zataženo a právě začíná i pršet. Dělat s n nic teď nejde, když pokvete, aspoň se snaž ji míň zalévat, aby náhodou nehnila. Nové žluté špičky listů by taky mohla mít nedostatkem železa. Obsahuje to hnojivo, co máš doma železo? Až ji budeš hnojit, nehnoj plnou dávkou, Cambrie má slabší kořínky. Napřed prolejt skrz čistou vodou bez ničeho, pak hnojivem.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka