Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 9. 2009 19:55

Hezký nápad :tleskani takže zůstanu u Phalů
Pro Danu: já bych vlastně neměl radit vůbec páč o orchidejích nic nevím. Ani nevím jak se která jmenuje a už vůbec ne odrůdy orchidejí. Vím jen to že Phaly u nás doma rostou. Mám sice 25 let knížku Orchideje ale podíval jsem se na ní před 25 lety a až letos na jaře párkrát.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 9. 2009 20:06

ario opravdu dobrý nápad, trošku složitý, ale tak by to fakt šlo. :tleskani :tleskani Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ario 4. 9. 2009 20:11

Nic jednoduššího nelze vymyslet :-)
ario
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 9. 2009 20:16

Ario ty bys nám tady mohl vymýšlet zlepšováky :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 9. 2009 20:21

Dane, nepovídej, že jsi už v deseti letech četl knížku o orchidejích. A jestli jo, pak je záhada, proč o nich doteď nic nevíš a už naprostá a nevysvětlitelná záhada je, že Ti všechny tak kvetou. Nenarodil jsi se náhodou ve znamení Lva, že my dva musíme být spolu v permanentních opozicích a sporech? :?:
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 9. 2009 20:27

To jsem tenkrát strašně chtěl orchideje po jedné paní co je pěstovala a ona chtěla abych o nich nejdříve něco věděl a tak mně rodiče koupili tu knížku k vánocům. Pak to ňák nedopadlo. Ale teď si vzpomínám že jsem měl tenkrát asi 2 roky orchidej Pleione formosana. Ale zašla :-(.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 9. 2009 20:31

Mám takový dojem, že někdo tady má Pleionku, nebyla to Moravanda?? :?: :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 9. 2009 20:36

Máš pravdu. Mám tři. Vyhnaly listy ale nevykvetly :-S :-[ .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 9. 2009 20:40

Tibetská orchidej od Bakkera že jo? No ale aspoň, že žije a vegetí, třeba je ještě malá - jen ji zase pak po odpočinku v lednici hodit do vegetace je problém pro skleník a ne do bytu.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 9. 2009 20:43

Psali že roste venku i v bytě :!:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 9. 2009 20:50

Proč by to nepsali, když ji potřebovali prodat. Jo a k té Tacce, Bakker ji nabízel za 999,-, to je skoro zadarmo, ne? Na té výstavě v Šebrově ji prodávali, nebo jen vystavovali?
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 9. 2009 20:54

Prodávali, ale já na cenu raději ani nekoukala. Byla tam obrovská a nááádherná.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 8. 9. 2009 16:06

Dneska jsem dělala doprovod manželovi na vyšetření do Ústecké nemocnice a při té příležitosti jsem nakoukla do několika květinářství.V jednom jsem narazila na Vandy.Kvetoucí ve velké váze za 1400 kč.Odkvetlé za 300.Jednu jsem si koupila.Doufám,že ji nezahubím. :hm Prý kvetla modře. Obrázek Když jsme se vrátili do Děčína,tak jsem nakoukla do květinářství u nádraží a tam měli Vandu,modrou ,za1800. :shock:
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 9. 2009 16:12

Tak tos koupila moc pěknou, dobře žes ji vzala, ja je mám taky v takových sklenicích. Má i pěkné kořeny.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 8. 9. 2009 16:13

No právě jí koupu ,ty kořeny měla už dost suchý.Ta cena se mi taky zdála dost dobrá.400 i s vázou.
Danielko,poradˇ,prosím čím je přihnojuješ ? Mám hmojivo-Orchidea od agra,phaly tím hnojím.
Vandu můžu taky ?
kandl
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka