Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 6. 10. 2012 19:38

Květinko, ani to nekomentuj :mrgreen: :mrgreen: , já fakt nevím, čím to je :hm :nenapadne A to pojedu v úterý na pár dní do Berouna, aby tam nebyl vnuk sám, protože dcera je v Egyptě,teď je tam s ním mladší dcera a představ si, že mám domluvenou vandu již pořadové č.15 od paní z FB, já se taaak na ní těším :love:
Rozárka 3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sarlote 6. 10. 2012 21:03

Já hlásím čudlík a mám hroznou radost, jen ta od Lukse mi pořád nejde.....Sarlote
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klara87 6. 10. 2012 22:36

Rozárko, to bude parády. :tleskani :tleskani :tleskani
Sarlote :tleskani
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Restrepia 7. 10. 2012 04:33

Tú ružovú vandu som kúpila za zľavu v rakúskom Tulne, bez názvu a nekvitla. Po intenzívnom máčaní nasadila na kvet. Mám 15 vánd, po letnení na balkóne ešte niektorým vyliezajú čudlíky. 4 vandy mám od Lukscheitera už asi 2 roky, ale tie sa jednoducho ani nepohnú! Zo žartu im hovorím, že asi prešli "mraziacim boxom".
Restrepia
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 7. 10. 2012 06:05

Všem přeji moc radosti s vandičkami a novými čudlíky :-))
Já mám od Lukscheitera vínovou a pokvete mi už podruhé, mám ji 2roky .. :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 7. 10. 2012 10:29

Rozárka 3 píše:Jani - Ty jsi na phalky opravdu zanevřela a upřednostňuješ botaniku? :pozor Já se picnu a přitom TY jsi zavinila, že jsem je začala milovat :love: No vidíš a už Ti chtěla uletět (možná ke mně :hm :mrgreen:

Rozárko nezanevřela jsem na phaly ani na vandy phalů mám stále 35kousků a vand 9 kousků
a pokvete mi bílá vanda roste čudlík u červenooranž mini a phairot x fuchs spoted
Jinak gratuluji budeš mít opravdu rozkvetlé vánoce :-D
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 7. 10. 2012 16:50

Všem gratuluji ke kvetení i k čudlíkům..........máte je moc krásné :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nika2006 7. 10. 2012 19:12

Proti Rozárce jsem břídil, neb mám Vandy jen dvě, ale kvetou :-) Obrázek tahle modrá mi kvete už potřetí od loňského října a žlutooranžová se taky snaží Obrázek
Nika2006
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 7. 10. 2012 19:43

Krásné :-)) :tleskani :tleskani :tleskani , také mám dvě a kvůli velikosti mi to stačí .. :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 7. 10. 2012 20:24

Taky gratuluji ke všem čudlíkům a držím palečky, aby jsme tam měli hodně poupat a hlavně, aby nakvetly a nedělaly nějaké hlouposti .. jakože by třeba chtěly upadnout či seschnout ještě předtím než vůbec rozkvetou! :mrgreen: Já musím tuhle moji Xenu http://safrona.rajce.idnes.cz/Ascocenda ... 5-10-2010/ pochválit. Dokvetla mi asi před 14-ti dny, v sobotu jsem ustřihla stvol a ve středu už ji rašil zase nový stvolík! No a Nefertiti http://safrona.rajce.idnes.cz/Ascocenda ... 10-2010/se taky snaží a taky vyhnala nový stvoleček. Takže mi zůstává ještě tesselata, kterou jsem brala loni na podzim z pokojovek a zatím jen roste, ale květ nikde. A pak Rozárčina oranžovo-žlutá koupená v září.
Jak často ty holky hnojíte? Já se přiznám, že na to hnojení dost zapomínám a nebo se mi prostě nechce ... a je asi pravděpodobné, že tady bude kámen úrazu ... :roll:
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 8. 10. 2012 13:33

Niko :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anejka 8. 10. 2012 13:46

Holky všem gratuluju,paráda :tleskani :tleskani :tleskani
Anejka
Návštěvník