Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danicka 31. 1. 2012 12:50

Tak devcata Vanda prisla-zabalena uvnitr jen do nocina trochu novin a pilin uvnitr.V krabici sice trochu polystyrenu nahore,ale zadna bublinkata folie jak u Pokojovek ]:-< .listy flekaty jak neco od mrazu,vyhon malinky.No jsem pekne nastvana. :grr: Fleky u se slunickem ztraceji,ale nevim co ted,co to po namrznuti udela-mam 2 dny na reklamaci,tak nevim a podle me ber fleku to stejne neveme jako reklamaci.Taky uz to nechapu s tim oznacenim Vanda a Ascocenda- na netu byla pod Vandama,ale na ni je napsano Ascda..Je pravda ze Schwerter ma vsude i na Vandach napsano Ascda.Odkud je ma on nevim.navic vyhin s pouopatky neni a je malinky,aspon korenu ma teda hodne.Je to moje blbost-on tvrdil,ze to maji zarizene,no ten me teda na....Navic aby neco zase nechytla ta jahudka s poupatky-to uz by me kleplo tuplem.
Kulwadee vyhonecek 2.jpg
Ascda.Kulwadee Frangerans cela rostlina.jpg
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 31. 1. 2012 15:06

Dnicko ono je to riziko,nechat si posílat vandu v zimě.Divím se,že to v mrazech vůbec posílá.Na Pokojovkách už posílání pozastavili.Jinak vypadá pěkně.Snad se vzpamatuje.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danicka 31. 1. 2012 17:41

Tak byla holka na stolku na slunku a z vodnatych zelenych fleku se udelaly hnede. ]:-< Napsala jsem Lukscheiterovi co s tim jako udela- ze to podcenili a jak dopadla.Tak jsem zvedava jak se zachova.Jestliu opet schova hlavu do pisku a hodi to na Ceskou postu nebo se k tomu postavi celem a vrati penize.Tohle byla jeho posledni sance-uz a nim fakt koncim.

-- 31. 1. 2012 19:33 --

Tak mi psal Lukscheiter,ze nema duvod mi pry neverit,ale ze jsem opet jedina,kdo ma problemy.Tak mu pry nemam posilat Vandu zpatky.Jemne mi naznacil,ze jsem nejaka divna a mam nejake divne podminky. To pry posilaji i do Skandinavie. Pokud jeste nekdy spolu budeme jednat tak osobne.Takze jsem vpodstate dopadla dobre.

-- 1. 2. 2012 09:07 --

Pridavam foto tech listu-nektere jsou na tom fakt blede.Tak ted nevim,jestli ji mam nechat u te jahudky nebo ji dat pyrc- je to dilema.Kdyz je dam do te druhe mistnosti,tak tam jsou zase ta V.pagchong blue- a ta je taky flekata a ta V.Patchara a ta mi prave puvodne zrejme nakazila tu V.Pagchong blue ale vypada dobre.Proste misto abych se na ty Vandy a Ascocendy vybodla,tak je stejne kupuju-no trubka. :-! Bud nejaka houba nebo trasnenka-no me z toho.Alespon na te jahudce uz jsou na jednom poupatku uvnitr videt tecky,tak se tesim.Porad je jeste dobrych 10 poupatek.Myslim,ze ri tehle zime a zamrzlych oknech budu rada,ze budou kvety i malinke. :oboze
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 1. 2. 2012 09:29

já na ní nic nevidím :hm
ale Daničko upřímně nepřeháníš někdy tu péči o vandy až moc????? se mi zdá že párkrát si zbytečně vandy vyhodila do kontejneru
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danicka 1. 2. 2012 14:49

Tohle byl jen pohled na vyhon a ceklkovy pohled.Ted sem dam foto tech omrzlych mist.Jakuku- ona ta posledne vyhozena Ascda uz byla fakt hrozna.Ty se mas,mas idealni podminky,to bych taky chtela.
V.Kulwadee omrzly list 1.JPG
V.Kulwadee omrzly list dole.JPG
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janka-jj 1. 2. 2012 21:18

Ahoj všíchni,
poradíte mi co s ní? díky

-- 1. 2. 2012 22:24 --

Přílohy
IMG00149-20120201-2105.jpg
IMG00150-20120201-2111.jpg
Janka-jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danicka 2. 2. 2012 08:25

Ahoj Janka,podle fotek neni nic poznat- popis to prosim slovy.
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janka-jj 2. 2. 2012 19:02

Danicko, květní svol začal žloutnout, do 14 dnů upadaly všechny květy a celý stvol uschnul. Listy začaly od středu žloutnout a odpadat... 8 listů je už pryč (během 1týdne). kořeny se zatím drží...
Janka-jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danicka 2. 2. 2012 21:30

Tak to je spatne,to uz asi moc nerozchodi.a jak ji pestujes- ve vaze nebo na volno nebo v kure? Mne ta AScda Strawberry Soda u niz se tesim na kvety,tak mela dole u stonku 2 male roslinky- u obou uz uschly od stredu vsechny listky a je po nich.Tos ji koupila kde a za jakych podminek?

-- 2. 2. 2012 21:34 --

Prihodim sem jeste moji cekajici Ascu jahudku- jestli to nedopadne,tak to bude tezke zklamani-ale aspon nejaky kvet snad bude. :oboze :oboze
vyhon Ascda jahudka 1.2.202.jpg
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janka-jj 2. 2. 2012 21:45

byla kupovaná někde v Plzni... byl to dárek, tak víc nevím. Mám ji od vánoc. Nejdříve byla ve velké váze, před 2 týdny jsem ji vyndala a je v malé váze, která je spíš jen opora než váza...horní listy jsou stále pěkně zelené a vypadají zdravě, dolní všechny opadaly
Janka-jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danicka 3. 2. 2012 09:54

Tak ti nezbyva nezbyva nic jineho nez cekat.Hodne stesti. ;-]
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 3. 2. 2012 10:35

Janka - jj vo váze maj len korene, nie listy !!
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 2. 2012 15:11

Ale to né i ve váze kvetou :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 4. 2. 2012 00:45

květiny píše:Tak jsem to nevydržela a to moje "miminko " vyfotila, uvidíme :oboze :hm :potichu
Obrázek

Květinko - moooc Ti držím palce a těším se s Tebou, tyhle čudlíky já prostě miluju :love: , jen hlásím stav z 9 - 0 :'( :-l doufám, že se holky odvděčí za mojí péči :-[ :hm :nenapadne
Danicko - myslím, že už to vypadá nadějně :hm soda určitě vykvete, těším se na foto :shock: 8-D
Janka-jj píše:byla kupovaná někde v Plzni... byl to dárek, tak víc nevím. Mám ji od vánoc. Nejdříve byla ve velké váze, před 2 týdny jsem ji vyndala a je v malé váze, která je spíš jen opora než váza...horní listy jsou stále pěkně zelené a vypadají zdravě, dolní všechny opadaly

Janko-jj - tak to by mě opravdu mrzelo, kdyby měla Plzeň takovouhle reklamu :hm :-S , to byl asi blbý kup, nebyla moc velká zima, když Ti ji kupovali :?: :hm :hm
Rozárka 3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 5. 2. 2012 18:12

ještě kvete Obrázek
a chystá se
ObrázekObrázek
Jana
jakuku
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka