Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Evouš 17. 1. 2012 21:53

Oluško barva nádherná. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danicka 19. 1. 2012 09:45

Olusko,taktez se mi barva libi.mne zatim stvolik u te Ascdy jahudky roste a ma spoustu pidi poupatek,ale jsou malinka,tak doufam,ze vydrzi do jara a neco z toho bude. :oboze
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 19. 1. 2012 09:48

Daničko - som myslela ako sa ti darí s jahôdkou.............už sa teším na fotečky, aby som videla ako niekomu pekne rozkvitla......keď už tu svoju som dokatovala a musí sa najskôr spamätať.....
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Restrepia 19. 1. 2012 10:22

Anejka, myslím, že tie korene na Vande sú poškodené z tvrdej vody. Používaš konduktometer? Resp. v akej vode namáčaš, ani sústavné namáčanie len v destilke Vandám neprospieva.
Restrepia
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anejka 19. 1. 2012 19:54

Restrepia,to bude asi ta příčina tvrdnoucích kořenů
Anejka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 19. 1. 2012 20:46

Anejka: A nekoupilas ji už s těmi suchými kořeny? Já jednu tak už koupila, ale nevšimla jsem si toho úplně hned, ono to není moc vidět. Olámala jsem všechny suché a mrtvé a vandě už dávno narostly nové.
HladováHousenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 19. 1. 2012 21:39

mne sa tiež podarilo doničiť krásne dlhé korene, všetky uhnili, ostali len zo 2-3 hrubšie, tiež nie veľmi dlhé. A po cca pol roku konečne nový koreň pustila, aj list ide, ja ich všetky pestujem v kôre + polystyrén...
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janka-jj 20. 1. 2012 00:00

Dobrý den,
před 3 týdny jsem dostala Vandu ve váze... každý týden ji na 2 hodiny namáčím, ale drobnější kořeny jí zasychají... poradí mi někdo co s ní? díky
Janka-jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 20. 1. 2012 02:36

Janka-jj: Teď si nevzpomínám, kdo tady pěstuje vandy ve váze, aby ti poradil konkrétně s vázami... Nicméně já bych řekla, že namáčíš málo. Já mám teda vandy volně zavěšené, takže hodně rychle vyschnou, mnohem rychleji než ve váze, ale namáčím (skoro) každý den... tak na 15-90 minut, jak to zrovna vyjde. Namáčet 1x za týden se mi zdá hodně málo. Hlavně jestli ji máš v typicky suchém vytopeném bytě.

Ale na druhou stranu, jestli tím zasycháním myslíš, že ty živé špičky kořínků zaschnou (a nerostou), tak to není zase tak zvláštní teď v zimě. Navíc než si ta rostlina zvykne v novém prostředí... A tenoučké kořínky mi taky většinou zašly a zůstaly jen ty silné.
HladováHousenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emive 20. 1. 2012 07:44

Janka-jj píše:Dobrý den,
před 3 týdny jsem dostala Vandu ve váze... každý týden ji na 2 hodiny namáčím, ale drobnější kořeny jí zasychají... poradí mi někdo co s ní? díky

Tak já mám ve váze 3 vandy a máčím co druhý den na půl až hodinu,myslím si,že teď přes zimu stačí i co třetí den podle teploty,kde jí máš když je škaredě není sluníčko tak to tak dělám-hodně záleží v jaké teplotě jí máš.Neboj také mi vždycky po koupení nějaké kořeny odešly narostou nové.
emive
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 20. 1. 2012 11:19

Janka ve váze mám 2 vandy.Namáčím je 2x týdně,tak asi na hodinu.Mám i vandy volně a tam ještě mezi namáčením kořeny rosím.Dej si pozor na to, aby vanda měla ve váze jen kořeny ne listy.Hrozí zatečení vody do paždí listů a následně hniloba.Kdyžtak koukni sem. http://kandl.rajce.idnes.cz/vandy_a_ascodendy/
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janka-jj 21. 1. 2012 01:17

děkuji všem za info. Vandu mám u východního okna, v pokoji je dtálá teplota kolem 21 stupňů. Je ve velké váze celá, včetně listů i květů...

-- 21. 1. 2012 01:19 --

Přílohy
IMG00138-20120120-2358.jpg
takto vypadají kořeny...
Janka-jj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 21. 1. 2012 01:47

Janka-jj: Ajaj, mít ji celou ve váze není vůbec dobře. Můžeš si být jistá, že dřív nebo později ti uhnije nebo chytne nějakou houbovou chorobu nebo plíseň a bude po ní. :-| Dej ji do vázy tak, aby ten plastový košíček visel na okraji vázy a ve váze byly jen kořeny, ale žádné listy. V rozích toho plastového košíčku bývají strčené takové drátěné háčky, kterými ten košíček můžeš uchytit za kraj vázy. Kořeny můžeš prohlídnout a ty očividně mrtvé ostříhat (nejsou k ničemu dobré - maximálně k tomu, aby se na nich udělala plíseň). A máčela bych ji 2x týdně místo jen jednou.

Hlavně ji nenechávej celou v té váze. ;-]
HladováHousenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emive 21. 1. 2012 08:36

Určitě ji vyndej a dej do menší vázy tam se jí bude líbit více-moje zkušenost.
emive
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 21. 1. 2012 10:38

Janka to je přesně to co jsem Ti psala.Na některých kořenech už je vidět,že zahnívají.Rychle vyndat,všechny špatné kořeny odstranit i špatné spodní listy.Řezné rány bych zasypala mletou skořicí,nebo práškem z dřevěného uhlí.A upevnila jí ,tak aby ve váze byly jen kořeny.
kandl
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka