Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danicka 11. 12. 2011 15:29

Tak mne ten jeden pidi cudlicek u Vando-Ascy posel,ale druhy roste a u te Ascdy jahudky taky.Tak uvidime.Ted krasne sviti slunicko,tak mam radost,ze mi na holky na stolku sviti.K dnesnimu svatku jsem si vybrala-dostala 3faliky-to vite Vandy a Adcocendy za tahle penize mi nikdo nekoupi,to musim sama a jeste o te posledni Ascde jahudce manbzel zatim nic jeste nerikal-tak nevim jestli si nevsiml ci co,no na to ze ma tolik korenu,tak ja bych si toho vsimla,ale mezi temi ostatnimi se to zrejme ztrati. :-P No a udelalo mi taky radost D.nobile-prvni moje nejuspesnejsi kveteni 17kvetu,tak jsem hrda :-D -je to na nove velke pahloze a na stare male ma jeste 4 poupatka.Foto na rajceti pod Danihen.
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 12. 2011 17:14

Dani vše nejlepší k svátku.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 11. 12. 2011 22:43

Představte si, že modrá vanda, co mi vykvetla koncem září, mi udělala zase čudl! 8-D Tenkrát to bylo moje první vandí kvetení vůbec. Snad se něco nepokazí a zase vykvete!

Takhle kvetla: http://hladovahousenka.rajce.idnes.cz/Kvety_a_jine/#vandakvete.jpg
A takovýhle má dnes čudl: http://hladovahousenka.rajce.idnes.cz/Kvety_a_jine/#cudl.jpg

Taky mi poprvé v životě nasadil na květ mini phal - a hned 2. A snad mi poprvé pokvete i jedna cattleya. :-)
HladováHousenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 12. 12. 2011 07:16

SUper blahoželám k čudlíku na vande ................ ja na tento úžasný pocit stále ešte len čakám .-P

Mne tiež ide zrejme cattka kvitnúť - foto som pridala
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 12. 12. 2011 11:04

jo jo Housenko jak se jednou rozkvetou a doma se aklimatizujou na prostředí tak pak kvetou pořád :-D
byla jsem u Olušky a taky jí roste čudlík u ascy :-))
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 12. 12. 2011 12:12

no moje najskoršie mám od 04/2011 - ešte si asi nezvikli a musím chvíľu na "čudlík" počkať.......
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 12. 12. 2011 16:22

Ach ach to bude zase krásy :-)) , blahopřeji :tleskani :tleskani ,
Adél , já už měla dva čudliky, ale do konce to nedotáhly :'( , snad na jaře :oboze
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danicka 12. 12. 2011 18:00

Housenko,gratulace k cudliku a at to dopadne s kvetenim-ja myslim,ze jakmile takhle vyhonecek kouka uz ven z listu,tak to na nejaky kvet dopadne-nejvetsi mistryni je samozrejme Jakuku s jejimi mnohocetnymi a nekonecnymi kvetenimi,ale i kazdy jiny je rad nad cimkoli.Videli jste uz nekdo nove internetove stranky Lukscheitera? Mejlem mi prisel odkaz http://www.lukscheiter.eu Jejich stranky se zacaly podobat urovni ostatnim,treba Pokojovkam nebo terrakorune a tak, ale stejne maji nabidku poprad stejnou a po tom mem poslednim nakupu te spatne V.Patchara uz od nich asi nic nechci-zlate drazsi Pokojovky.Jinak nasla jsem jednu starsi fotku,jak mi syn pomahal s koupanim Vandicky. http://danihen.rajce.idnes.cz/Ascocendy a Vandy
Danicka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 12. 12. 2011 19:52

no teda ty máš iného pomocníka :tleskani nech mu tá náklonnosť k orchidkám vydrží čo najdlhšie
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 17. 12. 2011 09:49

Niko - já Ti jí úúúplně zapomněla pochválit :-[ je krásná :tleskani :tleskani
Jani - :shock: :tleskani :tleskani
Na ukázku jedna ze čtyř za 99 Kč - kořínky se krásně probudily (od začátku ve váze)kliknout 2xObrázek
Rozárka 3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 19. 12. 2011 17:00

Patrně se se mnou rozloučí modrá vanda z avataru. :'( Nejdříve špatné kořeny,vyrostl nový kořen a zdálo se to v pořádku.Dokonce nasadila na květ.Najednou začaly žloutnout spodní listy a celá je taková vysušená.Nerozkvetlý stvol jsem ušmikla,listy odstranila a dala jí do vázy.Asi se chudinka ukvetla. :hm
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 12. 2011 17:15

Jaruš veselé to není :hm ,ale snad si po Novém roce budeme moc koupit nějakou jinou :oboze .I když jsem řekla ,že už nic. :lol:
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 19. 12. 2011 17:19

No já mám na jednu ještě spadeno,ale zatím není kam dát.Téhle by , byla škoda.Kvetla skoro pořád.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 19. 12. 2011 17:24

Vím jak je těžké se s nimi rozloučit. :hm
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cibusik 21. 12. 2011 19:28

Jani super! moje teraz spia, nedavno dokvitla zlta. Housenko gratulujem!
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka