Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Evžen DC 13. 2. 2011 12:53

Ahoj jakuku,no špatné to je,ale musíme se všchni učit od všech,ptala si se jak je namáčím, tak to dělám tak jak jsem vyčetl na různých fórech a dávám Vandám dešťovku normálně do vázy na ty 2h,pak vodu sliji a nechám je být.Možná mají moc té vlhkosti ve váze nevím,ale nebo i ty rostliny měli slaboučké kořeny a to může být třeba také problém.
Evžen DC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jakuku 13. 2. 2011 13:53

no já nevím kolik tam právě dáváš té vody do těch váz.Já mám sice ve váze jen dvě vandy a při namáčení tam dávám jen tak 2cm vody nechám několik hodin nasáknout a pak vyleju a tu vodu leju samozřejmě opatrně abych nenalila na listy a do krčků to pa rádo uhnívá každopádně je nenechej v těch vázách tak utopené vem si dráty a dělej háčky na zavěšení jak ti to Kandl ukázala uvidíš to se spraví a bude to v pohodě co se týče kořenů tak vypadají docela slušně je tam vidět u některých že jsou hnědé a seschlé ale já myslím že se to spraví

-- 13. 2. 2011 15:43 --

Evžene mrkni právě namáčím nechám pár hodin až se pořádně napijou kořeny a pak vyleju Obrázek
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 13. 2. 2011 13:55

Jani gratuluju. :tleskani :tleskani :tleskani Mě se zatím na květ chystá jen jedna.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 2. 2011 13:59

A mě zatím žádná, právě je namáčím a hnojím koktejlem z Biplantolu a lignohumátu. Koukala jsem na Receptář, že už ten lignohumát dávají prakticky do všeho. Rostou mi ale pěkné kořeny a listy.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 13. 2. 2011 14:05

Když rostou listy a kořeny,tak určitě i pokvetou.Také u nás byl dnes koupací den. :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 2. 2011 14:16

Jen abys měla pravdu. Docela bych nějaká květ už vítala. Překvapuje mě rostlina s názvem Ascda Varute FuchsiaxVanda Coerulea. Je až nepřirozeně malá co do rozpětí listů. Podle mě jsou kříženci Vand právě docela velcí a po ascdách mají větší schopnost kvetení. Tahle je z nich v rozpětí listů nejužší, kvetla modře do kostiček a má široké ploché listy.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 13. 2. 2011 14:24

a já právě namáčím :-D také mi rostou všude kořeny a listy ale zatím se chytly jen ty dvě nejvěrnější ascy :-D
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 2. 2011 15:02

Jsou naprosto neúnavné. Kvetou Ti vlastně pořád. Já u té mé růžové nemám moc valné kořeny. Potřebovala bych, aby jí narostly nějaké nové. Ty staré jsou sice asi živé, celé zrzavé od lignohumátu, ale stříbrné má vlastně jen tři a to je dost málo.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 2. 2011 15:09

Děvčata listů budu mít dost ,ale květ pořád nikde. :hm :hm :hm :mrgreen:
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 2. 2011 15:59

:shock: Jani to mě udivuješ. Já když namáčím tak je potopím pod listy :-[ a to mě někdo říkal ,že je normálně šoupne celé do vany s vodou namočí nechá okapat a je to. A když to takhle děláš, tak jak natáhnou ty krátké horní kořeny :hm ? Teď jsu z tebe teda janek :hmm:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drzroman 13. 2. 2011 16:06

a proč by tahaly všechny kořeny?mělo by stačit i pár.je to stejné jako ampule na tom hrubém kořenu.
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/
http://storczykiwiki.forumotion.com/forum.htm
drzroman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 13. 2. 2011 16:11

Moravando ony to nasajou až povrch je zbytečné jim vodu nalévat až po listy tak samo ty co mám v květináčích a kořeny jsou mimo občas na ty hrubé dám ampule jinak maj smůlu
Naposledy upravil jakuku dne 13. 2. 2011 16:12, celkově upraveno 1
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 2. 2011 16:12

Vždyť nejsou nikdy všechny kořeny pod vodou. Taky nemám - některé jsou vylezlé ven a do vody nedosáhnou. Ty co koukají mimo porosím, aby zezelenaly a občas, pokud nejsou přímo vzhůru nohama na ně dám tu ampuli. Taky myslím, že všechny nepijou když se máčí. Vana sice dobrý, ale kdo by to pak utíral. Dřív jsem to máčela celé, Vanda pak dobu visela hlavou dolů, aby to z ní všechno vyteklo. Nic moc se to neosvědčilo.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evžen DC 13. 2. 2011 19:59

Ahojky děkuji za příspěvky,musím hned reagovat na mé namáčení a to tak,že rostliny dostali vodu do vázy po ten košíček,tak jak popisuje Moravanda.Dále jsem prozatím dvě Vandy upravil tak jak mě radila kandl a to ,aby rostliny nebyli tolik utopené ve váze a upozornila mne na to i jakuku.Ponovu jsem rostliny dal přímo na okenní parapet a další rostliny budu postupně "upravovat",aby byli spokojené a dařilo se jim lépe.Dovolil jsem si přiložit nějaké fotečky,aby jste viděli,že i mě to taky doma kvetlo a ta modrá ve váze byla TA co odstartovala mou pouť za Vandami,ačkoliv byla drahá ,ale ....... krásná.Prozatím nekvete.jinak rostliny,když jsem je letnil,tak jsem je rosil i na listy a přes léto byly v pohodě.Jinak se těším na výstavu v Březnu konanou v Praze v botanické.
Děkuji Vám za rady ze kterých si vezmu ponaučení.
Ahojky Vám všem.
Přílohy
P1010277.JPG
P1010283.JPG
P1040285.JPG
Evžen DC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 2. 2011 20:08

Všechno jsou to moc krásné rostliny. Vandy mají obří květy a byla by velká škoda, kdyby se zničily. Pro oboje rostliny je základ všeho dostatek světla a opatrně s vodou. Nejhorší období kdy jsou ohroženy na životě je ta zima, když je všude málo světla. Dost lidí v tomhle období Vandám i svítí. Přeju Ti, abys je zachránil, byla by to obrovská škoda a zklamání.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků