Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 10. 2010 18:34

Děkuji vám, tak ještě aby vyrostl do kvetoucí velikosti. Já myslím, že na jižním okně moc problémy se světlem zatím nemá a pokud svítí sluníčko, je tam i teplo v okamžiku. Světla mám, i když zatím na oknech nejsou, ale muselo by se to asi jinak zavěsit. Mám to vymyšlené tak, aby svítilo do rostlin a tohleto visí až nad tím. To bych je asi musela nějak přestěhovat, aby místo visení stály na parapetu třeba ve vázách. Nebo možná v těch květináčích, že by stály na těch roštech. Protože pokud by kvetly, nebo se na to chystaly, bylo by to asi potřeba. Dost čára přes rozpočet, kam půjdou ty, co tam stojí teďka. Snad jedině půjdou viset do košíčků a na jejich místo tohle pod světla. Ještě to dovymyslím.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 3. 10. 2010 18:40

Já se taky přidávám s gratulací....supééér :tleskani :tleskani :tleskani
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 3. 10. 2010 18:40

Já je mám na parapetu ,jak vandy tak ascu.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 10. 2010 18:41

Já věřím že to zvládneš 8-D .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 10. 2010 18:43

Těch 380,- co jsem za ni dala v červenci byla docela přijatelná suma. Asi to chce teď obrazit Baumaxy a podívat se, zda nemají někde nějakou ve slevě. Našla jsem účtenku od té z pátku a původně stála 1090. Když ta váza stojí stovku, je vlastně celá kytka za 179 korun, to je jak Phalenopsis v akci. Asi jsem tam přece jen měla vzít ještě nějakou, koukám, že by byl určitě zájem. Jenom, když na to člověk narazí poprvé, hned ho nenapadne jak s tím naložit. Tak příště.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 3. 10. 2010 18:48

Zítra juknu u nás v Baumaxu,měli modré,růžové i fialové....to by bylo super :hm
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 3. 10. 2010 18:52

dama 55 píše:Děkuji vám, tak ještě aby vyrostl do kvetoucí velikosti. Já myslím, že na jižním okně moc problémy se světlem zatím nemá a pokud svítí sluníčko, je tam i teplo v okamžiku. Světla mám, i když zatím na oknech nejsou, ale muselo by se to asi jinak zavěsit. Mám to vymyšlené tak, aby svítilo do rostlin a tohleto visí až nad tím. To bych je asi musela nějak přestěhovat, aby místo visení stály na parapetu třeba ve vázách. Nebo možná v těch květináčích, že by stály na těch roštech. Protože pokud by kvetly, nebo se na to chystaly, bylo by to asi potřeba. Dost čára přes rozpočet, kam půjdou ty, co tam stojí teďka. Snad jedině půjdou viset do košíčků a na jejich místo tohle pod světla. Ještě to dovymyslím.

vždyť máš nový regál :-D :-D už je osázený :?:
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 10. 2010 18:53

Třeba je to nějaký celoplošný republikový výprodej. Kde ji koupila Jana pro sebe a pro Olušku? Taky v Baumaxu, ne?
Janulko, na regálu myslím je pro ně tma a hlavně, je to v pokoji na východní straně a tady je i celkem dost chladno. Tady bydlí střevíčníky a miltoniopsis a masdeválie. Světla tu sice taky mám, ale svítit bych musela celý den. To se zase RWE na mě finančně vyřádí.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 3. 10. 2010 19:03

ne ne v Hornbachu ale tam dávají na každou kytku co odkvete nebo je bídná až 70% slevu
Naposledy upravil jakuku dne 3. 10. 2010 19:03, celkově upraveno 1
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 3. 10. 2010 19:03

V Mostě je měli za plnou cenu.To víš ,že by se hodila za ty peníze
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 3. 10. 2010 19:04

no já myslela vystěhovat do regálu jiné kytičky a ascy a vyndy dát na jižní okno :-)
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 3. 10. 2010 19:09

Já je mám na vychodní stranu ,jižní nemám ,už jsem to probírala s manželem jestli by jsme to okno neudělali v pokojíčku,na jižní stranu a on mi řekl,že jsem se zbláznila,že kvůly čtyřem kytkám,které se vejdou na parapet dáme dvacet tisíc.Tak mají holky smůlu.Jestli vanda brzy nenasadí na květ ,tak ji asi odnesu do práce tam jsou okna na jižní stranu čtyři,ale chtěla bych to dokázat doma.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 10. 2010 19:09

Mě zatím visí na těch řetízcích,ale až se dají světla, nebude to svítit do nich moc. Dám asi do košíčků na řetízky něco co zrovna nekvete a na ta místa na parapet tyhlety Ascocendy. Měly by i víc vlhkosti mezi ostatními na roštu. Jen aby se tam vešly nějak inteligentně. Ještě mám jedno velké okno na jih, ale tam děsně zavazí ten ananas a ještě dost dlouho bude. S tím počítat zatím nemůžu.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 3. 10. 2010 19:28

emive píše:Tak vObrázekisí moje vandy

Emive co to máš za zářivku :?: přímo určenou pro rostlinky :?:
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MA-SK 4. 10. 2010 08:34

dama - gratulujem. Nech Ti pekne zakvitne.
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků