Oncidium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 4. 2009 20:04

Takle velký výhon vytvoří hlízu bude kvést už za čtvrt roku. Mě se už u dvou hlízy zvětšují a tak se těším.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 4. 2009 21:01

Vážně? To jsi mne potěšil, protože mi to připadá jako výhon, který nikdy žádnou hlízu vytvořit nehodlá. Vzhledem k tomu, že celá rostlina je už od začátku poněkud nevábná. Alespoň že vím, že žije a těšit se budu, kvetlo krásně červeně.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 4. 2009 21:04

My máme jen žlutý a kvete každá nová hlíza :tleskani už tři roky ale jen jednou za půl a třičtvrtě roku.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 4. 2009 21:38

Kdyby chtělo kvést, to by byl pro mne úspěch. Ještě jsem měla to žluté drobnokvěté a je to jediná orchidej, která mi odešla takovým fofrem, že jsem ji ani nestihla vyfotit. Napřed padaly listy, pak květy, pak oboje a potom skočila v popelnici. Nejspíš někde nastydla cestou při přesunu. Takhle rychle pryč byla v průběhu jednoho týdne. Nic mi ještě nezašlo, kromě téhle jediné. Takže - když vidím nápis Oncidium - jímá mě hrůza.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 1. 4. 2009 21:49

Nestraš mne, já ji mám asi taky, to je moje Liduška :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 4. 2009 21:53

Já mám s Oncidiem jinou zkušenost. Loni jsem ho rozdělil na 4 kusy a už všechny znovu kvetly a tak jsem ještě jedno rozdělil na tři kusy a tak jich mám 6 a daří se jim dobře.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 4. 2009 22:10

No, tuhle starost s tím svým jedním slavným výhonem rozhodně jentak mít nebudu. :D
No, víš Moravando, u Tebe je to trochu jiné. Tvoje květiny jsou členové rodiny i se jmény - to jsou pak úplně jiné poměry. Já sice s těmi svými laskavě hovořím, ale jsou to jenom anonymní květiny - i když krásné a mám je ráda.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 4. 2009 17:46

Dneska jsem přesadila Oncidium. Dala jsem sem fotky ale bohužel mě to naskočilo v obráceném pořadí :-[ . Ale moc by mne zajímalo, a proto jsem to sem dala, co je ten chomáč na kořenech :!: . Děkuji za odpověď.
ps. Omlouvám se , ale ten záběr z blízla se mi opět nepovedl :-[ .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 4. 2009 18:11

Ta hrča na kořenech je s největší pravděpodobností slisovaná rašelinová kostka. Taky jsem to měla na tom Oncidiu, které mi zašlo. Možná, že to tam dávají proto, že to líp drží vláhu, aby byla rovnoměrněji zásobená vodou, nebo v tom líp koření, když je ještě malá. Možná, že je v tom od pěstitelů napuštěno i nějaké startovací hnojivo, aby se o to nemuseli tolik starat. Nechala jsi to tam, nbo jsi toho aspoň část dala pryč?
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 4. 2009 18:29

Já to dala pryč skoro všechno :-[ , tak jak je to na obrázku. Už jsem to našla na druhé a měla jsem strach aby to nebyly nějaký larvy něčeho :-[ . Já doufám že to vadit nebude, bylo to pěkně hnusný.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 4. 2009 18:40

A podle mého, když už to vypadá takhle, rostlina to opravdu na nic nepotřebuje. Já si myslím, že to je něco, jako ten slisovaný rašelinový jiff, co se v tom pěstují kytky ze semínek a dá se v tom taky množit kytky. Ze začátku tam má oddělená rostlina všechno, pak se to přesadí i s tím a postupně se to rozpadává, až je to na nic. Třeba nám k tomu něco řekne nějaký odborník, ale já myslím, že nejsem daleko od pravdy.To umřelé Oncídko to mělo taky a bylo to strašně mokré a hnusné.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 4. 2009 19:38

No, já jsem taky usoudila že je to tam na prd a vůbec se mě to nelíbilo :-/ .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 4. 2009 12:24

Obrázek

Slyšela jsem , že Oncidium jsou taky dva druhy. Chladnomilné a teplomilné. Poradí mi prosím někdo, co má ráda moje Liduška :hm :-) ? Děkuji.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 4. 2009 12:48

Přečti si seriál Jak pěstovat orchideje, tentokrát Oncidium - co vyšel tady. Já to mám vytisknuté, ta Tvoje Liduška je hned na první straně a u ní nápis: Oncidium Sweet sugar -teplomilné a nenáročné. Článek pokládám za velmi kvalitní, našla jsem v něm všechno, co jsem potřebovala. Mimochodem, Tvoje Liduška je stejná, jako to moje Oncídko, co mi v zimě tak bleskově zašlo, že jsem ho ani nestihla vyfotit. Máš šťastnou ruku, to Tvoje je krásné. :tleskani
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka