Oncidium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Andrea.B 4. 1. 2009 21:58

Nerosím pouze udržuji substrát vlhký.
Andrea.B

Odeslat příspěvekod SimonaS 4. 1. 2009 22:02

Tak jestli to nebude kámen úrazu.. orchidee se zalévají tak jednou týdně, až je substrát suchý.. teda pokud se nemýlím.. :hm
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrea.B 4. 1. 2009 22:10

Jsem pěstitel začátečník,řídím se zatím tím co jsem vyčetla na internetu, ale dělám to tak i s ostatními rostlinami a ty jsou vitální a krásně kvetou.Spíše se bojím, aby to nebyl nějaký škůdce, v jedné knize o pokojových rostlinách jsem se dočetla o podobných skvrnách, která způsobují háďátka.
Andrea.B

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 1. 2009 22:21

Právě to je nejhorší že příčin může být mnoho a je těžké je poznat. Většinou se jedná o nějakou fiziologickou vadu: nedostatek živin, přehnaná zálivka, průvan, nevhodná teplota nebo nedostatek světla. Vetšinou je to i více faktorů najednou.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Andrea.B 4. 1. 2009 22:24

Mám více orchidejí na jednom místě a tato je jediná u které se skvrny vyskytují, až na ně a ten žloutnoucí list vypadá zdravě.Snad to přežije, jen aby se to nepřeneslo i na ostatní.
Andrea.B

Odeslat příspěvekod Andrea.B 4. 1. 2009 22:30

Děkuji za snahu pomoci mě i mé orchidejce.Přeji krásný zbytek dne a mnoho úspěchů v pěstování...
Andrea.B

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 1. 2009 22:33

Radši ji dejte na jiné okno ať se to nepřenese :idea: . Touto dobou kdy je nedostatek světla je to nejhorší :-( . To se vždycky něco na pokojovkách objeví nebo začnou opadávat listy :'(
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 1. 2009 18:27

Andreo a jde to umýt, nebo to je poškození v listu?
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 2. 2009 10:27

A tu dlouho očekávaný přírůstek :tleskani ObrázekObrázek je to mini oncídko :lol:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 2. 2009 11:43

Ahoj :-) . To je vaše vlastní dítko :-)) :twisted: :-P :?:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 6. 2. 2009 11:59

Jasnačka klube se tam vedle té větší cibulky :lol:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 2. 2009 12:57

Tak to máš radost co :-P :twisted: :-)) :?:
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KatkaH 13. 3. 2009 17:24

Jak jsem se docetla, tak skrabacene listy jsou znamkou nestejneho zalevani.
ohledne zalevani je opravdu dulezite zalevat az tehdy kdyz je substrat suchy, orchideje jsou nechylne k plisnim, houbam atd.Dale je dulezite hnojeni a to jak pres zalivku, tak na list.
KatkaH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KatkaH 13. 3. 2009 17:41

Dobry den,
ja ma doma take oncidium se skrabacenymi pahlizani a na cedulce jen napsano jen oncidium. V knizce jsem se docetla, ze pahlizy mohou byt male, velke, hladke, nebo skrabacene - tak jsem to povazovala za normalni. Starala jsem se o ni jako o ostatni a kvetla jak o zivot dvakrat rocne, ted se mi zdalo ze uz to neni ono a tak jsem ji presadila a rozsadila a cekam co bude. pri presazovani je dulezite nechat alespon tri pahlizy aby rostlina byla schopna kvetu, jinak se kvet zastavi a ceka az bude dostatecne silna.
Tak drzim palce
KatkaH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 4. 2009 17:57

Obrázek
Moje Oncidium nemělo moc listů už když jsem je dostala. Zrovna jen dva a květ. Odkvetlo a teď vyrazilo vedle staré pahlízy nové. Jak dlouho trvá, než vyroste a než se vytvoří nová pahlíza, aby kvetlo? Já to odhaduji tak na rok.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka