Oncidium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod gemma 23. 3. 2010 22:12

Evouši, cristatu jsem kupovala vloni ve Fata Morganě od pana Dvořáka, krásný silný oddělek, letos tam žádné neměl. Když si objednáš u Lukscheiterů, tak v Chotči na výstavě si ji můžeš prohlídnout a nikdo tě nebude nutit si ji vzít, když se ti nebude pozdávat. Ostatně dá se s nima domluvit i individuální návštěva skleníků, abys nemusela čekat do výstavy, měli by tam letos (podle toho článku tady na Abecedě) otvírat prodejní centrum.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 24. 3. 2010 20:20

Gemmo,to jsem ráda,že to píšeš.Já se zítra chystám Luksch.napsat a objednat u nich ascdy a cristatu pro Evouše
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 24. 3. 2010 21:06

Gemmo,děkuji .Víme jak na to. :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 24. 3. 2010 21:10

Jestli to myslíte vážně a chcete ji pěstovat, je opravdu hodně chladnomilná a dělá jí dobře vzdušné proudění z ventilátorku, pošlu vám na mail článek, který jsem nedávno překládala opěstování chladnomilných coelogyne.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 26. 3. 2010 19:17

Marcelko daleko to nemám,ale nemám auto.No a cestovatel jsem taky na dvě věci.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DavidCCC 12. 4. 2010 18:08

Ahoj,k narozkam sem dostal oncidium bouzel asi po tydnu mi zacali usychat a opadavat kvety. poradil by mi nekdo co je spatne a co mam delat...?
Přílohy
P1904[01]_12-04-10.JPG
....
P1904_12-04-10.JPG
...
DavidCCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kandl 12. 4. 2010 18:34

Může to být tím,že rostlina kvetla už dlouho před tím než byla koupená a normálně odkvétá.Bylo by lepší vyfotit celou rostlinu,aby bylo vidět v jakém je stavu.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DavidCCC 12. 4. 2010 19:09

omlouvam se za spatnou kvalitu fotek...
Přílohy
P2001_12-04-10.JPG
...
P2001[01]_12-04-10.JPG
...
P2000_12-04-10.JPG
....
DavidCCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MA-SK 12. 4. 2010 19:13

Podľa stavu pahľúz, typujem na vysušený substrát.
MA-SK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DavidCCC 12. 4. 2010 19:16

to mozna bude tim protoze jsem nevedel kdy to zalevali v kvetinarstvi. A nejake extra zalevani a nebo jako normalne? zalivam ji pravidelne ...ale nevim jestli mam pritat zalivku a nebo nechat jako obvykle,mam vetsi zkusenosti s Phalaenopsisama.
DavidCCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kandl 12. 4. 2010 20:01

Vypadá dost vysušeně.Podívala bych se v jakém stavu jsou kořeny a rovnou ho přesadila do nového substrátu.Se zalíváním těžko radit,záleží na teplotě a vlhkosti vzduchu v bytě.Já oncidko namáčím zhruba jednou týdně .Ponořím květináč asi na 15 minut do vody.Přebytečnou vodu nechám pořádně odkapat a stačí mu to.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 12. 4. 2010 20:13

Kořeny už má mrtvé protože po vývinu hlízy a vykvetení staré kořeny odumírají. Po odkvětu vypadá vždy vysušeně, mám to tak už dva roky po sobě. Nové kořeny si vytvoří až nová hlíza. Už několik týdnu po odkvětu začne odspoda staré hlízy vyrůstat nová která při vyvíjení listů začne do kůry zapouštět nové kořeny. Znovu pokvete cca za 11měsíců až rok. Výměna substrátu (kůry) by nemusela uškodit.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 4. 2010 20:33

Taky si myslím,že už kvetlo dlouho před tím, než sis ho koupil. Jinak souhlasím s Danem.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DavidCCC 12. 4. 2010 20:59

ok tak moc diky
DavidCCC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 4. 2010 21:06

Přesně stejným způsobem mě tohle Oncídium opustilo. Napřed opadávaly listy, pak květy, potom se ukázalo, že je celá rostlina zasazená v rašeliníku a kořeny nemá. Skončilo v popelnici a je po parádě. Trvalo to celé týden a bylo po něm.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka