Orchidej mini.

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 5. 2010 11:12

Vypadá jako hádě :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vloucak 8. 5. 2010 11:29

Je to phalaenopsis calimero, úplně to stejné dělá i druhé největší poupě, možná se chová nestandartně (to větvení) protože jí přímo ze středu vyrůstá květní stvol, při nákupu jsem to nějak přehlídla :(
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 8. 5. 2010 11:35

No, on Ti asi vyrazí malý někde dole u země, tohle ty bílé dělají často. Jednou jsem v Kaufu narazila na celé plato bílých a stvol ze středu měly všechny. Bůhvíco tomu udělají, aby kvetly a rostlina se s tím vlastně zničí. Nic s ním nedělej, on s největší pravděpodobností někde vytvoří novou rostlinku a tu pak odsadíš, až bude větší.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 5. 2010 15:24

ObrázekTak tady je, mokrý dáreček, jestli to přežije, můžu si zasadit dva k sobě, protože mám takový dojem, že to je Calimero a ten už tu je. Tenhle bude ale mít co dělat, aby se vzpamatoval, tentokrát ani ten rašeliník nemá po celém květináči a visí jaksi v "luftu".
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 5. 2010 15:28

Obrázek Obrázek
Dnes mi začala kvést ,midi orchidka.Druhou orchidku jsem si dnes koupila v kaufu.Je to caliméro?
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 5. 2010 15:38

Není to Calimero, je to Sogo Vivian. To kvete krásně a dlouho, pak obráží na koncích. Mám ji taky jako trochu zvláštní formu a má ty zelené listy lemované žlutě. Kvete ale stejně. Ta moje ovšem ještě ne, protože je malinká. Nemají listy na obvodu náznak žluté? Ona to dělá, někdy víc, někdy míň - nelekni se, že žloutne.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 5. 2010 15:46

No já byla informovaná ,že je to caliméro a dnes jsem jedno jediné objevila v kaufu tak jsem ji popadla.Ale žluté kraje nemá.Právě když ty jsi napsala,že ta tvoje je caliméro tak jsem se ptala jak to vlastně je .Damo tobě to druhé také kvete.A ta první orchidka ,nevíš prosím název.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 9. 5. 2010 16:04

Děvčata gratuluju. :tleskani Moc pěkné mini. :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 5. 2010 16:08

Kandl děkuji.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 5. 2010 16:21

To první nevím Evo. U toho pruhovaného mini to vím jen a pouze proto, že jsem koupila tu s těmi panašovanými listy i s lístkem s názvem a když se na to kliklo, ukázala se rostlina, co mám doma i s květem. Mě tahleta mini s proužky kvete už podruhé a některé listy, asi jen dva mají po obvodu tenoučký žlutý okraj. Původně jsem myslela, že jí něco chybí, ale to jí tam jen leze ten žlutý gen, protože je to taky hybrid.Obrázek Tady je a teď už jí narostlo ještě o lísteček víc. Má to kvést taky takhle proužkovaně.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 5. 2010 16:36

Obrázek
Damo tady mám ještě jednu kvetoucí.Ale totvoje pravé calimero je nádherné.To jsem ještě neviděla.Když nekvete tak ho zdobí listem.Já ani na jedné nemám takové listy.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 5. 2010 16:42

Tohle, co máš na ruce je Calimero. Někdy bývá napsáno Calimero red, protože je ještě bílé - white. To pruhované je podle nich Sogo Vivian, tohle žluté Golden Vivian, ale každý tomu říká jinak. U těch hybridů nikdy moc nevíš a je to asi jedno, hlavně, že kvetou, protože jejich kořeny, to je katastrofa. To dnešní by šlo zase ždímat a já už nemám malý květník. Bude muset do kelímku a počkat na Choteč, nebo příští týden na burzu.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 5. 2010 16:47

Dnes co jsem koupila tak jsem až byla překvapená jaké má nádherné kořeny trošičku mokré ,brzy stejně přesadím.Jinak moc děkuji.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 5. 2010 17:21

Holky ty jsou nádherné, suprové. :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 9. 5. 2010 17:37

No paráda :tleskani :tleskani ;-] ...jen já zas nic :/ :-P
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků