Orchidej mini.

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vloucak 28. 1. 2010 09:32

Je možné, aby mini orchidejky voněly? Dneska se mi rozvilo nové poupě té bíle orchidejce s fialovým středem a nevím či se mi to zdá ale voní??? Četla jsem někde, že phaly nevoní? :hm
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 28. 1. 2010 09:50

.. teda Gemmo, ty jsi mi naplesala srdíčko! 8-D Ten MM je nádherný a ten oranžovo bílý doritis je naprosto kouzelný! Zase jsem se zamilovala .. :tleskani Ten bych teda chtěla a moc. máš ho ještě někde v albíčku?
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 1. 2010 10:40

Vloucak - miniphaly voní skoro všechny. Nejvíc ty žluté a kombinace žlutých s červenou. Voní i ten fialový, co má název Calimero. Některé docela dost intenzivně. Velké phaly voní některé taky a nejvíc zase ty do žluta. Je to ale spíš výjimka.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 28. 1. 2010 19:09

Gemmo, tak to je krááása! Já chci taky! :-)
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cibusik 29. 1. 2010 10:28

Gemmo ten doritis to je teda nadhera!!
Vloucak: Podla mna ti ten miniphal obrazi novymi rastlinkami. Ja som jeden phal rozrezala na dve polovice - vrchnu som zasadila a ta spodna pustila bocnu rastlinku. V pohodicke ziju oba.
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 29. 1. 2010 18:06

Gemmo ten Doritis je nádherný a máš i keika hlásímse kdybys náhodou někdy mimi prodávala :-D
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 3. 2. 2010 10:17

Včera jsem byla nakupovat v ikei ^^ váza 49,-
Obrázek
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 2. 2010 13:27

Vypadá to pěkně :tleskani :tleskani , tu vázu mám doma taky,jen ty kuličky mi chybí.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 3. 2. 2010 16:23

Já mám taky tu vázu a v ní jinou aranžmá :-). Ale dobrý, jen mi se ty kuličky moc neosvědčily... Pak napiš jak jsi Ty spokojená!
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 3. 2. 2010 22:36

Pěkné, pěkné
Tu bílooranžovou doritis bohužel v albu nemám, odkvetla hned, co jsem ji donesla dom, byla dost zrasená, ale snad se mi ji podaří vypiplat.
Zájemce o Mini Marka jen upozorňuju, že to vypadá na poměrně choulostivou rostlinku, pomalu rostoucí, Dama potvrdí.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 15. 2. 2010 17:08

Souhlas se vším, co bylo řečeno. Mám dojem, že už skoro každý tady MiniMarka má. Mě se ta rostlinka chová značně divně. Odkvetla, zůstal zelený ze čtyř jen jediný stvolík. V květináči jsou rostliny dvě, stálo to prý právě proto skoro pět set. Každá měla dva stvoly, kvetlo to ohromně. Teď z boku té jedné vyrazily další dvě rostliny. U jedné jsem myslela dlouho, že je to stvol, ale rostou tomu růžky, takže další, už čtvrtá rostlina. Zakrátko tak budu mít MiniMarka za tisíc korun a až jednou zase rozkvete, asi zbourá květináč. Taky vám to někomu takhle odnožuje, nebo něco dělá?
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 15. 2. 2010 17:55

Můj MM zatím jen nový kořínek a vypadá, že i nový skvětní stvol. Mini rostlinka je tam taky asi už od koupení.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 15. 2. 2010 18:14

Nové kořínky mám taky. Místo aby lezly do substrátu, koukají ven z květináče a ještě mám na konci starého květního stvolu něco, co vypadá jako lístek, ale nemá to asi žádný růstový střed. Je až úplně na konci a není to palístek, ten obtáčí stvol dokola. Tohle je úplně na špičce, na substrátu, spíš takový "divnolístek". Už jsem z toho pomalu divá taky.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 2. 2010 19:29

Tak narozdíl od normálních phalů mám s miniPhaly neúspěch. Z 5 rostlin mě kvete už pouze jedna a to prodlužováním starého původního stvolu. Žádný miniPhal mi ještě nikdy nenasadil nový stvol. Jsou teda naštěstí zdravé a pravidelně jim přirůstají nové lístky a kořeny.
Znovu mi nasazuje pouze střední Phal červeně tygrovaný, ten nasazuje pravidelně. Stvoly má krátké jako miniPhaly ale květy a listy má větší, tak napůl cesty mezi Phal a miniPhal.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Šár.ka 16. 2. 2010 19:59

.. no tak mně už MM taky skoro celý odkvetl. jedne stvol úplně a taky celý seschl. na druhém se drží ještě dva květy. ale fakt je, že celkově je ta rostlinka taková jakási zváštní! mně teda neroste kořen, nic. a chtěla jsem se zeptat, kdo máte teď MM z té ostravy jak jsme si ho kupovali skoro všichni ... nepříjde vám, že má nějaký divný substrát? mně příjde oproti jiným phalkám ten květník s MM takovej těžkej ... přemýšlím, zda ho nemám pak přesadit hezky do vzdušné FLorie či jak se ten substrát jmenuje. :hm
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka