Orchidej mini.

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Oluskacz 22. 1. 2010 20:34

Kořeny OK, zalít až budou stříbrné. Mám je v tom všechny a jsou OK!
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 1. 2010 22:25

Je to slisovaný rašeliník, zatím bych v tom nedloubala, hodně dlouho to drží vodu. Jak řekla Oluszka, zalívat, až zesvětlají kořínky. Teď jsou pěkně zelené a tedy zalité dost.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 23. 1. 2010 10:34

Koupené stejně, Calimero mi moc nejde Obrázek
a žlutozelená už má nový list a kořínky se probouzejíObrázek, obě jsou stále v původním rašeliníku
Rozárka 3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 23. 1. 2010 20:35

No tak orchidejku v té váze pěstovat nebudu, protože se s ní díky tomu hrozmě blbě manipuluje, špatně by se mi mlžilo a o vytahování kvůli nacucání ani nemluvě ... tak jsem ji přendala do velké sklenky ( místo květináče - externí obal bez děr ) a zajímalo by mě, jaký mají vliv ty gelové kuličky, jsou vlhké a jestli má orchidejka projít fází proschnutí před namáčením, nebrání tomu ty kuličky nějak? Ochidejka ve váze vypadala skutečně božsky, proto bych ji ráda umístila do prostornější s širším hrdlem, ale nejsem si jistá těmi kuličkami ... mylíte, že jim ty kuličky nevadí, nebo je to díky nim lepší, nebo to s nimi orchidej nějak "přežije". Chtěla bych, aby se orchidejka u mě měla co nejlépe. Pro případ bez kuliček jsem se poohlídla po pěkném obalu s aspoň mírným zabarvením a aby byl půrsvitný a narazila jsem na tohle
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20091928
mají ji ve 4 barvách bílá asi není vyhovující ale hnědá, tyrkysová a červená jsou ucházející. Jako obal pro mini orchidejky myslím poměrně solidní, květináček s rostlinkou by se do sklenky měl vejít.
Obrázek
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 1. 2010 22:09

Já bych ji, dokud kvete byla nikam nestěhovala. Ty gelové kuličky drží v sobě, pokud vím další vodu. Mlžit by se to ani nemuselo, klidně jde zalévat tu část s rašeliníkem plastovou injekční stříkačkou, aby se necákala voda mimo. Prostě jen napojit vodou ten rašeliník, přebytek by vsákly kuličky a kdyby zbylo, vylilo by se to bokem. Přestěhovat to jinam není stejně řešení na dlouho, počkala bych až odkvete a normálně to zasadila bez toho rašeliníku.Musím ale říct, že někteří to v tom rašeliníku mají a prý se nic neděje špatného. Já mu ale příliš nefandím a vyhodila jsem to pryč. Všechno záleží na tom, jak kdo dokáže vychytat množství vody pro zalití.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 1. 2010 14:44

Tak mi poprvé ve svém životě vykvetla moje Pavlínka :-D Obrázek Obrázek
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 1. 2010 14:49

No ten je nááááádherný :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani no jak to minimark
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 24. 1. 2010 14:57

Moravandi pak že to nejde ...je moc pěkná
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 24. 1. 2010 14:59

Moravando parádaObrázek.A co má ještě poupat. :oboze
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 1. 2010 15:24

Moravandi krásná a co má ještě poupat.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 24. 1. 2010 16:34

Moravando překrásný květ.Mě ta moje mini fialová už odkvetla asi je jí zima nebo nevím proč jí uvadly všechny květy.Přece jenom když jsme doma je tu teplo a když jsme v práci je to horší a možná je jí na tom okně zima.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 24. 1. 2010 16:37

Moravandi gratuluji... :tleskani :tleskani :tleskani máš se z čeho těšit ;-]
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 1. 2010 17:01

Děkuju všem :-[
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 24. 1. 2010 17:17

Moravando to se ti podařilo :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 24. 1. 2010 17:41

Ahojky všem! Byla jsem u mamči a musím vám ukázat, jak se vede mamčiné mini - opravdu krááása!ObrázekObrázek
Oluskacz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka