Orchidej mini.

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 1. 2010 20:02

Tak to budu zaručeně "úspěšný pěstitel". Philadellphia odkvetla dřív, než jsem jí stačila říct čau a MiniMark, ten dělá věci, že mi nad tím zůstává rozum stát. Jediný ten stvol co leze ze vzdušného kořene, zůstal zelený. Ostatní tři pěkně zežloutly a ještě pěkněji uschly. To se můžu těšit na květy.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 18. 1. 2010 20:10

Nebuď pesimista, jaro ho vytáhne - jen si to spočítej, mně vykvet skoro po třičtvrtěroce. Mám pocit, že se pomaleji adaptujou na bytové podmínky.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 19. 1. 2010 09:46

tak to můj mini mark už odkvetl jak jsi na tom Oluško ty kupovala jsi je společně.
Nejvíc mě ale štve ten modrý dorietanopsis Gemmo poraď pěstuje se normálně jak phal?rychle mi odkvetl stvol se sice stále prodlužuje ale poupata co jsou trochu větší hned sežloutnou.
:shock: :shock: :shock: :shock: no teda teď jsem si všimla že jsem na mini diskuzi
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 19. 1. 2010 19:23

Já mám mini marka s jedním květním stonkem a dokvétá mi. Tak uvidím. Dorie mi asi odejde.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 20. 1. 2010 09:10

:shock: :shock: Oli jak odejde :shock: :shock: odkvete nebo úplně odejde vždyť jsi tam měla dvě rostlinky v květináči
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 21. 1. 2010 22:23

Zítra na světle fotnu minimarka i doritis.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 22. 1. 2010 07:46

Dobrý den, asi Vám budu připadat jak jojo ;) ale poprvé jsem si pořídila orchidej a to mini orchidej phalanopsis calimero v takové skleněné váze s gelovými kuličkami, kelímek vypadá dost vlhce a roste v něm mech orchidejka v kelímku není sama ale jsou tam vidět 3 rostlinky hodně blízko u sebe, první kvete žluto růžovým kvítečkem, druhá vyhazuje "čudlík" stvol s poupaty a ta třetí je drobnější ale má už 4 listy. Dočetla jsem se tu že má nevyhovující substrát a tudíš ji musím přesadit, při přesazování se mám pokusit rostlinky oddělit? nebo je zase všechny pohromadě dát do nového květináčku? Nedovedu si představit to dělění to bych je asi musela odříznou ... dost se toho bojím, nechci aby chudinka pošla, byl to dárek k svátu ( a podotýkám dost drahý 250,- ) dále vůbec netuším jaký je postup přesazování, pokud byste byli tak hodní a hodili mi pár odkazů na osvědčené typy. Orchidejka jako taková vypadá krásně ... Děkuji za rady :shock:

Obrázek

Obrázek
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 22. 1. 2010 10:27

já bych jí nedělila a ani teď nepřesazovala 100% je zasazen v rašeliníku hlavně moc rašeliník nepřelévat nechat vyschnout a začít misto podlévání rosit jinač jí opravdu nic nechybí a že jsou tři v jednom :-D si myslím že to neva Daniel také své mini sadil do jednoho květináče
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 1. 2010 11:20

Taky bych s ní nehýbala, rozhodně ne teď, když kvete. Nádoba, ve které je teď asi nemá odtok - pozor na to, aby v ní nestála voda, aby byly vlhké jen ty gelové kuličky. Pokud rosit, tak jen opatrně část listů mimo srdíčko a neroste květy, na fotu se mi zdá, že jsou na nich kapičky vody. Až odkvete, přesadila bych to taky vcelku do jednoho květináče do kůrového substrátu. Hlavně do něčeho, z čeho odtéká přebytečná voda. Možná, když je jich takhle víc, byly by hezké zasazené v květináči ve tvaru malé misky. :-)
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 22. 1. 2010 11:38

ok, tak to jste mi udělali radost já se bála, že je to v háji a musím jednat, jinak uhnije podle diskuse tady na konci stránky http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.php?f=110&t=1074395&st=0&sk=t&sd=a&start=75&sid=d13778494bb5876e53734c4700c7bb84 a ten květináček ve tvaru misky může být neprůhledný? třeba keramika?
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 22. 1. 2010 11:43

ne :shock: jen to opravdu nesmíš přehánět s podléváním
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 1. 2010 11:48

Katastrofa to není, v té sklenici má docela dobré mikroklima, jen to nepřehnat s tou vodou, to by pak mohly zahnívat kořeny. Ta keramická miska je sice hezčí, ale má jen jednu odtokovou dírku. Já bych radši, když misku, volila plastovou - průhledná miska bohužel k dispozici není. Nebo to zasaďte do normálního průhledného květináče pro Phalaenopsisy, průměr tak 10cm maximálně.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 22. 1. 2010 11:50

ok, mamka pěstuje velké orchideie a přes týden je jen mlží na listy a v sobotu na půl až hodinku je postaví do dešťovky nacucat a pak zas přes týden jen mlží, tak to tak taky budu dělat ;) teda podle toho jak bude vlhký ten rašeliník
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2010 15:07

Taky bych je od sebe nedávala, ono když pak vykvete ze tří stvolů, to bude krása :tleskani .Osobně už dávám k sobě dva do květináče i velké phaly. Jinak, jak už psala děvčata opatrně s vodou i při rosení na střed rostlin.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 22. 1. 2010 18:32

Vytáhla jsem ji z té vázy abych se mrkla na kořínky ;)
Obrázek
celkem to vypadá jako piliny
vloucak
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka