Cattleya

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 5. 2009 16:02

Gemmo, další Živá exotika je v Ládví 13.6. a pak až po prázdninách 12.9.
3.10, 7.11. a 5.12. Nebo si to můžeš domluvit s nimi a vyzvednout u nich rovnou. Není to od Prahy zase tak daleko.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 5. 2009 16:57

Dani dík za data, i když nebyly psané pro mne :-[ . Já se tam dlouho chystám, ale ještě jsem tam nebyla :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sarlote 18. 5. 2009 18:17

Gemma, jen tak mimochodem vybíráme rostliny a ty posílám většinou já. Jsou druhý den u zákazníka. A taky to nemusí Ludo vůbec momentálně mít. Teď byla P.panterina a taky jsme to do Prahy nevezly, bylo toho spousty, má ještě masožravé rostliny, rostliny do teráriíí a spousty jiných i orchideje do skalky. Já třeba sháním P. mariae a snad ho přivezu z Německa
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 19. 5. 2009 21:07

Děkuji dámě za data, sleduju je na jejich webovkách a Sarlotě taky děkuju za nabídku,plánuju ji využít, jen co uvidím, co najdu v chotečských sklenících, kam jedem příští pátek při cestě na seminář.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 5. 2009 08:43

Tak mi právě Cattleya odkvétá. Květ uvadá a květní stonek žloutne. Prohlížela jsem i zbylé listy na pahlízách a ani na jedné není známka toho, že by rostlina odněkud už kvetla. Zato květináč je plný rostliny až po okraje a u jedné strany začaly vyrážet za ten týden, co je tady, dvě nové pahlízy. Dělit ji nemám prozatím v úmyslu, ale asi ji budu muset přesadit, vypadá, že nemá z čeho žít. Do substrátu přidám molitan, prý pozvolna uvolňuje dusík. Máte s tím někdo zkušenosti? Nikde nemůžu najít, jestli kvete ze stejných pahlíz víckrát, nebo jen jednou jako Oncidium.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 22. 5. 2009 10:28

Citace: " Pro indukci kvetení je nutný výrazný noční pokles teplot, takže letnění je téměř nezbytností. Úspěšný růst nového výhonu je zakončen kvetením. Je-li pahlíza příliš slabá nebo v případě, že nebyly dodrženy správné teplotní podmínky, sice dospěje, ale nevykvete. V takovém případě už kvetení neočekávejte. Květní pouzdro se objeví buď ihned, nebo vůbec."
http://www.abecedazahrady.cz/Exotika/Ja ... fault.aspx
Z tohohle jsem to pochopila tak, že kvete každá pahlíza jednou a už víckrát ne a když nemá ty správné podmínky, tak nepokvete vůbec :-l
Jinak osobní zkušenost zatím nemám.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 5. 2009 10:43

No já právě taky nevím. To by znamenalo, že jakákoli pahlíza, která ještě nikdy nekvetla by za předpokladu dodržení správných podmínek mohla vykvést kdykoli. Ustříhnu to odkvetlé a uvidím, zda bude po čase na ní patrné, že kvetla. Moje rostlina má relativně stejně vekých pahlíz deset a všechny vypadají na pohled stejně. Z každé kouká list a ani památky po tom, že by někdy kvetla kromě toho jediného květu. Jediný pohyb je ten, že uvadá květní stvol a na straně vyrážejí dvě nové malé pahlízky. Květináč je tvrdý jak kámen - uvnitř je zdá se těsno a jeví sklon k převrácení se.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eliška2 22. 5. 2009 19:44

Podle toho co jsem o cattlykách,jsem pochopila,že kvete jen z mladých hlíz.Tu svoji už mám nafocenou,jen to nusí syn dát do počítače a je ton jen telefonem a navíc už část odkvétá.Až dorostou ty další květní stvoly a rozkvetou tak ji nechám zas vyfotit.Snad do té doby nezapomenu koupit baterky do foťáku.
eliška2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eliška2 22. 5. 2009 21:56

http://yfrog.com/17dsc00961fj
http://yfrog.com/10dsc00960pj
Hrozné barvy.Zítra běžím koupit baterky do foťáku než to odkvete úplně.
eliška2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 5. 2009 15:59

Eliško barva nebarva je vidět, že je nádherná,já jen tiše závidím,mně se zatím s catlejema moc nedaří. :hm Nějak jsem je umořila asi péči, zatím žijí, ale nic moc. :oboze :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 5. 2009 16:02

Dani tak to nejsi sama :-[ .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 5. 2009 16:05

Moravando taky se stydím, :-[ ale co dělat, jen doufám, že si dají říct. :oboze :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 5. 2009 20:47

Jak jsem tak okouklla tu Eliščinu nádheru, máme cío dohánět. Já, s tím svým jedním květem, co jsem ho včera ustřihla, protože už vůbec nic nezdobil, jsem taky zvědavá, jak se tu předvedu. Ale listy, ty mám moc pěkné - akorát, že kvůli listům jsem ji nekupovala. No co, přesadím do lepšího květináče a uvidíme, jak se předvede.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eliška2 23. 5. 2009 22:38

Po těch mojich utrápených orchidkách je to taky můj jediný úspěch,a když vidím ty vaše krásné orchideje tak závidím já vám.Nevím,třeba je to jen náhoda a příští rok navykvete.Já samozřejmě doufám že ano.Chtěla bych ji dát letos ven,jen nevím kam,protože nemám žádné stromy.
eliška2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 24. 5. 2009 08:02

Ten strom není tak zásadní podmínka, i když příroda je příroda, já si musím taky nechat zajít chuť, protože strom sice mám, ale napadený rzí :-\ Mělo by se dát je zavěsit třeba pod dobře ukotvený slunečník, nebo na přistíněný balkon či terasu. a viděla jsem na fotkách, že je lidi mají na stolech a nad nimi stříšku z maskovací látky, nebo takové zelené poloprůsvitné netkané textilie.
gemma
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka