Cattleya

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rajsa 6. 9. 2016 07:06

Jsou krásné obě dvě :tleskani . Už jsem taky o ní uvažovala, ale jak jsem zjistila, chce spíš chladněji a to v paneláku nezajistím. Jaké máš pro ně podmínky ty?
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 9. 2016 13:41

Verčo ,nádhera. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :hm :hm :hm

-- 7. 9. 2016 14:44 --

:roll: Prozraď kde je máš umístěné :roll:
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 7. 9. 2016 18:59

Jsou nádherné :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Mně moc nejdou, asi tu mám moc teplo a v létě jim nesvědčí ani ten balkón. Mám je moc ráda, ale bohužel.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nika2006 12. 9. 2016 21:46

No vida - já je neletním, mám je v ložnici na jižním okně celé léto a konečně se daly do kvetení. Podle mě chtějí hodně světla, až jsem se bála, jestli se v létě nepřipálí, a ono jim to jen prospělo :oops:
Nika2006
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 9. 2016 11:43

Verčo opravdu chtějí hodně světla :lol: v ZZ jsou hned u skla a jižní strana jim vyhovuje. :tleskani :tleskani

-- 14. 9. 2016 12:43 --

Verčo opravdu chtějí hodně světla :lol: v ZZ jsou hned u skla a jižní strana jim vyhovuje. :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 21lrnxxx 18. 9. 2016 06:56

test
21lrnxxx

Odeslat příspěvekod Lukas123123 14. 10. 2016 21:15

Zdravím všechny,prohlížel jsem si po dlouhé době vaše nové příspěvky a máte opravdu moc krásné orchideje.
Chci se vás zeptat na zkušenosti s catleyí. V lednu jsem sem přidával fotku catleye,co jsem koupil v bauhausu. V létě jsem ji letnil a narostla krásná velká pahlíza,je větší než ty starší, takže soudím,že se ji venku líbilo. Nechal jsem ji tam do poloviny září,teď je doma. V té době jí začalo růst květní pouzdro. Teď už je vyrostlé,ale stále prázdné. Je nyní potřeba na indukci kvetení snížení teploty? Z rad na internetu jsem pochopil,že jakmile začne růst pouzdro,tak už se má dát dovnitř a není již potřeba chladno.
Je to moje první cattleya a tak nevím.... jaké máte zkušenosti vy? Díky za každou radu :-)
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 30. 10. 2016 15:53

Je třeba čekat až se pouzdro naplní,nic jiného se s tím nedá dělat.Trvá to někdy dlouho a taky se stane ,že i zaschne. Držím pěsti aby to dotáhla do květu. Mně tedka jedna dokvetla a další tu má také pouzdro, tak budem čekat spolu na zázrak. :tleskani :tleskani :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků