Orchideje, jejich nemoci a škodíci (broučci....atd)

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Mishell.S 3. 11. 2012 11:04

Děkuju, právě jsem paní Věře napsala.
Jen doufám,že se to nerozšířilo na ostatní orchideje.
Pěkně mě to štve :-S
Zajímavé je,že se to objevilo u orchidejí,které jsou umístěné v rohu na konci parapetu :hm
Takhle to vypadá na povrchu Obrázek a takhle když list otočím Obrázek

-- 27. 11. 2012 18:32 --

Nevíte,co by to mohlo být? Objevila jsem takovéhle skvrny na několika rostlinách,které pouští květní stvol :o( Obrázek

-- 27. 11. 2012 18:34 --

Nevíte,co by to mohlo být? Objevila jsem takovéhle skvrny na několika rostlinách,které pouští květní stvol :o( Obrázek
Rostliny jsem postříkala Mospilanem a Fast M, a oddělila od ostatních, ale nevidím zlepšení.
Mishell.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sya.B 20. 1. 2013 10:32

Dobrý den,
pomohli byste mi, prosím, s určením čehosi? Popravdě tipuju, že je to živočich, kdysi jsem myslela, že se jedná o semínko, ale teď si nejsem tak jistá. Ta věc je na listech phalu, zespodu na voděnce, na okenní tabuli a rámu. Je to strašně malinké (do 1 mm), neviděla jsem to se vůbec pohnout, na jednom listu u phalu ten "brouček" zesvětlal, proto myslím, že to není semínko.
Nevíte někdo, co to je a jestli je to pro kytky škodlivé?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sya.B
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 1. 2013 10:54

Nevím na 100% ,ale mě to připadá ,že je máte napadené sviluškou.Jinak se super postřik Substral Careo..Válčila jsem s červci a po něm to zabralo.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 20. 1. 2013 11:08

Taky si myslím. V každém případě, to určitě není nic dobrého a je potřeba to na všech kytkách hodně rychle zlikvidovat :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sya.B 20. 1. 2013 11:25

My jsme vždycky měli nějaké světlé ty svilušky, takhle tmavé já vůbec neznám. Mě mate, že tenkolisté orchideje, co jsou hned vedle, nemají na sobě nic, poupata toho foceného phalu jsou taky nenapadená. A koukám, že je to i na zdi.. :-(
Sya.B
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 20. 1. 2013 14:53

To není obyčejná sviluška s pavučinkou jak ji znáte, ale sviluška je to taky. Ty černé tečky jsou zapouzdřené další nejspíš matky, podobně jak třeba puklice. Na některé orchideje to nejde vůbec, na jiné málo. Nejvíc ale na miniphaly a na phalaenopsis vůbec. Postupně napadanou všechno, i nerozvité stvoly, jsou i na zadní straně květů - proti světlu je to vidět, zvlášt, když stoupne teplota, když je sluníčko. Stříkat se musí opakovaně, umýt ty tečky z oken, zdí, nádob, rostliny osprchovat vrchem i zespod listů a pak opakovaný postřik. Rostliny, které nemají nový zdravý středový list raději vyhoďte, nikdy se už z toho nevzpamatují - bohužel.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amesiowa 6. 2. 2013 12:24

Dobrý den, potřebuji akutně radu, dostala jsem nový kvetoucí phalaenopsis, bohužel po rozbalení jsem si všimla, že má hnilobu srdíčka, jeden list už upadl, ostatní listy se zatím drží, květináč je plný zdravých kořenů, poradíte co s ní?půjde ještě zachránit??? :roll: :hm
amesiowa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 2. 2013 13:08

Nejlepší by bylo reklamovat většinou je vymění a jinak jedině zasypat skořicí, nebo drceným dřev.uhlím,jestli to zaschne. :hm :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod amesiowa 6. 2. 2013 13:19

Uhlím už jsem ho zasypala, teď nezbývá než čekat?četla jsem, že většinou vyženou keiku, nevím, nikdy jsem se s tímhle ještě nesetkala, tak asi nezbývá než čekat až odkvete :oboze
amesiowa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 6. 2. 2013 13:42

Je to na dlouho a vysledek se nemusí dostavit.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 3. 2013 17:31

Představte si co jsem dnes našla na orchidce. Myslím si, že to jsou puklice. :hm Naštěstí jen na jedné.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 9. 3. 2013 18:47

Mrchy :/ :nenapadne
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 3. 2013 18:56

Kde se to svinstvo ,pořád bere. :hm :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 9. 3. 2013 19:18

Já ty potvory měla nedávno na dendrech a ty jsou na chladné chodbě....proč neumrzly :?: mrchy 8-D :?: :mrgreen:
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 3. 2013 20:18

Puklice jsem už také měla na cymbu. Dají se úspěšně posbírat až do vymizení coš se nedá říct o červcech, honím je pořád někde. :oboze :oboze :oboze :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků