Orchideje, jejich nemoci a škodíci (broučci....atd)

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 3. 2010 17:26

Buď na něj opatrná, když mu nakvétají poupátka. Jsou prý i případy, že zaschnou, nebo se jim něco přihodí a to by byla velká škoda. Žádné moc velké přesouvání, už si toho jistě užil dost. Mě třeba zrovna jeden kvítek z nového vícekvětého upadl, skoro ani nevím jak.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 23. 3. 2010 19:48

Asi to sem nepatří,ale sehnala jsem si kobylinec a potřebovala bych vědět jak ho naředit.Někde se tu to psalo nemužu to najít moc dík.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 3. 2010 19:56

Já mám dneska radost :!: Ne jen proto že se k Radkovi dostala Princezna bez nehody, ale taky proto, že jsem objevila u druhého maroda že mu raší nová Keika :-D :love: .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 23. 3. 2010 21:39

Moravanda píše:Já mám dneska radost :!: Ne jen proto že se k Radkovi dostala Princezna bez nehody, ale taky proto, že jsem objevila u druhého maroda že mu raší nová Keika :-D :love: .
Blahopřeji. :tleskani :tleskani :tleskani :hm
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 23. 3. 2010 21:44

meggcab píše:Asi to sem nepatří,ale sehnala jsem si kobylinec a potřebovala bych vědět jak ho naředit.Někde se tu to psalo nemužu to najít moc dík.

Ako slabý čaj, ak nie je suchý musí skvasiť, ale to asi vieš
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 23. 3. 2010 22:09

Tak nějak, překvapilo mně, že už se kobylince prodávají granulované stejně jako kravince :lol: Viděla jsem to u nás v Baumaxu.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 24. 3. 2010 08:15

Ahoj,že musí kvasit nevim já to nikdy nepoužívala a skvasit jak nebo jak poznám,že už to je.Porad prosím.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 3. 2010 09:34

A kam to zamýšlíš dávat? K Cymbidiu? Jedině o tom jsem četla, že se hnojí kobylincem. Já si myslím, že překvasit se dává jen slepičák, protože třeba čerstvým kravincem je prý nejlépe hnojit hned. Namočit, přecedit, rozředit na barvu slabého čaje/pro představu - jako když se do horké vody ponoří pytlík s čajem a hned se vytáhne - takže fakt světlé, ať to nespálíte/a tohle bych viděla podobně. Trochu humus, ale co bychom pro miláčky neudělaly.
Doufám, že téma zaujme a ještě se někdo vyjádří, aby to pak nebylo na mě.Já to pouze četla, vyzkoušené to nemám .
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 24. 3. 2010 13:32

No myslela jsem Cymbidia,že bych to vyzkoušela.Asi to bude humus páchnoucí tak ještě nevim jestli to zkusim zas bych nechtěla něco po...t.Jestli to jde na něco jiného at dá někdo vědět jinak dama děkuju.
meggcab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 24. 3. 2010 21:38

Z fora na orchideji net vím, že nejlíp cymbidka rostly zasazené v substrátu romíchaném se starýma zteřelýma kravincema, ale není to podmínka - já jsem zůstala z praktických důvodů u Pokonu a myslím, že mi kvetlo pěkně, ještě má stále dva stvoly.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod katmarda 28. 3. 2010 09:38

Dobrý den, potřebovala bych poradit.Přinesla jsem si teď od mamky orchidej, která byla bez listů.Mamka ji pořád zalívala a prý se jí pořád nedařilo.Tak jsem jí vysvětlila, že chyba byla v zalévání.
Vytahla jsem jí z květináče a všechny kořený ma uhnité.
Jde ještě nějak zachránít.Poraďte mi.Pokud ano, tak jaké kroky mám podniknout.Děkují.
katmarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 28. 3. 2010 11:09

No jestli je bez listů i bez kořenů,tak asi už není co zachraňovat :-( :-- :nenapadne
Jinak pokud chceš zkusit nechat narůst nové kořínky,dávají rostlinku do igeliťáku na čistý živý mech.Na noc sáček otevírej,aby se nezapařil.Ještě předtím ale ořež vše,co je shnilé,zasyp rozdrceným dřevěným uhlím,nebo skořicí a pokud máš stimulátor kořenů,tak použij i ten-trošku posypat .Držím palce na záchranu.... ;-] :oboze
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod katmarda 28. 3. 2010 11:23

Takže jen na ten mech? Tak ta kůra atd v čem to bylo tak to mohu vyhodit?
A mám ostříhat stonky a nebo je nechat?
katmarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 28. 3. 2010 12:12

včera jsem po hodně dlouhé době mrkla na kořeny od mého prvního elegantu beauty co se snažím vyléčit listy už ztuhly a kořeny rostou tak vypadala 3.12.2009 http://jakuku.rajce.idnes.cz/4-_Presaze ... _rust..JPG
a tak vypadají kořeny teď 26.3 2010 http://jakuku.rajce.idnes.cz/4-_Presaze ... _2010,.JPG
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 3. 2010 12:27

katmardo myslíte že by to šlo vyfotit a dát sem fotečku jak vypadá ?

Jani ty jseš šikulka :tleskani :tleskani :tleskani :!:
Moravanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka