Orchideje, jejich nemoci a škodíci (broučci....atd)

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Radka N 10. 2. 2010 20:35

Viď?! Fuj fuj! 8-S
To mám z toho odkazu od Šikulky nahoře: http://www.orchideje.freepage.cz/chorobyaskudci/
Musí to zabrat! :oboze
Koukala jsem i na takové ty spící "bobánky", ze kterých pak vyrůstají nové kořeny, a i ty tam mají takovou hnědou skvrnu od té plísně, tak doufám, že i přesto se odsud poderou kořeny jak divý.

Moravando, chudák tvůj marod, ale to je teda zázrak. Ty jsi taková trpělivá, já bych ji asi dávno pohřbila a ona ti vyráží nový lístek - to je naděje 8-D ! Mně teda u phalů zatím nikdy nevyrazil nový lístek, ani u zdravých, natož u marodů...

PS: Jinak, Jakuku, nádherné phaly na račeti :tleskani
Radka N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 11. 2. 2010 14:57

Radko já ji ještě nevyhodila ale čekám jestli pustí z boku novou rostlinku. :-))
Moravando to máš štěstí že ti marod tak rychle obrazil novou rostlinku já jsem strašně netrpělivá pořád koukám a nic se u mě neděje :roll:
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 2. 2010 17:45

Jakuku jen se neboj, já to taky vytahuju očima :D
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 12. 2. 2010 13:02

Dobrý den, dnes jsem objevila na květním stvolu orchidee jemné pavučinky jen pár ... co myslíte že to může být? je to nebezpečné pro orchidej? jak se toho mám zbavit? Děkuji za rady :-)
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 12. 2. 2010 22:28

Občas se mi taky někde udělá,ale zatím nic......
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 13. 2. 2010 16:32

Šár.ka píše:ahoj, mám velkou radost. pamatujete si tu moji phalku Rusalku, kterou jsem dostala 14.11. totálně přelitou s uhnilýma kořenama a od 15.11. ji "léčím"? 28.1.2010 jsem ji vytáhla ze substrátu, který jsem jen rosila nahoře a dala jsem ji právě do sklenice s keramzitem a vodou, tak jak jsem to viděla u té paní na mimibazaru. přišlo mi, ale že to není ještě to pravé ořechové a tak jsem phalku položila na misku s keramzitem, tak aby nebyla ve vodě. no předevčírem jsem se na ni koukala a už jsem ji držela v ruce, že ji vyhodím. listy má hrozné, kořeny nic a zůstala na bodu mrazu. dnes jsem ji prohlížela a objevila jsem tohle! :shock: takže dávám ji další šanci ... a mám ji stále na misce s keramzitem ... teď už to vypadá docela nadějně! takže já si myslím, že tenhle způsob "léčení" je opravdu výborný! žádný zabalování do igelitu, žádné rosení, jen dolévám vodu a finíto!

Obrázek Obrázek
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 13. 2. 2010 16:50

no ale tady mi odchází Mandy. v lednu byla ještě relativně ok a krásná s novýma poupatama a dnes vypadá takhle. 8-S asi mi nezbyde nic jiného než čekat, jak to dopadne.

Obrázek Obrázek
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 13. 2. 2010 16:53

a ještě nemocný Mercury. ale ten byl dost mokrý, když už jsem ho dostala. takže možno to byla jen otázka času, kdy se to projeví.
Obrázek Obrázek

co se dá tady s těma dvouma dělat dál? jde jim nějak pomoci?
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radka N 14. 2. 2010 20:44

Šárko. Já mám taky jeden phal bez kořenů, který léčím. Takže za 2 měsíce očekávám to, co ty jsi vyfotila :D
Ten substrát byl určitě kůra, že jo? Já ji mám posazenou na původním květináči s kůrou, sem tam bílá rašelina, a zatím moc nerosím, vody měla příliš, dezinfikovala jsem česnekem mykózu, ale za nějakou dobu budu rosit, trochu hnojim na list, tak snad se zmerchá ^^
Dík za naději!
Radka N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radka N 14. 2. 2010 20:52

Já mám normálně pocit, že ty problémy nastaly spolu s tou zimou. ]:-< U jiné phaly, než té, které zrovna léčím, jsem odstřihla list s takovými divnými suchými puchýřky, trochu v tom místě zežloutlý... Dneska jsme odstřihli kusy přebývajícího koberce a dali to na parapety, takže už žádný chlad odspoda, a navíc to i hezky vypadá. Jinak už fakt člověk neví, co dělá špatně :-(
Už aby bylo teplo a světlo, pak budou i orchidky odolnější a bude jim hej :-P :-P
Radka N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 14. 2. 2010 22:03

A nejen jim 8-D :D :tleskani
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 15. 2. 2010 20:37

ano Radko, substrát byl kůra. příjde mi, že jen na té vodě je to opravdu nejideálnější! raší mi třetí kořen! :lol:
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 2. 2010 20:43

Šárko držím palce, vypadá to dobře. Na co všechno se nepřijde. :?: Další možnost jak zachranoˇvat a ještě na to vidět. :hm :lol:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zmrzka333 16. 2. 2010 10:06

Ahojte prave som nasla toto forum. Potrebovala by som nutne pomoc. Pred tyzdnom som si kupila cymbidium a po prvom ponarani mi zo substratu zacali vyliezatu husenice. Nasla som ze su to mnohonozky ale nikde som nenasla ako sa ich mam zbavit. Je ich tam dost. Ked nejake vylezi tak ich pozbieram a o pol hodiny su tam dalsie a to len na jednom kusku substratu tak si nechcem predstavit kolko ich je v celom crepniku. Citala som ze ak su premnozene ze obzieraju listy a zdrave korene. Neviete niekto nejaky postrek alebo sposob ako ich zlikvidovat? Dakujem
zmrzka333
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cibusik 16. 2. 2010 10:22

No ja som ich mala tiez a nakoniec som sa rozhodla cymbidium presadit. Pri presadzani som tam nasla dokonca aj 2 slimaky. Bolo to teda pekne hnusne.
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka