Orchideje, jejich nemoci a škodíci (broučci....atd)

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 1. 2010 20:50

Tak to by byla velká škoda :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 25. 1. 2010 20:51

Alinko, pokud by to mělo pomoct, bude trvat několik měsíců, než se vzpamatuje a uvidíš aspoň malou změnu. Phal. nesnáší dlouhodobě teplotu nižší, než je 15st. Čímž sice není řečeno, že ji nemůže přežít, ale dobře mu to neudělá. Třeba budeš mít štěstí. Bude to pracné a bude to dlouho trvat. Chtělo by to obalit jí to místo odkud by měly růst kořeny mechem a ten udržovat mírně vlhký. Celou rostlinu nejspíš do igelit.pytlíku a každý den vyvětrat. A držet palce jí i tobě.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 2. 2010 12:53

CatX tak jestli vypadá takhle Obrázek tak je stejná jako ta má.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 2. 2010 13:10

Já bych se chtěla zeptat a poprosit o radu. Čím to je, že mi u mé Jiřinky a teď už i Janiny tohle dělají listy Obrázek :hm :?: Kdyby to bylo jen na velkých tak ještě, ale udělá mě to i u maličké hlízy která vylézá u nejmenšího lístku.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CatX 7. 2. 2010 13:11

Moravanda: asi ano.. v tom spěchu ve kterém jsem to zpátky přibouchla jsem si jisté podoby všimla. Fuuuuj:) já se pomalu ani na ty fotky nemůžu dívat:))
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 2. 2010 13:25

Takhle vypadá Jiřinka. Včera jsem ji už přesadila a zjistila jsem že kořínky jsou děsná slabota :-[ ObrázekObrázek Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 2. 2010 13:29

Já ti můži říct, že když mi začala tenkrát zdrhat po kůře, tak jsem vylítla jak péro a nevěděla jsem honem co s ní mám dělat jestli ji chytat, nebo fotit, aby mi tady poradili co to je :-[ :D . Ale poradili šikulky, jsou tady na mě mooooc hodní ;-) a já jim za to tímto moooc děkuju.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CatX 7. 2. 2010 13:46

moravanda: takže zatím postačí když se jich nějakým způsobem zbavím? Děkuju moc:) no já zařvala a upustila ten plastový květináč zpátky do keramického obalu, takže jsem tu jednu tím nárazem už možná vyřídila:) teď si udržuji bezpečnou vzdálenost asi tak 1m2 od květináče:)
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 2. 2010 14:56

Odborníci říkají, že snad neškodí, ale taky tam nepatří. Tak že ji určitě někam přestěhuj :D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 7. 2. 2010 16:35

ObrázekObrázek
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 2. 2010 17:27

Ario ty abys toho nezneužíl co :pozor :-\ :D ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 7. 2. 2010 18:26

Ahoj.Tak asi mám smůlu,ta moje zmrzlinka asi zmrzla docela. :'( Taky druhá orchidej nevypadá vůbec dobře,je to taky phal.Když jsem ji dostala,byla nádherně rostlá,květů spoustu,ale středový list měla nějaký dočervena.Po čase jem zjistila,že je uhnilý a postupně tak odcházel jeden list za druhým.Už nemá žáden lístek,jen kořeny ještě jsou.....možná,že jsou ještě OK,jsou takovééééé...........zeleno stříbrné,umí mi někdo poradit,co s ní dál? :-|
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 2. 2010 19:04

Teda vy jste ale citlivky, takovejch se mně po parapetu a v phalech prohání. Já mám rád život v přírodě. Horší že mám v phalech malé šnečky co mi vyžírají minidírky do listů a na nových stvolech :-/ musím do nich nasypat trochu jedu na slimáky.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 2. 2010 19:06

Dane ale ti patří taky do života v přírodě :D
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 2. 2010 19:22

Však já je nevyháním jen jim dám napapat :D
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků