Orchideje, jejich nemoci a škodíci (broučci....atd)

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 12. 2009 22:21

Hlavně koukej po ulepených listech. To je první příznak, že někde nad tím tyhle štítenky jsou. Jednou to tady Danielka radila Moravandě a tak jsem hned věděla, po čem koukat. Ani nechci vědět, co by se dělo dál, kdyby se z těch vajíček narodily další.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 3. 12. 2009 22:23

Bylo by jich moooc :-!
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 12. 2009 22:32

No fuj. Doufám, že jsem to postříkala dost a ještě to po osmi dnech zopakuju. Sundala jsem i tu sponku ze stvolu, aby se nějaká neukryla tam. Jednou jsem pod tou sponkou našla přikrčeného červce. Tam měl klídek, ani postřik na něj nemohl. Seděl tam, jak v bunkru. :nenapadne
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 3. 12. 2009 23:53

Kdo by to řek, že jsou tak mazaný :shock: :roll: :lol:
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Verena 5. 12. 2009 01:09

Dobry den ,,devcata a kluci,,:-),rada bych se k vam pridala to tymu zapalenych orchideiistu.mam ,,moje holky uz 5 let a nedam na ne dopustit,ale ted se mi stal des bes,moje draha polovicka mi k narozeninam dala orchidei,ale byl to jiny druh nez mam,no nadsena jsem nebyla,pac nevim,jak s timto druhem a tak jsem ji soupla mezi ostatni a bylo mi divne,ze je nejaka ,takova svrastela,no pridavala jsem to tomu druhu,nevim,jak se to jemnuje.A od leta cas plynul,jak se mi zdala furt takova nepekna,tak sem s ni behala po byte a soupala ji na vsechny okna v domeni,ze chce slunce,ze nechce a podobne.Jenze me vubec nenapdlo si ji poradne prohlednout,zad nema nemoc,ci nejke potvurky na sobe.No a samozrejme ja si postupne na vsech oknech,coz je 12orchidei a 6 rostlinek jinych,pekne nasadlia blechu do kozichu-cervce.tak me vcera napadlo se cihnout na net a psala jsem sem jednomu zahradkari,ale nez mi odpovedel,uz jsem nekde na netu nasla i fotografii te potvory,brr,takovy zrudicky.No a uz jsem se dnes dala do leceni.Drasticke,ale snad bude ucinne.
Verena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 5. 12. 2009 07:14

Vereno,vítám Tě mezi námi ;-]
Tak to byl opravdu pořádný pech,přeji brzké vyhubení potvor.....
Obrázek

A jaké léčení to bude,když je drastické :shock:
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 12. 2009 09:13

Zdravím a vítám všechny, hlavně Verenu :-)
Přeju ať ty škodíky brzo zlikviduješ (doufám že nebude vadit tykání) a všechno ti zase pěkně pokvete ;-) Obrázek
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 12. 2009 14:02

Zdravím Vereno přeji úspěšné zničení těch malých potvor. :-*
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 6. 12. 2009 17:06

marcela somrová 33 píše:Rozárko,takhle vypadá http://kvetinarstvi-chudejovairena.snad ... /21896.jpg

Marci, tak sháním, ale zatím beznadějně...V Globusu jsem si ani nevrzla ani v Květince :'(
A ještě dotaz: s Perfect Plantem je možné postříkat i jen preventivně? A i na kůru? A i na stonky?
Rozárka 3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 6. 12. 2009 17:31

Rozárko,určitě i preventivně....Vidíš a u nás v Globusu ho mají(teda v Baumarktu-to je zahradní centrum Globusu )
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 6. 12. 2009 19:11

Rozárko já byla úspěšná a oba ty postřiky už mám doma. Je pravda, že mi je koupila dcera v Praze.Jinak u nás taky nic ani v Benešově. Jsem ráda ,nikdy nevíš kdy se nějaká potvůrka objeví. ;-)
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 6. 12. 2009 22:55

Klivie, já už Perfect Plant mám, ale pořád nemám do toho odvahu... Ale tu listovou výživu zatím nemůžu sehnat :-!
Rozárka 3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Haniko 7. 12. 2009 13:23

Ahoj Vereno, vítám Tě.
Čauky Hana
Haniko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 7. 12. 2009 14:02

Rozárko,PerfectPlant jim fakt neublíží :D ;-]
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Verena 9. 12. 2009 12:08

Moc vsem dekuji a tykani vuuubec neva,ba naopak.No drasticke to bylo v tom smeru,ze jsem je vsechny ty moje nemocne ,,holky,,lupla do vany,vysypala je z kvetinace,hlinu do pytle,jednu po druhe jsem prosla,vse ,co slo rucne posbirala,kvetenstvi ustrihla,pac tam se tech potvor schovalo nejvice,koreny mrtve odstrihala,osprchovala,jednu po druhe postrikala chemii,ususila a zase jednu podruhe zasadila.Kvetinace,tycky,sponky,vse jsem umyla v jarovo,savove vode,ususila,hlinu radne prolila roztokem mospilanu.Okna,parapety poradne umyla,No a ted sleduji denne,jak se to vyviji,s ,,devcaty,, si povidam a snad bude me snazeni odmeneno uzdravenim.Bylo to oprvavdu peklo.Vsem dekuji za mile uvitani a budu rada se sem zase vracet.Diky
Verena
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka