Orchideje, jejich nemoci a škodíci (broučci....atd)

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kandl 30. 7. 2009 17:59

Ty flíčky mi připadaj jako trochu propadlý.Popálený? :hm No hlavně aby to nebyla nějaká hniloba. :'( To by byla škoda.Třeba se ozve někdo kdo bude vědet co to je.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 30. 7. 2009 17:59

Jak už jsem Oluško psala, od koupě mám ty tečky stejné.Tak to doufám ta orch ustojí.Jinak se tváří v pohodě.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 30. 7. 2009 18:43

Já určitě nerosím. Tak uvidíme co bude dál.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivuška 30. 7. 2009 21:45

dobrý večer všichni, na straně 8 jsem prosila o radu, ale asi nikdo nevíte co by to mohlo být? Jak tak pročítám, tak jsem si všimla na: orchidej mini strana 12 od Radka N, že má na svém bílém miniphalíku stejnou tečku, jako já na tom mém větším. Má tam jen jednu, já to mám jako když to někdo stříkne rozprašovačem. Dá se ta její fotka hezky zvětšit, prosím koukněte někdo a poraďte. Hezkou dobrou noc.
ivuška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gemma 31. 7. 2009 00:10

Ivuško, fleky na bílých květech bývají popisované jako botrytida, což je plíseň, většinou vzniká, když se na květy dostane voda. Každopádně bych potrefené kěty bez milosti odstranila, však ony vyrostou nové. Já jsem to měla na bílém miniphalu z Kaufu. Většinou odstranění postižených postačí, není třeba dál stříkat. Podporu v literatuře mám v knize od Röllkeho tušíma u Goedeové je to taky zmíněno. V baumarketech se k nim chovaj hanebně a berou to hadicí :grr:
Ostatním: černé tečky na tenkolistých orchidejích se objevují velmi snadno , mám je na zygopetalu i sherry baby semtam, ale jestli vás to uklidní, tak na fotkách z botanických zahrad a od renomovaných pěstitelů se objevují taky velmi často. Ví bůh co to přesně je.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ivuška 31. 7. 2009 07:26

Gemmo, moc děkuji, beru nůžky a jdu na to.
ivuška
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karkulkacz 31. 7. 2009 11:45

K tečkám na listech, má je taky na dvou Cambriích a já si to způsobila rosením listů. Teď už nerosím a nic to nedělá, kvetou obě. Akorát to nevypadá hezky, ale ona celkově ta rostlina nic moc.
Ty tečky na květech mám taky na dvou zvývajících 2 květech té velkokvěté, ale takhle jsem jí ve výprodeji koupila. Nějak mi to nevadí, nerozlézá se to. Ale na jedné kropenaté to mám hodně, dost takových šedých flíčků, zachránila jsem jí od Vietnamců a líbila se mi. Ale taky mi přijde, že to nic nedělá a je mi líto odstranit ty květ. Vedle stojí další orchideje a nic nemají. Tak s tím stříháním nevím.
karkulkacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janula55 11. 8. 2009 17:11

Dobrý den,mami má na Phalaenopsis flekaté listy.Prosím o radu co to může být a jak ji léčit.Neumím vkládat fotky tak posílám adresu. http://fotoalba.centrum.cz/~$12083730~6 ... &row=w%3Dp
Janula55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 11. 8. 2009 18:17

Já bych změnila hnojivo. Může to být nedostatek nějakého stopového prvku - těžko říct kterého. Železo možná.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 11. 8. 2009 18:19

Danulko pěknej obrázek ,a není to nějaké okousané ten list?vedle toho flekatého ?
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 8. 2009 18:28

Mně to připadá jak popálené sluncem, ale proč je to uvnitř listu a né výš to mě mate. :hm :hm :h
Dami máš krásnou foténku
Naposledy upravil Danielka.9 dne 11. 8. 2009 18:31, celkově upraveno 1
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 8. 2009 18:28

Dami tak se ti to povedlo :tleskani . Pěkná.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 11. 8. 2009 18:32

Na to, jaká to byla makačka to zase bůhvíjak nevypadá. To jsem myslela, že to bude větší bomba. Když ale Kočičí říkala, že kytek je tu už dost a žádnou nači kočuli jsem nechtěla zvýhodnit, tak jsem zvolila neutrální kočičí vítací sochu. Originál je z Číny a kočka mává tlapkou a vítá návštěvu do domu.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janula55 11. 8. 2009 18:33

Je koupená před 14 dny,ještě není hnojená a od sluníčka to prý být nemůže.Už to začíná na 2 listě.
Janula55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 8. 2009 18:34

Tak to je hezký :-) A už k těm nemocem :-[ , zase jsem to odvedla jinam.
Moravanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka