Cymbidium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod květiny 21. 1. 2012 19:56

Niko to je nádhera :tleskani :tleskani :tleskani to se těšíš co ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nika2006 21. 1. 2012 20:19

Evi, děkuju :love: To víš, že se těším, mám je 2 roky a zatím mi žádné nekvetlo, teď mi dělají radost. A nejlepší je, že se o ně téměř vůbec nestarám - od jara do podzimu venku na dešti, pak je hodím na studenou chodbu, ani je nějak nehnojím, nic speciálního a taky to jde :-)
Nika2006
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 21. 1. 2012 20:30

To je přesně ono , oni se pak víc snaží :-P :mrgreen:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 21. 1. 2012 21:53

Jájo to bílé je božské. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Niko už se moc na něj těším. :hm :hm :hm :hm :hm :lol:
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 21. 1. 2012 22:46

Niko super !!!
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EliVo 25. 1. 2012 08:46

Zdravím všechny, ráda bych se s váme taky podělila o mou zkušenost s cymbidiem. Dostala jsem ho kvetoucí před 6 lety - zelené, náááádherné... Odkvetlo, pak z něj najednou začaly lézt jakési stonožky, nevím co to bylo, ale byly všude, a cymbo začalo chřadnout. Vysypala jsem ho, vše důkladně propláchla vodou,těch mrch tam bylo snad 2OO!! A dala jen do keramzitu, a cymbo prospívalo, přes léto bylo na balkoně a rostlo a rostlo. A loni po zimě najednou vyrašil stvol s květy!!!!! No a já kr... blbá, jsem ze z toho stonku, tak radovala a chtěla si ho prohlédnout, jenže tím, jak jsem odklápěla listy a různě s ním točila, tak ten květ zaschl!!!!! Byla jsem stršně nešťastná, takovou nádheru jsem mohla mít a všechno jsem si to pokazila!!! A od té doby začalo Cymbidium chřadnout, zahnívaly listy a pak i celé oddenky, přesadila jsem, pořád zahnívalo až mi zbyl jeden poslední oddenek a z něho jsem předevšírem vytáhla úplně uhnilé srdíčko, takže je definitivně po kráse!!!

Chtěla bych to ještě jednou zkusit, takže prosím, pokud by někdo cymbo dělil a měl by přebytek, koupím.......

A má někdo zkušenost s pěstováním hydroponicky??? Děkuji a těším se na další fotečky téhle nádhery!!
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 25. 1. 2012 10:30

Niko krásné a až rozkvete :tleskani :tleskani :tleskani
mě už jedno poupě upadlo a žádné se neotevřelo :hmm: aspoň jeden kvíteček :oboze
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 1. 2012 11:03

Elivo škoda tvého cymba a když se budeš koukat ve výprodejích, tak ho tam seženeš do 200 kč možná i za míň. To už je myslím rozumná cena.Ted je jejich doba, takže brzo budou po odkvětu.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 31. 1. 2012 17:25

Elivo je mně líto tvého cymba,
tak tomu mojemu už upadlo druhé poupě :/ :'( neumím to s nima :-\
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 31. 1. 2012 17:40

Míro co dělají Tvoje cymba? :hm :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EliVo 31. 1. 2012 17:43

:-((((((( mně taky, opravdu! tak hlavně ať neopadá všechno, taková krása, když vykvete, a snad kolem něho ani nedýchej!!!!! aby mu to nevadilo, a mohla ses těšit z té krásy. Já ten květ tenkrát asi neměla tak zkoumat :-(((
a co ta hydroponie, zkoušel to někdo? a úspěšně?
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 31. 1. 2012 18:29

Tak u mě to vypadá,že se cymba konečně rozhodly,že asi pokvetou.Jsem si vzpomněla,že vloni mě kvetlo v dubnu.Zatím jsou ty výhonky moc malé.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EliVo 31. 1. 2012 18:56

až budu mít odvahu, půjdu do toho pro tu krásu, když se to povede a cymbóš vykvete, znovu :-)
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nolli 2. 2. 2012 07:34

...ta vaše cymbidka jsou nádherná, moc vám je závidím :-)
Nolli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 2. 2012 12:41

po delší době jem tu-kvetou všechny stvoly najednou, musel jsem ho premistit k babče, u okna se to nedá nafotit...
Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka