Cymbidium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod gemma 20. 3. 2010 18:25

Teď bych je ještě na balkon nestrkala, do zmrzlejch se může s počasím a teplotou stát cokoliv. Podstatné je pro ně léto a podzim.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 07:33

Dobré ráno, tak trošku oživím diskuzi Cymbidia:) Sehnala jsem konečně to své vysněné zelené, Terra Koruna má jedno,sice obrovské, ale právě odkvétá, tak mi ho dají levněji.. Takže jsem to prozatím vyřešila tak, že v létě ho budu mít u sebe doma na balkoně a na podzim půjde ke skorotchánům někam do zimy a světla na prázdniny:) Už se na něj moc těším!
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 31. 3. 2010 19:11

Tak to ať se daří.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 31. 3. 2010 19:17

CatX tak jak bude doma udělej fotečku a vlož ať se potěšíme. Já jsem včera ustřihla u toho svého cymba Green Jewel jeden květní stvol - květům zhnědly lístečky, druhým se ještě těším. Tak jsem zvědavá na ten tvůj přírůstek.
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 31. 3. 2010 20:17

Koukala jsem na moje cymbo.Vykukuje tam 5 špiček,asi to budou nové výhony květní stvoly těžko. :hm
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 20:54

:) Děkuji. Fotky určitě vložím, ale až mi ho dovezou na Živou exotiku, už bude asi odkvetlé. Přítel byl nadšený že "jako jak je to velká kytka tak to jsou dobré peníze že to mám koupit!" ale už jaksi si neuvědomuje, že když je metr vysoké, tak jak pak asi bude rozložité a široké:D No ale což, máme sice jen 2kk ale dva balkony a z jednoho jsem se rozhodla udělat džungli:) A cymbo jí bude kralovat.. ta zelená mě naprosto uchvátila, takže si tím plním sen.. snad mi hned nezajde:)

-- 31. 3. 2010 21:55 --

a jinak je zelené s takovým tím růžovým středem, vypadá to, že má velikáánské květy:)

-- 31. 3. 2010 21:57 --

jo a úplně bych zapomněla, mohu ho rovnou toho 17.4. strčit na balkon??
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 21:06

Nemůžeš ho strčit na balkon, až po zmrzlejch mužích. Zatím ho budeš asi muset trochu svázat, aby se moc nerozkleslo. Ušila jsi si na sebe bič, jako my všichni tady. Jsem zvědavá, komu z nás to příště rozkvete - já mám dvě, ale v porovnání s Tebou jsou to trpaslíci.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 31. 3. 2010 21:31

CatX - souhlasím s damou, ven až po zmrzlejch, ať ti ten zázrak nenamrzne. Střídání teplot a slunce je podstatné pro vyzrání již vyvinutých pahlíz, teď na jaře se nic neuspěchá.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 31. 3. 2010 21:34

Ano, ano, ven raději později a domů opět raději později - nechat venku až téměř do zámrazu.
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 21:35

achjooo a kam jí dám :D :D :D

-- 31. 3. 2010 22:36 --

teď mě tak napadlo.. mohla by být na protilehlé stěně od okna, cca 3 metry? nebo je to už moc daleko? Když tedy snese polostín.. to je asi málo světla že. no tak teĎ budu muset hodně přemýšlet, kam jí na ten měsíc nastěhuji:D
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 31. 3. 2010 21:36

nějaká chodba by se nenašla?
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 21:39

no našla a veliká.. ale prozaicky ta v bytě bez okna a ta ve společných prostorách.. světe div se, bez okna:D novostavba:) no nějak to tady budu must vymyslet, u gauče máme takový malinký stolek na straně akorát že je před zdí - okno jakoby není přes celou šíři zdi, tak ho holt vystrčím před okno a tam jí posadím na trůn. Sice zabere půlku obýváku, ale co bych pro zelené cymbo neudělala:)
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 31. 3. 2010 21:41

to je jako vtip - v novostavbě a chodba bez oken? A v tom obyváku nebude na něj moc teplo? Přece jen se ještě topí a určitě při telce neklepete kosu. To by se cymbu asi moc nelíbilo.
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 21:49

no vtip to bohužel není.. je to řešené tak, že je tady chodba, ze které jsou doleva i doprava jen dveře od bytů. Pak se vyjde ke schodišti, a tam by dát šlo. Ovšem tam odhaduju jeho životnost na cca jeden den. A když jsem ho jako blázen to zelené tak dlouho sháněla, nerada bych o něj takhle přišla.. tady nám už vykradli byt i auto, takže nemám žádné iluze. V obýváku se to pokusím co nejvíce ochladit, i kvůli té cambrii, ale budu muset asi tedy pafíky a phala přestěhovat vedle a to se právě bojím, protože jsem tam měla červce. Takže ted přemýšlím, jak to vyřeším. Cymbo to bude muset ten měsíc prostě vydržet, já pak pro něj od další zimy přezimování mám, ale teď ještě ne:(
Naposledy upravil CatX dne 31. 3. 2010 21:52, celkově upraveno 1
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 21:52

Ale, teď po odkvětu mu to vadit nebude, porostou mu nové pahlízy, nemusí už mít chladno - nebo spíš nemůže. Budeš ho muset fakt trochu svázat. Já to mám jedna tyčka vlevo, druhá naproti, třetí do trojúhelníku a mezi tím protažená tenká zelená mašlička, aby to nebylo moc nápadné a listy pěkně stojí a drží tvar. Ty, co šly do boku mi ožíral kocour. Budeš to muset nějak ozdobně svázat a u okna být musí, má mít co nejvíc světla.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka