Cymbidium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hugová 27. 4. 2009 09:02

Dobrý den, mám dotaz pro zkušené pěstitele orchidejí. Nedávno jsem si koupila krásné kvetoucí cymbidium, ale teď jsem si všimla, že jsou na listech hnedé fleky (jako když vám hnědnou přezrálé banány). Už mi dva listy zežloutly, jsem z toho docela nešťastná, nerada bych o ní přišla. Prosím, napište svůj názor. Děkuji.
hugová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 4. 2009 14:37

Takhle radit na nemoci to je prolém, :hm možná by nepomohlo ani foto. Skuste kouknout do nějaké chytré knihy. Za sebe jen můžu poradit dát list okamžitě pryč. Dejte už cymbo ven letnit.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hugová 28. 4. 2009 08:19

Těch listů je nakažených víc, to bych jí musela oškubat skoro celou a u nás je teplota v noci stále kolem nuly, četla jsem, že v noci by teplota neměla být menší než 8 stupňů. Chytrou knihu mám, ale "chytrá" z toho moc nejsem, obávám se nejhoršího. Děkuji. O foto se pokusím.
hugová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kočičí 28. 4. 2009 11:44

U nás je taky v noci tak 2 -3 stupně - Valašsko - a mám ho venku už 14 dní a dobré, líbí se mu to.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 28. 4. 2009 21:04

Kočí fakt už 14 dní? Já se ty moje chystám vyšupajdit na chajdu až tento víkend. Koukám, že jsem s tím letněním asi nějak pozadu.
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hugová 29. 4. 2009 08:28

Fakt ho máte venku, tak to já jí dám také, ještě tedy nevím kam, protože stromy nejsou pořádně olistněné, aby měla stín, musím ještě vymyslet místo.
hugová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kočičí 29. 4. 2009 17:05

Tož my Valaši a naše cymbídka musíme být odolní! Jdu ho zalít.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 29. 4. 2009 17:12

a sebe taky malou sliovičkou :-P
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 29. 4. 2009 18:31

To je nápad! Šak sme pálili.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 4. 5. 2009 06:40

Přeji krásné (ubrečené) ráno).
Chci se zeptat: ještě vám kvetou cymbidia a dendrobia???? :?: Mě to cymbidium už začíná odkvétat - květům začínají zasychat konce a pak celý květ zvadne a odpadne..... tak nevím, zda je to mou "péčí" a nebo roční dobou - zda je to v tuto dobu normální.... ???? Dendrobium už mi taky začíná opadávat. Obojí jsem zakoupila 10. dubna v Litoměřicích. :hm Jak jste na tom vy?
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 5. 2009 13:58

Většinou když si to doneseš domů, tak moc dlouho už nekvetou. Kdo ví jak dlouho už byly v květu. Nezoufej a počkej na vlastní kvetení. Cymbo už dej ven jestli můžeš.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 4. 5. 2009 17:02

Jsem zvědavá, zda se vlastního kvetení dočkám - phaly mi zatím trucují.... Je hodně ale přerostlé z květníku, tak jsem myslela, že ho nejprve přesadím (až odkvete) a pak dám na dvůr...
Obrázek Obrázek

Nebo ho už můžu přesadit teď, když ty květy končí? Anebude mít velký šok z přesazení a další ze změny pokojové teploty na venkovní? Aby to vůbec cymbidko ustálo...??? Koupila jsem si na něj průhledný obal, který je o trochu větší, takže krásně z každé strany dosypu kůru...
Ty květy na fotce už dávno nejsou tak krásně krémové, už jsou takové zašlé, došeda...
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 5. 2009 17:34

Když teda už pozbylo tu krásu, tak myslím ho můžeš přesadit.Teď bylo v receptáři jestli jsi to neviděla, že na podzim má být venku tak 2 až 3 týdny, pří teplotách, aby rozdíl mezi dnem a nocí byl 10 stupňů. Pak už může jít domů.
Mám ho venku už měsíc.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 4. 5. 2009 18:19

Mne uz Cymbidko nekvete tak jsem ho vynesla pred tydnem ven.A vidim,ze mu to vubec nevadi.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 8. 5. 2009 09:22

Zdravím.
Cymbídko mi, jak už jsem psala, opadává, tak bych ho dneska chtěla přesadit do většího květníku - viz. obrázek:
Obrázek

Nevadí, že je květník průhledný a větší? :hm Můžu mu dát substrát, který dávám phalům (od firmy Lukscheiter?)? A mám ho dneska zalít, a nebo jako u phalů zalít až tak za cca 2 dny až se případné ranky na kořenech zatáhnou????? :?:
Nemám s touto orchidejí žádné zkušenosti, tak bych jí nerada zahubila.... :--
Cherillka
Návštěvník

Další stránka