Dendrobium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 12. 6. 2009 18:19

Nebojím, musíš být šikovná :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 6. 2009 13:45

Obrázek Obrázek
[img]

Obrázek haloooo volám odborníky protože potřebuji nutně poradit :!:
U Dendrobky Zdenky se mi stalo tohle co jsem se vám snažila vyfotit. Vyhnala mi prut na květ, ten se jí pak rozdvojil, tak jsem se těšila že budu mít poprvé dva pruty květú. A dneska jsem objevila, že mi vylezl z těch prutů kořínek a omotal se kolem stonku. Ale nemá to lístek, nic. Tak nevím jestli může růst keika z květu. Co s tím budu dělat vážně nevím Obrázek. Prosím poradíte někdo :?: Děkuji.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 6. 2009 19:54

Koukám že se s tím asi nikdo z vás nesetkal :-( . Potřebovala bych tady Dana.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 6. 2009 19:59

Myslím ,že se teď nedá dělat nic jen čekat,až bude mít těch kořínků víc, pak snad, když dáš ten jeden pryč tak se mu nic nestane.Pokud to nevyřešíš jinak.:hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 6. 2009 20:02

No jo, ale když to bude jen květ s kořínkem,tak květ uvadne a zbytek zajde ne ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 6. 2009 20:48

Tak to ti teď neřeknu,sama na to koukám, doufejme, že to tak nedopadne. :hm :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 6. 2009 08:13

Taky se ti to ještě nestalo že ? Já se z toho asi Obrázek ( teda jestli mi to odejde )
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 6. 2009 17:03

Tak si myslím, že to dendrobko ti zůstane, nanejvýš ushne ten květ s tím kořínkem a vážně jsem to neviděla.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 6. 2009 17:49

No já bych byla docela ráda kdyby nějak přežila i ta keika . Uvidím co se z toho vyklube :-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 6. 2009 11:34

Karkulko mám dotaz na orchidku kterou máme stejnou. Tady ji mám na první straně na moji Klárku. Všimla jsem si že ti taky na ní vyrazili keiky. Ale tobě se dělají kořínky. U mne je to tak že jsem ji při přesazení rozdělila na dvě. A zajímavý je, že na jedné už mám keiky větší než deset cenťáků a ani kořínek a na druhé jsou centimetrový s dvouma kořínkama. Nevím co s tím Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkulkacz 18. 6. 2009 14:02

Je to Den. kingianum a je chladnomilná. Mě vyrazili nové výhony normálně dole a pak na jednom i keiky. Je zvláštní, že na jedné máš kořínky a na jedné ne. Normálně je zkus rosit, já je vždycky porosím a oni povyrůstají, ikdyž pomalu. Mám ho teď na balkóně, aby na něj nesvítilo sluníčko. Mě by zase zajímalo, jak jsi ho dělila?
karkulkacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karkulkacz 18. 6. 2009 14:09

Omlouvám se za hrubku :-(
karkulkacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 6. 2009 16:51

Jen jsem ho přesazovala protože byl plný květináč, tak jsem ho normálně rozpůlila .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karkulkacz 19. 6. 2009 08:50

Aha, no já myslím, že mě ještě do příštího jara vydrží, pak ho možná rozpůlím také.
karkulkacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meggcab 1. 7. 2009 08:17

Zachranila jsem z kvetinarstvi jedno uplne prelite.prodavacka ho chtela zachranit tak ho zavřela do tmveho kumbalu asi blazniva,ale ono se vzpamatovalo a ma tak krasny jakoby plny květy takovy jsem jeste nevidela.AZ SE NAUCIM TY FOTKY TAK POSLU.
meggcab
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků