Dendrobium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 4. 2009 18:49

Poraďte, kdo víte........ :-) :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 4. 2009 18:58

Obrázek Obrázek

Prosím o radu. Mám doma tuhle Dendrobku a vím o ní jen to, že je chladnomilná. Ale chtěla jsem se zeptat. Jak ji množit, teda kromě toho že ji při přesazování rozdělím. Zajímá mne jestli se dá třeba řízkovat. Myslím tím odstřihnout vršek a zasadit ? Asi ne co :-[ ? Jestli jo, tak jak na to :hm ? Děkuji.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arga 22. 4. 2009 21:33

To vypadá na D. Phalaenopsis a ty jsou teplomilné. :!: Leda že by jste měla nějaký jiný druh, ale o těch jsem ještě neslyšela. Co vím tak to všichni zatím jen dělí. P. Bozner tu psal, že to zkusí nařízkovat jestli se to ujme. Jak pochodil zatím nepsal.
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 4. 2009 05:43

Děkuji za radu.

Danééé jak jsi pochodil :hm ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 4. 2009 09:07

Ještě jsem to nedělal,bohužel jsem se k tomu nedostal.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 23. 4. 2009 09:16

Dane prosím tě a jaký je to teda druh ta má Klárka ? Teplomilný nebo naopak ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 23. 4. 2009 21:00

Mělo by to být teplomilné dendrobium, ale teď je to jedno teď mají mít teplo všechny orchideje bez vyjímky. Né že je někdo budete dávat na léto do ledničky :mrgreen:.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 4. 2009 05:35

Tak jsem to hledala v počítači a není to náhodou Dendrobium kingianum ? Ten Phalaenopsis bych řekla že je trošku jiný :hm . A to kingianum je zas chladnomilný, tak já nevím :-[ .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 4. 2009 05:40

Obrázek

Obrázek

A tohle je má Zdenka a taky nevím jestli má ráda teplo nebo chlad :hm :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 24. 4. 2009 09:13

Tak to neznám, D. phalaenopsis je teplomilné.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 4. 2009 09:22

V zásadě lze teplomilné od chladnomilných rozeznat snadno. Když má pahlízy olistěné a nad nimi roste květní stvol s kvítky, je teplomilné - takže Tvoje Zdenka by byla teplomilná. A pokud má olistěný stonek a mezi listy rovnou přisedlé květy - bývá jich spousta a často i voní, je chladnomilné. Samozřejmě můžeš mít i mezirodový hybrid, ale vlastnosti zůstávají většinou stejné a nároky taky.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 4. 2009 13:32

Děkuji za všechny rady. Teď mi přišla zpráva od odbornice a už vím, že Zdenka je klasická Dendrobie a Klárka je chladnomilná Dendrobium kingianum . Tak konečně vím která je která. Ale názozory jsou různé. Ono se to těžko poznává, těch D je moc druhů :hm . Ale děkuji všem moc za snahu :-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 4. 2009 20:26

Pokud si dobre vzpomínám, tak tady nekdo po me chtel kousek z Klárky, ale uz nevím kdo a taky nevím adresu. Uz odkvetla a budu ji muset presadit. Tak prosím poslete adresu ! Pokusím se zdabec poslat ale za výsledek nerucím :hm :!:


30.4.09
Kocicko nebylas to ty, kdo ji chtel poslat ? Nebo uz ji más ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 1. 5. 2009 16:28

Ahoj Moravando.
Tak na fotce z 22.4. bude pravděpodobně hybrid vycházející z dendr.kingianum, zřejmě Berry Oda nebo podobné. Vlastnostmi bude podobné rodičům- píše se, že je výrazně chladnomilné - já mám velmi podobné, které jsem "osvobodila" z Lidla. Na jihovýchodním okně v teplém pokoji začlo rychle opadávat, po přestěhování na nejchladnější v bytě, severovýchodní, vydržely květy skoro 2 měsíce a to nevím, jak dlouho kvetlo předtím. Zřejmě bude dobře snášet letnění venku. To druhé je hybrid Den. Phalaenopsis, který je teplomilný - udává se, kde je dobře phalenopsům, tam mu bude taky dobře, jen chce víc světla než ony. zalévat opatrně.Tak ať dobře rostou.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 1. 5. 2009 17:16

Díky moc :-) . Myslím že by se tady vyjímala i fotečka té vaší krásky Dendrobky :oboze :!: .Budu se těšit ;-) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků