Dendrobium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 29. 4. 2013 15:22

No vidíš a kvetou. Jen je v létě dávám ven a potom doma normálně nasadí na květy. Nemám ale žádné extra botanické úžasnosti, všechno jsou to hybridy od nobile odvozené. Po odkvětu jim ještě doma vyraší nové pahlízy, eventuálně další pak venku, ty v létě dospějí a na podzim, nebo brzy na jaře kvetou. Někteří opozdilci to dohánějí ještě teď.
2013-04-29 16.17.04.jpg
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 30. 4. 2013 11:55

Dani paráda,krásné :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
plně rozkvetené
Obrázek
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 30. 4. 2013 15:33

Holky nádhera. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 30. 4. 2013 17:12

Jsou opravdu překrásné :love: :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 30. 4. 2013 18:43

Pěkné,pěkné. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 1. 5. 2013 09:32

Aničko to je krása 8-D :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 5. 2013 10:16

To fialové je nádhera. Budu mít takové podobné jako má Alinka v avataru, už se na něj těším. Ještě tak někde sehnat to žluté co není Stardust, protože ty mám oba, oranžový i žlutý a už nemám žádnou dendro-touhu.Přece jenom jsou trochu velké, aby jich chtěl člověk víc. Radši nějaké malé - můj favorit jsou teď Tolumnie.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sarlote 1. 5. 2013 16:45

Moravanda píše:Já jsem myslela že jsou chladnomilné, to mě Danuš udivuješ že ti kvetou :shock:

Věruš, nemusí máí úplné chladno, tak 15-18 st ale musí dostat periodu sucha,pak nakvetou....Sarlote
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 5. 2013 06:20

A jak dlouho má to sucho trvat :hm od kdy do kdy ?
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hozovka 2. 5. 2013 15:16

Záleží na tom, které dendrobium máš. D. thyrsiflorum a jemu podobné musí mít 3 měsíce absolutní sucho a chladno. Hybridy typu nobile žádnou suchou pauzu mít nemusí. Stačí jen přichladit, tak 10 - 15 stupnů v zimě a na konci léta nechat venku do prvních mrazíků. Za těchto podmínek je pěstuji už roky a bohatě kvetou dvakrát za rok. Hybridy typu Stardust nepotřebují ani moc zimu ani sucho. Kvetou mi pravidelně při stále stejných podmínkách, bez přísušku. Snad jen v zimě mají trochu chladněji (15 - 20)
hozovka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 2. 5. 2013 17:04

Snad se to s nimi naučím,letos jsem si jich pořídila dost.Takže hybridy moc nechladit a v zimě zálivku trošku asi omezit.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 2. 5. 2013 21:14

No jo Adélko ale kde ho sehnat? :hm :hm :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 3. 5. 2013 06:38

Já ho měla objednané na pokojovkách,ale pan Kacerovský ho nevzal ,rostlina nebyla pěkná.Mám slíbenou keiki. :hm :hm :hm
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ANDíleK7 3. 5. 2013 19:03

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu, dala jsem dendrobium nobile do chladnější místnosti jak kdy mezi 13-20°C mám tam 6pahlíz (v jednom květináči), už tam je necelé 3týdny,celou dobu ho nezalévám, 2nejstarší pahlízi začali zcvrkávat se a opadávat jím listy a žloutnout, 2 mladší jsou hezké už jdou vidět menší pupeny, a dvě nejnovější nemají nic, nevím jestli mám počkat až pupeny porostou a potom ho přesunout do teplejší místnosti a zalévat nebo už teď? Děkuji za radu :)
ANDíleK7
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka