Dendrobium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod milka60 19. 2. 2011 16:22

HladováHousenka píše:Moje dendrophaly taky vyráží nové výhonky. Jsou to 3 rostliny, v lednu sesazené do 1 květináče (koupené 11/2010) a 2 už mají nový výhonek. :-)
Obrázek

To bude za chvíľku krásny trs :-) :-) :-)
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 19. 2. 2011 16:26

Jupííííí.....sluníčko (která sice dnes nevykouklo) a blížící se jaro, dělají s kytičkama zázraky :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 19. 2. 2011 16:27

Víš, jaká by to byla paráda, kdyby ty rostliny naráz kvetly? Vypadá, že se pěkně chytly a porostou - dobře to vypadá.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 19. 2. 2011 16:36

Ty 2 rostliny vypadají pěkně, ta poslední vzadu, co nemá nový výhon, shodila teď krom jednoho všechny listy, měla totiž hrozně málo kořenů. Ale podle mě jí úhyn nehrozí, snad. Už se těším, až pokvetou, snad se to povede. :-)
HladováHousenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alinka 19. 2. 2011 16:43

Tu mou mám 13 měsíců, ale ještě nekvetla, ale za tu dobu už má 4 nové výhonky.....přemístila jsem ji na jižní okno a už jí něco roste :shock: asi nechtěla na sever :D
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 19. 2. 2011 17:44

Housenko děkuji.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 22. 2. 2011 13:19

no mne na dendrophalkach - na starych pahluzach idu nove rastlinky, tak sa teším, že keď dospejú, oddelím ich a dám do jedného kochlíka a keď začnú jedného dňa náhodou kvitnúť - bude to oku lahodiace, farebné :)
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pabil 22. 2. 2011 13:37

dama 55 píše:Myslíš že květ? Tak kdyby náhodou to byly všechno jen keiki, můžu někoho podarovat. Vím, že tu Stardust byl dosti žádaný. I jeden kvítek by mi udělal radost, viděla už jsem to takhle z těch holých pahlíz kvést. U velkých rostlin květy úplně zakryjí stonek. Teď to je ale dosti na pohled otřesná rostlina. Já už skoro myslela, že to umřelo.

já, já, já se hlásím :love: :-[ :-[ :-[
kočky a orchidky, to je to nejdokonalejší, co příroda stvořila
pabil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 2. 2011 17:06

Pabilko, já vím, ty jsi ho strašně chtěla vždycky. Tak kdyby tam ty keiki byly, tak jsou Tvoje, neboj. Zatím to poporostlo jenom trošku, poznat co to je nejde. Já ale nevěřím, že pokvete, tak se myslím můžeš pomalu začít těšit. :-)
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pabil 23. 2. 2011 10:12

Jé děkuji, ale já věřím, že tam budou i květy ;-]
kočky a orchidky, to je to nejdokonalejší, co příroda stvořila
pabil
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MA-SK 23. 2. 2011 11:59

Veľké rastliny sú krásne, ale mne sa veľmi páčia aj tieto maličké, ktoré rastú na opadanej pahľuze.Obrázek
MA-SK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nolli 23. 2. 2011 12:00

ma-sk to je krása, taky mám kolikrát větší radost z nové rostlinky nebo lístku, když vypadají že nás chtějí opustit :-)
Nolli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 23. 2. 2011 12:29

Tak tohle určitě potěší, je vidět, že se vyplatí čekat. :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 24. 2. 2011 10:19

Našla som dobrý nápad na substrát pre dendro typu nobile-je to korková drť
Tak to by byla lepší ta drť 3-4 mm U Dendrobií to také nebylo ono. Prostě tam mám bezkonkurenční korkový substrát, ve kterém jsou pahlízy dendrobií skoro 90cm. Musí se s ním ale umět zacházet. Ti, kteří odemně budou letos Dendrobia mít, je dostanou právě v tomto substrátu, tak uvidíme, jak se jim osvědčí.
Po zasázení to chce jen zalít ale ne namočit. Nechat úplně vyschnout a potom běžně zalívat ne máčet tak 1x za týden. Jakmile prorostou kořeny do substrátu pozorovat staré pahlízy, aby se nescvrkávaly. Pokud by se během léta toto dělo, mohu nepatrně ještě cvrknout v půlce týdne ale opravdu cvrknout. Pokud se neudržíte ( je to těžké, protože obzvláště v průhledném květináči je vidět to sucho) tak dojde k tomu, že i korek nasaje a dole tak do jedné třetiny bude přemokřený (zmavě hnědý) a kořeny začnou zahnívat. Věřte, že suššeji Dendrobiím vyhovuje a rostou jako z praku, protoře květináč je narvaný kořeny, které zužitkují každou kapičku.
dievčatá je to z forum orchidei net . zdá sa to celkom dobré , ja to asi súsim , budem na jar presádzať .....
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 2. 2011 10:32

Milko díky, v každém případě zase zajímavá zkušenost. Nezapomeň dát vědět jak se těm Tvým v tom bude dařit. Já mám substrát hrubý kůrový, dole na dně velké kusy polystyrénu a i ten se mi zdá skoro trvale suchý. Když si představím jak ještě míň nasáká korek, to už by to dendro mělo úplnou saharu. Zatím ho nechám na pokoji, ať se projeví. Popravdě, pahlízy až 90cm si moc neumím ani představit, jak stará asi musí být rostlina.
Aktuální situace na dendro stardust - útvary na pahlízách se zvětšují, ale pořád nevím, co to je. Dokonce se mi zdá, že mají různé tvary.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka