Dendrobium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 5. 2010 16:25

Mluvíš mi z duše nechová se dendrophal, jako phalenopsis.Jenže jsem ještě nepřišla na to, co s ním asi je dám ven a budu doufat, že příroda mi pomůže.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 5. 2010 16:38

No jo ven, to se dobře řekne, nejspíš asi na něj nemá pršet. To abych nad ním postavila nějakou boudičku. To víš, že ho taky vyndám, tady je akorát pro ostudu, už je jedno jak vypadá, horší může jedině odejít celej a to já ho ještě kus mám vcelku. Zatím jsem se ale jiných rad nedopátrala, než že se s ním zachází jak s Phalem. Nemyslím si to. Zacházím s ním tak a je z toho celý divoký, phaly jsou spokojené.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 6. 5. 2010 16:42

Danielko to je vážně bombové , úžasná barva :tleskani :tleskani
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 6. 5. 2010 17:46

Danielko,to je klááášný :love: :tleskani
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 6. 5. 2010 18:16

Danielko ten je pěkný kde jsi ho koupila a kolik stál můžu li vědět já ho u nás v květince viděla za 269 nebo 289kč dva dni jsem si to nechavala uležet jestli si ho mám jít koupit nakonec jsem nešla raděj jsem si ty penízky schovala pro tu vandu
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 5. 2010 18:26

Jani stál 215 v květince.Chyba, žes ho nevzala já ho poprvé taky nevzala a od té doby jsem ho neviděla, to už jsou nejmíň 2 roky. V marketech jsem ho neviděla nikdy. Možná u vás je k vidění častěji.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 6. 5. 2010 18:29

8-D u nás tak leda kulový to já na něho natrefila náhodou u nás tak phaleňáky za nehorázné ceny nic pod 200kč
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 6. 5. 2010 18:38

Jani toho byla škoda , já takové taky ještě nepotkla , vážně nádherný kousek. :lol:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 6. 5. 2010 19:02

.. tak já od 3.3. "suším" dendrobium nobile v předsíni a stále nic! :hm ani keiky ani že by chtělo kvést
:oops: ještě ho tám nechám, ale nevím, zda to k něčemu bude ..
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 6. 5. 2010 20:50

Danielka-, nááádhera, gratuľujem, nech dlho kvitne :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 5. 2010 21:04

Danielko gratuluji, já mám to oranžové a teprve raší protože se v té naší chladné místnosti teprve teď otepluje. To původní koupené mám už pověšené venku , doma mám jen 2 leté keiky a už letos dost pokvetou.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod gemma 6. 5. 2010 23:05

Po loňskoletošních zkušenostech mi přijde, že Stardust Firebird až tak moc chladnomilný není, stačilo mu v zimě nějakých 17-18°C na okně a přisušit a jak kvete - ještě pořád, i když už zvolna začínají vadnout první kvítky. Dendrophaly mám dva - klasický bílofialový, který je naprosto bezproblémový a ten jabkově zelený, který taky živoří už od koupení a nemůžu ho furt zmátořit, přijde mi, že stejně jako u phalenopsů jsou vitální hybridy a hybridy balancující na hraně "chcípnutí" tak i u dendrophalů čím neobvyklejší barevná kombinace, tím choulostivější.
Danielce gratuluju ke koupi a Milce k úspěšnému keikování.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 5. 2010 14:55

Díka za gratulace ke koupi, snad se mu bude dařit.Víte jaký název má zapíchnutý v květináči,, Star Class,, že by nějaký nový hybrid, nebo jen název vymyšlený firmou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vloucak 9. 5. 2010 18:32

Dnes jsem si v penny pořídila nové dendrobko - fialové, v květináči je hodně rostlin, doufám že se mu u mě bude dařit, má docela odlišný substrát než moje první dendrobko ... mrkli byste se na něho? jestli je ok, nebo mám raději přesadit, ale rostlina vypadá že se jí v něm líbí (více obrázků na rajčeti) Obrázek
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 5. 2010 18:40

No, tedy vůbec váhám, co to v tom substrátu je. Ty chlupy, to asi budou kokosová vlákna, ale to druhé je kůra? Teď to kvete, poupat spousta, tak je asi hloupé v tom šťourat, ale vypadá to podle mého divně - ty vlákna by nevadily, ale ty větší kousky pokud to jde podle fotky posoudit, se mi nelíbí.
Aspoň bych do toho zapíchla špejli, aby bylo vidět, jak rychle to vysychá.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka