Paphiopedilum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 2. 6. 2009 16:49

Teda ženská zvědavá a nám nenapíšeš kde je ale co bylo za slavnosti to vyzvýdáš a Dan je taky na vejmínku
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 6. 2009 17:03

A co že ty se vyptáváš na Dana chlape zvědavej :D . Dan ještě kvete :-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 5. 6. 2009 07:27

ahoj ...chtěla bych se zeptat,koupila jsem si střevíčník a jemu už odkvétá - tzn.hnědne část květu - pysk,ale hned pod ním je zárodek nového kvítku a ta hnědá část sedí na něm...poradíte,co s tím? Já jsem ho zatím nadzvedla a přivázala k tyčce tak,aby to nové poupátko mělo prostor...Jak se to dělá s odkvítajícími květy???
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 5. 6. 2009 08:24

Jestli už hnědne, tak ho s klidem odstřihni, pantofel aspoň nebude živit odumírající květ a dá sílu do poupěte.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 6. 2009 16:43

Pozor abys neustřihla poupátko, on upadne i sám. :-|
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 6. 6. 2009 21:58

ahoj...tak jsem na radu gemmy ten odkvítající květ ustřihla a to poupátko pod ním během 2 dnů zesílilo a dneska ráno se na něm objevila trhlinka a teď už se začíná krásně rozbalovat...fotím to každých 7hodin, tak Vám to pak ukážu.... ;-) ;-) ;-)
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 6. 6. 2009 23:02

To je ta z výstavy, jak jsi říkala, že má poškozený květ? Ten nový už by mohl být v pořádku, kdoví, co se tamtomu přihodilo.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 7. 6. 2009 13:32

jj, Dámo, to je on - Karlík,jak ho pojmenoval manžel...já si myslím,že mu vadilo,že se tím květem dotýkal toho celofánovýho obalu, ve kterým všechny orchidky prodávaj...jinak ten novej květ už je otevřenej na 1cm..už se na něj moc těším...
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 6. 2009 14:06

Taky se těším, až sem Karlíka vyfotíš, já ho viděla na výstavě, nikdo ho chudáka kvůli tomu květu nechtěl. Jsi hodná, že jsi se ho ujala. Stál tam ještě s jedním, úplně opuštěnej. :oboze
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 6. 2009 15:01

Já bych taky chtěla vidět Káju :-) prosíím.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 6. 2009 15:08

Pokud to tu správně sleduju, tak Karlík je U Phalenopsis na str. 282 hned nahoře. Tam si ho Moravando můžeš prohlédnout ještě s tím starým kvítkem. Širín, že je to on?
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 6. 2009 15:25

Teda ty máš pamět :tleskani .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 6. 2009 15:44

Usilovně trénuju, abych nevypadala jak sklerotik. Kromě toho jsme to koupily v sobotu před týdnem u Lukscheitera na té výstavě. Týden, to já v paměti ještě udržím. :mrgreen:
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 8. 6. 2009 11:22

jj, je to on...už je skoro rozvitej...pak to ukážu, jak to postupovalo...je to nádhera to sledovat... ;-)
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Širín 8. 6. 2009 11:26

zkusila jsem nafotit začátek...ještě to dodělám a poopravím..jestli chcete, mrkněte...škoda,že jsem zjistila až dýl,že nemám zaplý blesk..ach jo...
http://www.slide.com/r/Ps1rwXtx3T_ZOdji ... bedded_url
Širín
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka