Paphiopedilum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 4. 2010 18:45

Když jsem ho koupila já, tak měl taky jen jeden květ.Vůbec jsem netušila, že je vícekvětý.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 4. 2010 18:45

Danuš supr nákup :-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 4. 2010 18:49

Moravando, měli i žlutého, jako je Tvoje Princezna, ale byl to takový neduživý chudinka, vím podle Tvého, jak má vypadat. Rostlina měla jen jednu kvetoucí růžici a víc ani ťuk, tak jsem si raději vzala toho bílého, vypadá líp.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 16. 4. 2010 18:50

-- 16. 4. 2010 19:53 --

Danielko super. :tleskani :tleskani
Damo krásné. :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MA-SK 16. 4. 2010 20:03

Radek, Danielka, Dama - pridávam sa, krásne.
MA-SK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cibusik 16. 4. 2010 20:05

Damo ja odpadnem!! Ten druhy je neskutocny!!
Ten biely je ten samy co mam aj ja. Momentalne mu kvitnu 2 kvety. drzim palce.

-- 16. 4. 2010 21:07 --

A teraz kukam, ze aj Danielka a Radek maju nove prirastky, paradne su. Radek vsak ten bol skoro zadarmo, u nas v Hornbachu stoja 18 eur! a ani zdaleka nie su take pekne.
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 16. 4. 2010 20:14

Tady na té výstavě byly bez rozdílu všecny druhy za 140 kč od Phalu po tyto přz Cymbídka oncíndka všechno
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 4. 2010 20:20

Cibúšiku, to jsou u Vás ceny podobné jako v Drážďanech, Tam pod 20€ nešlo pomalu nic. Tohle je z našeho Hornbachu a stálo 340,-Kč, bílý byl levnější. Jak kvete, pod 300,- cena nejde. Jen odkvetlé se občas dají sehnat tak za 120,-, ale málokdy.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 16. 4. 2010 20:25

Já dnes zjistila,že mému léčenému,výprodejovému chudáčkovi roste další list.Tak mám také radost.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 4. 2010 20:30

Mě se na téhle rostlině líbí, že když jí dorostou ty listy tak vysoko, jako předtím měla květ, víš skoro s jistotou, že začne kvést taky. Najednou se podíváš do středu a místo listu jsou tam jakoby dva a to druhé je květní stvol. To mě děsně baví , to pozorovat.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 16. 4. 2010 20:35

U té žluté mám jednu růžici co nekvetla a má 4 listy.Tak už nakukuju.Je to zase něco jiného.Phaly rostou a kvetou celkem bez problémů.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 16. 4. 2010 20:43

Radku nádherný zelenáč a Dámi ten zase je . Já chci taky pantoflíka , ve čtvrtek nikde nic nebylo. :-l
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 4. 2010 20:46

Mě se zdá, že tohle taky dobře roste. Když přirůstají růžice, je to v pořádku. Mě nějak moc neroste akorát teď ten King Artur z podzimní Chotče, jedna stará růžice mu zežloutla a odešla - kvetl ze dvou najednou a má jednu novou, roste to pomalu. Nechala jsem ho nepřesazený a myslím, že mu kouknu na kořeny. Nějak se mi zdá, že mizerně přirůstá. Všem ostatním se daří, tohohle jsem nepřesadila.
V tom Hornbachu jsem byla za poslední dobu 2x a měli je pokaždé.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gemma 16. 4. 2010 21:44

Radku a Dano - krásné pantofle, všem, co mají tybílé vícekvěté tiše závidím - snad na nějaký taky narazím.
Ještě k přesazování - jestli jsem to dobře pochopila (třeba u Haki) , tak se majípřesazovat nejpozději á dva roky, ty americké hybridy dokonce každý rok, takže mu tím asi jen prospěješ. Mě ten vietnamčík vysloveně po přesazení ožil.
gemma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 17. 4. 2010 14:32

Dobré odpoledne, tak posílám aktuální fotky Amálky. Dělá mi starosti, už tři týdny se jí moc nechce otevřít. Nějaké pokroky sice znát jsou, ale je normální, aby to trvalo takhle dlouho?
Dama: ten s těmi fousky je super!
DSC00930.JPG
DSC00931.JPG
CatX
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka