Miltonie nebo miltoniopsis?

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 4. 2009 16:49

Myslím kočičko, že už do ní nerýpej to není phal, ta má jemnější kořínky a jak ses už přesvědčila,tak dost citlivé.To věřím že budeš mít radost, když ji zachráníš, budeš ji i víc hýčkat.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 4. 2009 19:00

Asi fakt nebudu rýpat, zaslouží klid. jen bych chtěla už trošku teplejší noci, jít ven by jí prospělo.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 5. 2009 19:45

Obrázek Obrázek

Tak tohle je můj první úlovek, Veronika :-D . Ale zas nevím která to je :hm :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 4. 5. 2009 19:59

Je nádherná :tleskani . Přesně tato Miltonie mě zašla :-| .
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 5. 2009 20:02

Dík za pochvalu. ale nestraš !!!!! Já jsem řekla že si druhou nekoupím až co u nás bude říkat ta první. Ale nedalo mi to :-[ . A tahle má ráda teplo nebo chlad :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 4. 5. 2009 20:28

Krása krása - podle mě chlad, asi je to zas miltoniopsis, když má maceškovité květy, ne?
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 4. 5. 2009 21:23

Nový registrovaný otužilec ve středočeském kraji bude letos Moravanda. Ukroutí pro jistotu kohout ústředního topení tak, aby v žádném případě nešlo v místnosti zatopit ani v topné sezóně a Miltonky měly tu správnou teplotu jako chladný skleník. :D
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 5. 2009 05:21

Tak tos mi teda dala :-D :!: Ale za pokus to stojí ne :D :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 5. 5. 2009 15:18

Moravando pěkná, :tleskani mně se chystá do květu a já trubka :pozor jsem si jeden stvol ulomila. :oboze :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 5. 2009 17:02

Ale to je škoda. mě se zase ulomilo jedno poupě ale nevím u které.Taky jsem si nadávala :-/
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 5. 2009 08:19

Ahoj Damo.
Tak ti hlásím, že mi dneska odkvetla Terezka. Tak jsem ji přesadila. Jsem zvědavá jestli přežije :hm :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 5. 2009 14:53

No tak to ta moje udělala už dávno. Přesadila jsem ji do průhledného květináče, abych viděla na kořeny a nějaké nové jí rostou. Nějak se pořád nemůžu sžít s jejím zaléváním, pořád se mi zdá zalitá málo a mám obavu ji zalít víc, aby mi třeba neuhnila. Pořád nemůžu odhadnout tu zlatou střední cestu. Zlatej Phalaenopsis, čert mi tu Miltonku napískal.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 5. 2009 17:03

Jojo děvčata, Miltonka není phal :pozor a je třeba být opatrný, :hm ale úspěšný výsledek, vás potěší o to víc. :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 18. 5. 2009 19:17

Ta moje se vzpamatovává, je to zajímavé. Dala jsem ji teď ven, ale v sáčku pořád. Zalévám, až je skoro úplně vyschlá a je jenom v kůře, ale časem ji míním dát do substrátu. Dokonce jí rostou dva nové listy, myslím, že dvě hlízy ze tří přežijí určitě.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 5. 2009 10:52

Ahojky.
Damo prosím tě zapoměla jsem se tě zeptat. Když jsem přesazovala svoji Terku, tak jak jsem ji vyndala z květináče a nestačila jsem se divit. Byl tam totiž ještě jeden malý květináček, celý prorostlý. Měla jsem květináček v květináči. Koukala jsem jak blázen co to je. Taky jsi to tam u té miltoniopsisky měla :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků