Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 29. 10. 2014 14:09

No říká se tomu nemoc z povolání nebo závislost?? no ale zaměstná to dost, spíš víc :tleskani :pozor Přeji hodně úspěchů no a vždy nějak směstnat, milimetr k milimetru
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 10. 2014 14:54

Niko já mám na každém okně dva parapety. :-) To řeší situaci jen než je zaplníš a pak jsi v háji zase. Teď už opět vymýšlím jak si udělat aspoň skulinku na další květináč. :roll:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 29. 10. 2014 17:08

No já už phaly nekupuji, spíše botaniku a ta je menší ;-) ale zase náročnější na pěstování :pozor takže občas něco odejde :/ občas něco, co už mně nebaví prodám 8-D a hned je místo ,že :mrgreen: ale je to hrozný boj musím si taky domlouvat a Jani ,dvojí parapety by můj chlap už asi nevydýchal :hm :D
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 10. 2014 18:40

Můj se nejdřív taky bránil, ale pak byl v pohodě a všechno mi udělal. A teď když vidí jak mi to vše kvete tak už sám vymýšlí kam bych mohla nějakou strčit. :-)) Místo by se našlo ale světlo ne, buď je to daleko od okna anebo v rohu kde je už skoro šero.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nika2006 6. 11. 2014 08:17

Dvojí parapety mi nehrozí a botanika taky asi ne, ta by mi doma umrzla :mrgreen: No, každopádně jsem si koupila svůj poslední phal (minimálně pro letošek ;-) ) a do té doby, než pojedu do Drážďan, třeba něco rozdám....no, kecám, hrozně nerada rozdávám svoje orchideje :potichu Tady je poslední zbytek letošního letního kvetení Obrázek Obrázek A tyhle jsem si koupila letos v říjnu: Obrázek Obrázek Žlutý z Bauhausu, meruňkový, po kterém jsem dlouho toužila, z Ikeii - ten je poslední!
Nika2006
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 6. 11. 2014 09:36

Mě taky dvojí parapet nehrozí, ale ani jeden ne, prože udělali nová okna bez nich :hmm: Takže moje phaly jsou namačkané na kousíčku stolu u okna. Ale můžuříct, že se jim daří ;-) . NIKO, máš krásné barvy, já bych si je nechala, ale tu touhu po jiných a když není místo, znám :-]
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 6. 11. 2014 12:08

Niko, spousta botaniky je právě chladnomilná a nebo temperovaná a pokud ti jdou phaly, které mají rády teplo tak není co řešit :-)) ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nika2006 6. 11. 2014 12:44

Moje phaly jsou otužilé - často máme doma po příchodu z práce 15 stupňů :-[ No ale zvážím to ;-)
Nika2006
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 6. 11. 2014 20:43

Niko,ten z Ikei jsem koupila sousedce,když se vloni o mě starala ,když jsem byla nemocná,a manžel v nemocnici.Nyní po něm koukám a nemůžu ho sehnat.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nika2006 7. 11. 2014 07:49

Evi, viděla jsem ho párkrát v jedné květince, ale za 350 Kč se mi to fakt zdálo hodně :-( Tudíž jsem se zaradovala, když ho v Ikee měli za 119 Kč :-)
Nika2006
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 11. 2014 11:44

No nepovídej já ji kupovala sousedce za 290 kč
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 11. 2014 11:44

No nepovídej já ji kupovala sousedce za 290 kč
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 11. 2014 19:34

Niko jsou moc krásné :tleskani :tleskani a ten poslední jsme kdysi sháněly,jako,, elegant,,.Dneska už skoro není vidět v obchodech,byl i docela choulostivý a skoro všem hynul. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 8. 11. 2014 10:17

Jako u většiny květin-čím zajímavější tím dražší a zároveň choulostivější. Ale některé kousky z výprodejů stojí za to s rizikem koupit ;-) , někdy se to vyplatí :-P
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 11. 2014 18:58

MM kvete pořád dál a dál už je na oblouku ObrázekObrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka