Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 3. 2009 19:30

Mne by zajímalo, jestli jste někdo měli Phal. se dvěma stvoly a ten Vám podruhé zase těmi dvěma stvoly kvetl. Já mám jednostvolové a ty kvetou úplně v pohodě i několikrát po sobě, ale dvoustvolový mi ještě neodkvetl a tutíž znova nenakvetl. Říká se, že dvoustvolová rostlina má dané předpoklady k tomu, aby ty dva stvoly příště zase měla a mně to někdy připadá, jako by to kvetení na dvou stvolech bylo nějak uměle vyprovokované, protože ty koupené rostliny nejsou zase až zase tak moc veliké.Takové květenství bych očekávala od větší a tím i starší rostliny. Tak co Vy na to?
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 3. 2009 19:40

Ahojky tak já ti mohu Dani odpovědět, koupila jsem dvoustvolový Phal. a po malé přestávce opět kvete, z obou stvolů, dokonce mu ještě dorůstají pupeny. Je to ten pelorický.
Burbulko máš moc krásné kytičky, :tleskani tak jsem se ti koukla do knihy na ten červený, není to na 100%, ale možná máš ODONTIODU,patří to do Oncidii. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 19:40

harmonika na listech se prý dělá při špatném způsobu zálivky - jsem se dočetla v chytré knize :-), pořád hledám, co by mohla ta červená kráska být....hodím jí sem celou a určitě mi někdo ze zkušených poradíte, že? Abych věděla, co vlastně na tom okně mám a nebudu ji muset přestěhovat do ložnice do chladu
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 19:52

ooo dokonce až takhle :-O, děkuju ti Danielko, kouknu se na web, abych věděla. co s ní...měli ještě jinou barvu květů, ale tahle se mi moc líbila. Doufala jsem, že přijdeme na to , co je zač a udělám jí podmínky.
Obrázek
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dagmar007 27. 3. 2009 19:57

Ahojky, vždy jsem měla Phaly se dvěmi stvoly, ale když znovu vyrašily byl jen jen. Třeba ale dělám někde chybu, :hm
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 3. 2009 20:00

Všeobecně se píše, že harmonika na listech je špatná zálivka.Je, ale zajímavé, že Miltoniopsy u mne ji nemají, zato jedna Cambria ano. Každá, která harmonikuje má jednoho z rodičů Miltonii.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 20:09

dívala jsem se na listy toho mého nového krasavce a na těch nejstarších listech harmonika je a na nových už není, uvidíme, jaký vliv bude mít změna prostředí. Už studuju, jak na ní, vypadá, že chladnomilná není, tak se na ní budu moct koukat v obýváku :-). Má dva nové výhony....mám jí je nechat, nebo po odkvětu oddělit a přesadit sólo? :hm
Naposledy upravil burbulka dne 27. 3. 2009 20:10, celkově upraveno 1
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 20:09

Zdravím :-) . Já si myslím, že by to mohla být Cambria. A nůžu potvrdit že vlnku na listech nevyléčíš, Já jsem udělala to samé když jsem si kopila moji Cambriu s vlnkou, taky jsem myslela že ji vyléčím. Ale ani náhodou. Mám koupenou ještě jednu tu samou bez vlnky a dneska po odkvětu jsem na ni koukala a myslím že začíná taky :-/ . Ale nechci nikoho zrazovat, třeba se ti to povede a mě pak poradíš ;-) Ale musím dodat, že u té první koupené u Jiřinky jsem to měla na starých listech. Teď rostou nové a mají ještě silnější trvalou :D .Ale to nijak neškodí neboj, kvetla krásně, je to jen vada na kráse listů :-[
Naposledy upravil Moravanda dne 27. 3. 2009 20:14, celkově upraveno 1
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 20:12

myslím, že ty vlnky k nim patří....:-D když se na ně neumírá a je to jen estetická záležitost, tak to není žádné neštěstí....taky nejsme dokonalí :-D
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 27. 3. 2009 20:15

Holky krásné kvítečka
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 20:17

Přesně tak. Hlavně aby kvetla. Já jsem ji teď zkusila přesadit, tak čekám co na to Jiřka řekne :hm ;-)
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 3. 2009 20:18

Burbulko nech ji být nic ji neodděluj, na to máš čas, až se nevejde do květináče,přeci o ní nechceš přijít. Harmonikové listy nikdy nevyléčite, když se nakrabatí tak už takové zůstanou.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 20:20

Mě se už do květináče nevešla, tak že já jsem přesazovat musela.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 20:24

taky by mi bylo líto, je dělit, ty nové jsou maličké. Stejně, než bych něco dělala, vždycky to budu konzultovat s vámi. Jinak tu bublinu na listu, jak jsem vám sem dala fotku jsem nakonec amputovala a zasypala skořicí, protože se začala ještě víc zvětšovat. Tak jsem raději zasáhla. Nevzala jsem celý list, ale vystříhla jsem jen postiženou část. Zatím to vypadá dobře a rostlinka se tváří přívětivě
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 20:26

Myslím žes udělala dobře a teď to hlavně hlídej, jestli se to zastavilo :!:
Moravanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka