Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Cherillka 22. 3. 2009 11:49

Ahojte. Přeji hezkou neděli. Chválím nové přírůstky - opravdu krásné orchidejky. :tleskani Chtěla jsem se vás zeptat na ty Litoměřice??? KDY přesně je ta výstava, KDE a CO se vystavuje???? Jen orchideje, nebo i něco jiného? A odkud o těch všech výstavách víte??? :roll: Chtěla jsem jet letos i do Phy do Botanické zahrady - poprvé, ale u přítele to neprošlo :'( (jak už jsem psala není mu moc milá moje záliba v kytičkách....). Tak bych ho možná přemluvila na ty Litoměřice, ale musela bych znát více info..... Předem díky. Jinak jsem se chtěla zeptat, za cca kolik se prodávají ty orchidejky na výstavách? Třeba phaly? V marketu jsou cca kolem 200,- Kč a na výstavách? :hm Aby to tam přítele nepoložilo kdybych si nějakou chtěla koupit :-). O:-) Díky za odpovědi a užijte si poslední víkendový den. ;-)
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 22. 3. 2009 13:08

tak s tím nemocným lístkem neporadím.. mě teďka 2 listy na jedné orchidce zežloutly, tak sem ji je oba uřízla, namočila sem ji troche do hypermanganu, ostříhala jsem špatné kořínky, zasypala jsem kořínky i zbytky po lístcích skořicí, a teď čekám..
jinak jsem po čase opět vyfotila mou seriálovou orchidku.. té se pěkně daří.. roste jí už 3 lístek a na mateřské to vypadá, že vyrostou 2 květní stvoly.. tak sem zvědavá.. tady je fotka 3.lístku http://fotoalba.centrum.cz/~$11592331~3 ... offset%3D0
a taky sem po dlouhé době vyfotila mou vitrínku http://fotoalba.centrum.cz/~$11592331~3 ... d=18648056
SimonaS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 22. 3. 2009 13:24

Krásný kytičky :-) taky takový malý květinářství :-D
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 3. 2009 14:21

Simonko díky za fotky. Seriálka vypadá dobře :tleskani , už se těším až vykvete ;-) . A ve vitrínce je to taky pěkný.
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 22. 3. 2009 14:26

Moc pěkné si šikula
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 3. 2009 14:34

Ahojky, Simčo pěkně ti rostou :tleskani Burbulko taky moc pěkné kytky v albu, už jsem na něm taky uvažovala,ještě jsem si netroufla. :-[
:!: :!: Dagmar k tomu listu,vezmi průpisku a ten flek obmaluj, abys viděla jestli se rozšiřuje. Jestli ano, tak si myslím nejlíp kus listu z flekem uřezat a posypat řez skořicí nebo uhlím,jinak to nevidím :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 22. 3. 2009 16:26

Burbulko, to je fakt krása, žádná jiná květina se nehodí tak dobře na okna, jak phal a to ve velkém množství. nejvís se mi líbí ten flekatec úplně vlevo, po tom prahnu. Naše kočky mi dnes ožraly šunku z chlebíčků, taky mám 4, tak vím, co to obnáší - když dělám něco s masem, jsou pode, vedle, přede i nade mnou - doslova. Shora z police dělají seskoky na stůl.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 3. 2009 19:35

Já jsem Vám tu zapomněla říct, že jsem si koupila puntíkovanýho, flekatýho neměli. Co je ale překvapivé, že puntíkatec voní - já tvrdím, že spíš *****í, ale můj muž myslí, že voní. Žádnej jinej Phal. nemá vůni. Máte někdo doma něco podobného? Miltonia voní přes den,. když je světlo a putíkatec večer, když se setmí - jako třeba teď. Teplota v pokoji na to vliv nemá.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 22. 3. 2009 21:47

Hezký večer. Děkuji dámě 55 za odpověď. :-) Jinak s těma kočičkama to znám - skoro tchyně má 2 a jednou taky udělala chlěbíčky a než přivítala návštěvu, tak jí zbyly chlebíčky bez salámu :lol: Zvířátka jsou zvířátka. ;-) Tak to jsem nevěděla, že nějaký phal taky voní... Taky bych takový chtěla... Pokud mi nevyjdou ty Litoměřice, tak též v dubnu je na výstavišti v Lounech Dům a zahrada.... Tak bych zkusila štěstí tam..., ale už jsem tam několikrát byla a orchideje jsem tam myslím neviděla. Uvidíme.
Cherillka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 22. 3. 2009 21:51

Zítra jedu na služebku a mám v plánu několik obchodů s květinami a už se těším - člověk má radostný cíl. jak něco ukořistím, vyfotím, musím taky se sebou něco dělat, ať se na ty fotky dá dívat - trénovat!
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 3. 2009 21:58

Cherillko, že by na výstavě Dům a zahrada neměli orchideje se mi ani nechce věřit. To je v současné době takový kšeft, že je mají skoro všude. Jen je potřeba se v tom umět přebrat a vybírat zdravé a silné jedince. Já, jak jsem tu už podotk :-) la jdu po zdravých a silných listech a zatím se mi to vždy vyplatilo. Nevybírám podl toho, kolik má ještě poupátek k vykvetení, ta jí stejně skoro vždycky upadnou doma, když se vzpamatovává z šoku, který někde cestou měla.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 22. 3. 2009 22:01

Danielka.9 píše:Ahojky, Simčo pěkně ti rostou :tleskani Burbulko taky moc pěkné kytky v albu, už jsem na něm taky uvažovala,ještě jsem si netroufla. :-[
:!: :!: Dagmar k tomu listu,vezmi průpisku a ten flek obmaluj, abys viděla jestli se rozšiřuje. Jestli ano, tak si myslím nejlíp kus listu z flekem uřezat a posypat řez skořicí nebo uhlím,jinak to nevidím :hm :hm

Danielko - ta galerie není vůbec těžká, klidně si troufni, ať se máme čím kochat :lol:
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 22. 3. 2009 22:04

kočičí píše:Burbulko, to je fakt krása, žádná jiná květina se nehodí tak dobře na okna, jak phal a to ve velkém množství. nejvís se mi líbí ten flekatec úplně vlevo, po tom prahnu. Naše kočky mi dnes ožraly šunku z chlebíčků, taky mám 4, tak vím, co to obnáší - když dělám něco s masem, jsou pode, vedle, přede i nade mnou - doslova. Shora z police dělají seskoky na stůl.

Flekanec mě dostal hned, jak jsem ho viděla...je z Ikey jen za 179,- a překvapilo mne, že při svojí velikosti stál jen tolik, s ním jsem za stejnou cenu koupila i ten největší bílý, který je v hydroponickém květináči, ten mi opravdu dělá radost, čekala jsem, že bude problém, když jsem ho přesazovala při květu a on se rozjel a má jedno poupě za druhým. :love[img][IMG]http://multipics.net/img_small/4074302~P1280780.jpg[/img] [/img]
Naposledy upravil burbulka dne 22. 3. 2009 22:13, celkově upraveno 1
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 22. 3. 2009 22:05

Jo a ty kočičky moje naštěstí orchidkám neubližují, jen si tak u nich leží..asi moc dobře vědí, že bych řádila :-D
burbulka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cherillka 22. 3. 2009 22:11

dama 55 píše:Cherillko, že by na výstavě Dům a zahrada neměli orchideje se mi ani nechce věřit. To je v současné době takový kšeft, že je mají skoro všude. Jen je potřeba se v tom umět přebrat a vybírat zdravé a silné jedince. Já, jak jsem tu už podotk :-) la jdu po zdravých a silných listech a zatím se mi to vždy vyplatilo. Nevybírám podl toho, kolik má ještě poupátek k vykvetení, ta jí stejně skoro vždycky upadnou doma, když se vzpamatovává z šoku, který někde cestou měla.

Víte, já když tam byla naposledy, tak jsem na orchidejky ještě "neulítávala" - ještě jsem si na ně netroufla. Myslela jsem si, že jejich pěstování je velice složité a náročné..... Takže jsem po nich ani na výstavě nekoukala. :-[ Ale máte pravdu, že v poslední době jsou všude, tak budou třeba i tam a když nevyjdou Litoměřice, tak budu mít štěstí v Lounech. ;-) Já se většinou dívám na kořeny a na listy - zda vypadají zdravě - tak to snad dělám dobře. Protože už i já zjistila, že nevykvetlá poupátka vždycky upadla...
Cherillka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka