Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 29. 1. 2010 17:09

Jo, jo, je to čerstvé zboží - je potřeba spěchat, než to všechno zalejou - u těch nových to ještě nestihli. :mrgreen:
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 1. 2010 17:13

Damo moc krásné sis vybrala,tak aspoň máš doma na co koukat,když je venku pořád velká zima.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mon5721 29. 1. 2010 18:12

Díky všem ;-) Dám jí půst od vodičky, aby se kořeny trochu vzpamatovaly a určitě to bude dobrý. Dámo, to je dobrá zpráva, že ochotně kvete ;-) I když mně kvetou ochotně všechny, až na tu velkou "potvoru", co akorát hyzdí parapet :lol:
mon5721
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 29. 1. 2010 18:14

Tak jsem také vybrala v Bauhausu dnes.. sice ne cymbo, nelíbily se mi moc barvy a také neměli žádné mini a pro mě je normální příliš velké a ani pantofla, ale phaly byly velice hezké:) Sice ty, co jsem koupila, vypadají na fotkách že jsou obdobné, ale každá je naprosto jiná. Jen ten foťák to bohužel nechce moc brát:( Nové opravdu jak říkala dama ještě nestihli přelít, krásné zelené listy a nově narůstající kořínky. Měli asi milion dalmatinků, eleganta jsem bohužel stále nesehnala.
DSC008201.jpg
tohle je taková tmavší červeno růžová, se dvěma stvoly, velice zdravě vypadající
DSC008211.jpg
tenhle obrázek je celkem vypovídající
DSC008231.jpg
tahle na fotce sice nevypadá, ale je horzně zajímavá. Ještě jsem takovou neviděla, je to taková popelavá růžová, menší květinka
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 29. 1. 2010 18:17

lepší fotky jsou v mém albu na picasse.. tady se to nahrálo dost zle.
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 1. 2010 18:18

Jůůů holky vy jste se rozšouply :-) , krása :tleskani :tleskani .
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 1. 2010 18:20

Veselé barvičky krása :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jakuku 29. 1. 2010 18:26

Damo a CatX krásné phaly jste si nakoupili :tleskani :tleskani :tleskani paráda.
Já jsem se naštvala na počasí a phaly :/ :/ :/ na té mojí drobnokvěté bílé mi sežloutlo hodně pupenů těsně před rozkvětem a u té bílé s červeným středem také tak tohle mi loni 100% neudělalo za to může to mrazivé a stále zatažené počasí hnusná inverze >:-( v neděli to fotnu
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CatX 29. 1. 2010 18:26

:)) tak už jsem to trošku uspořádala na picasse, tak lepší foto v mém albu.
CatX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 29. 1. 2010 18:30

CatX - dobrý výběr - chtěla jsi poradit, kde se koupí pěkné orchideje a nakonec jsi to poradila Ty mně. Normálně bych tam nešla, byla jsem tam před týdne, takhle mi to nedalo. :oboze
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cibusik 29. 1. 2010 18:43

Blahozelam vam ku krasnym ulovkom! Veru ste dobre nakupili!
Cibúšik
cibusik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 29. 1. 2010 18:47

Danielka.9 píše:Damo moc krásné sis vybrala,tak aspoň máš doma na co koukat,když je venku pořád velká zima.Obrázek

No to jsem si dala, že jsem sem zas vlezla - Damo, kam to dáváš? CatX - taky moc hezké. Na dalmatinka jsem nenarazila po čertech dávno - ale já prodělávám, co se orchidek týče, detoxikační kůru a nikam nechodím.
kočičí
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 29. 1. 2010 19:15

Jé, holky, paráááda! Já bych taky nakupovala :-(... Ale není místo. Raději nikam ani nechodím. Teď bych totiž asi u jedné nezůstala, protože to počasí mě děsně deptá.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 29. 1. 2010 19:17

Obrázek
Ale dneska mi pukl první pupen u "hvězdičky" Viktorie :-).
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gorra 29. 1. 2010 19:28

Dobrý den, v říjnu jsem dostala svojí první orchidej (phalaenopsis) a až do teď krásně kvetla. Během týdne nebo možná deseti dní, ale opadaly všechny květy a začal žloutnout stonek. Mám ho ustřihnout a nebo počkat až zaschne. Jinak rostina vypadá zdravě. Rostlinu dle rady prodavačky zalévám tak, že ji jednou za čtrnáct dní dám asi na hodinu do nádobys odstátou vodou. zatím jsem ji nehnojila. Děkuji za radu.
Gorra
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka