Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vanilla_dream 28. 1. 2010 16:22

Zdravím vás milí přátelé! :-) Hodně dlouho jsem tady nebyla, takže dodatečně postupně pročítám příspěvky a obdivuji přírůstky. Je poznat, že den je delší, jupííí :love: už aby bylo to pravé jaro. Připadá mi, že i když je zima obdobím orchideí, tak ty moje spí zimním spánkem. A teprve teď, s příchodem sluníčka, se začínají pomalu probouzet :-) Přeji vám všem hezký den a jdu pokračovat v pokukování po vašich kráskách... :mrgreen:
vanilla_dream
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 28. 1. 2010 17:57

Kandl přeji jen a jen to nejlepší k svátku je to až za týden,ale mohla bych zapomenout.Jinak orch krásné. :tleskani
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jaja28 28. 1. 2010 18:07

Kandl, bílé mám moc ráda, jsou takové vznešené a převážně mívají květy větších rozměrů, než ty barevné. Také mám jednu takovou. A ta s tou obrácenou hlavičkou - ta je super - asi jí jde z té zimy hlava kolem.
Jaja28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 28. 1. 2010 18:31

Děkuji za gratulace. :lol: Svátek mám až za týden,ale Lidl měl akci dnes, :-P tak mi byla předána s předstihem. 8-D
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 1. 2010 18:35

Aha, dlouhán je z Lidla, taky je u vás měli s tak dlouhatánskými stvoly?
Některé bílé jsou nezničitelné. Mám dvě, jedna kvete pořád, druhé se nechce od loňského června nic.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 28. 1. 2010 18:46

Přinesly ho opravdu důkladně zabaleného,tak snad nenastydl.Prý měli ještě Cambrie a dendrophaly.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 28. 1. 2010 18:56

Kandl nyní jsem si opět prohlížela tvoje stránky.Cimbídka jsou úžasný .Já jsem si po dlouhé době před týdnem koupila nové ,ale bohužel začínají žloutnout listy a květy též odcházejí. :oboze
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 28. 1. 2010 19:05

A nemáš ho ve velkým teple? Moje odkvetlo taky dost brzy,ale kupovala jsem ho plně rozkvetlé.Tedˇho mám v paneláku na chodbě a včera jsem zjistila,že se u dvou pahlíz něco klube.Je to ještě hodně malinký,tak se nedá určit co to je.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 1. 2010 19:24

Odkvést to jo, ale ty listy by mu snad žloutnout neměly.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 28. 1. 2010 19:28

To je pravda ,moje je má zelený. :hm Tak mně napadá jestli třeba není přelitý.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 28. 1. 2010 21:29

Dnes jsem své děvenky koupala v rostátém sněhu s vodou a dala jsem jim tam i granulovaný krav.Tak jsem zvědavá co budou dělat.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 28. 1. 2010 22:18

Kandl měla jsem ho v kuchyni a pak jsem ho dala do ložnice,měl ještě dva výhony a ty faké zežloutly zalitý moc není .Ve středu to byl týden co jsem ho koupila.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 28. 1. 2010 22:21

Kandl prosím nevíš kolik tak může být stupnů na té chodbě.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 29. 1. 2010 09:23

Evouš-odpovědˇjsem dala na cymbidia.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 29. 1. 2010 10:17

Evouš píše:Rozárko, už jseš třetí ,ale nevadí dcera ji má také a říkala ,že mi je dá .Chce je zasadit.POČÍTÁM S TEBOU.

Evouši, děkuji předem :tleskani , pak mi dej vědět, jestli se radši mažeš nebo voníš :hm :lol:
Rozárka 3
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka