Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Šár.ka 27. 1. 2010 07:28

Dobré ráno, chtěla jsem se optat, jaké to ty vlhkoměry máte? .. ten jsem ještě nepořídila a dost by mě ta vlhkost u nás zajímala. :hm Před pár týdny jsem koupila normální pokojový teploměr, abych měla alespoň přehled jak je to s teplotou, ale ten jsem "zase" shodila na zem a myslím, že už zase nefunguje.

No a jinak my dnes měli -20 a ve vesnici o km dál -24 ... :/ už je té zimy docela dost. I když jakmile vysvitne sluníčko a je modro je to kouzelná Ladovská zima!
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 27. 1. 2010 08:59

Pro ty co chtějí nakupovat.LIDL má od zítřka v nabídce orchideje mix za 179 kč.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 1. 2010 09:47

Rozárko já bych řekla že ti roste keika :-) :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 1. 2010 09:56

Šárko domácí meterologickou stanici si kup dnes už jsou vidět všude obi ,baumax ,atd.Nebo kdejaká elektra.Zadej si meter.stanici a něco najdeš.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 1. 2010 09:58

Kandl děkujem za správu já mám lidl nejblíž35 km
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 1. 2010 09:59

Rozárko kandl měla pravdu.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 27. 1. 2010 10:01

.. jo takhle, tak to mě vůbec s tou stanicí nepřišlo na mysl! 8-D
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 1. 2010 10:02

Dnes u nás také nádherně.Opečovávám orchidky.Zjistila jsem ,že mi dvě pokvetou.Hurá.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 1. 2010 10:04

Šárko dej si pozor některé nemají vlhkoměr.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 27. 1. 2010 10:08

Evi, budu na to muset mrknout. Ale tak asi je i nějaký teploměr s vlhkoměrem .. ??? ale ta cena bude asi podobná te stanici :hm

Chtěla jsem se ještě zeptat na tu listovou výživu. našla jsem tohle .... http://www.orchidejdodomu.cz/index.php? ... ucts_id=76 od koho používáte vy?
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 1. 2010 10:28

Šárko já používám super wuxal .Mám malý rozprašovač od laku nebo jaký chceš třeba od stop angínu ty tak nestříkají jenom mlží když máš orch na nábytku tak je nemusíš sundavat.A do vody přidáš pár kapek.Ty ve spreji jsou drahé jednou jsem si to koupila a nestačilo mi to ani na polovinu orch.Šárko ten teploměr vlhkoměr měří i venkovní a vnitřní teplotu na všechno se zeptej.Teploměr s vlhkoměrem mají asi také.
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 1. 2010 10:33

Šárko jestli máš knížku od Brigit Goedeové najdi si stranu 22.Tam se dočteš o hnojení .
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 1. 2010 10:47

Tak ahoj všichni - já mám teploměr, vlhkoměr a tlakoměr na jednom dřevu. Koupeno v Klenoty a hodiny a je to klasické zařízení, ručičkové a nemusejí se do toho cpát baterky. Mají to buď na výšku, přístroje pod sebou, nebo na šířku vedle sebe. Dřevo je světlé, nebo tmavé. Pak jsem koupila ještě vlhkoměr zvlášť, taky ručičkový, na výstavě od firmy, co tam prodávala teploměry. K tomu mám obyčejný teploměr se stupni Celsia i Fahrenheita, protože na amerických webovkách je teplota ve Fahrenheitech a mne nebaví to pořád přepočítávat. Listovou výživu používám tu od ZC produkt ze stránek Orchidejdodomu. Nová je teď od firmy Agro, je na ní reklama v poslední Kouzelné orchideji, ale ještě jsem ji nikde, ani na jejich stránkách neviděla.
Rozárce roste buď boční stvol z očka a za ním palístek, nebo keiki. Palístek prý na stvolu neslouží k ničemu.
To zařízení teploměr, vlhkoměr a tlakoměr určitě všichni záte, ale můžu to vyfotit, jestli chcete.Mám to přímo na boku okna nad orchidejemi.
dama 55
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka