Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 20. 4. 2009 20:56

ha, už jsem to objevila....tak to pak vyfotím, asi zítra a pak pošlu ...tak už vážně dobrou
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arga 20. 4. 2009 21:54

Ahojte všichni, dneska jsem koupila substrát floria a musím říct, že vypadá dobře. Tak kdo chcete přesazovat orchidky, tak doporučuju. :-)
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caitlin 21. 4. 2009 08:07

Krásné dopoledne přeji :)

Argo, ten substrát mám také :)
Předtím jsem měla substrát na orchideje od jiné firmy s podobným názvem, ovšem ten doporučit nemohu, jelikož je přílis zemitý. Ani nevím jak dlouho už ten nový mám, ale teprve v pátek jsem se dostala k tomu, že jsem přesadila (zatím jenom dvě) orhidejky. U té menší (nejspíš miniphal) jsem navzdory zemitému substrátu skoro žádné kořínky stříhat nemusela. No, ale abych to nezakecela, nový dobstrát je na pohled opravdu krásný oproti předešlému -ten vypadal skoro jako substrát na normální pokojovky.
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 4. 2009 12:54

To jsou ti mrzáčci s keiki a ještě jedna ObrázekObrázek
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 21. 4. 2009 12:59

Radku krásně kvetou :tleskani , ta spodní je jak moje Barča :-)) .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 21. 4. 2009 13:20

ra.cermak
Tak takový krásný mrzáček bych taky chtěla být.
Jinak ten substrát Floria mám také - sice byl dražší cca kolem 100,-, ale ta kvalita za tu cenu tam je. ;-) Už jsem do něj přesazovala a tak čekám, jak bude orchidkám chutnat. Do substrátu jsem přidala ještě trochu vlastnoručně nasbírané borové kůry. Jeden postřeh závěrem - byla jsem kouknout v Globusu - a takové chudinky phaly jsem už dlouho neviděla. Zalité studenou vodou z hadice, přemokřené, omlácené, no pak se nedivím, že když si někdo takovouto kytičku přinese domů, že mu skoro na 100% uhyne. :-/ Tak to jen tak pro informaci, kam raději ani nechoďte. :pozor
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 4. 2009 13:43

díkec jajo ale napřed jsme myslely že s toho fialového nic nebude ty květy byli úplně zkrčené
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 21. 4. 2009 16:51

kousky jsou to opravdu výstavní...gratuluju k úspěchu
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 4. 2009 18:20

Jsou krásné a jestli jsou vypěstované z keiki, tak to blahopřeju :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 4. 2009 19:29

Ne ne ať nedojde k omylu ta bílá má na sobě tři keiki a ta druhá byla úplně znetvořená jeko ty její poupata fotky tu byly dřív :roll: :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 21. 4. 2009 21:31

krásný pozdní večer všem, tak jsem kontrolovala ten list, mám spíš pocit že se to jen zvětšuje skořice neskořice....ten flíček byl fakt nejdřív malej, tak jako pětikoruna...tak jestli ho nemám odstřihnout....přiložím fotku, už jsem to snad ovládla....
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 21. 4. 2009 21:49

Tak to je zmíněný poraněný lísteček :-(
Obrázek
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 4. 2009 05:58

Dobré ráno. Já podotýkám že nejsem odborník a napíšu jen, co bych dělala já. Pokud jsou ostatní listy v pořádku, tak já kdyby se mi tohle stalo, tak bych neváhala a okamžitě přistoupila k amputaci celého listu. Řezala bych ostrým zdesinfikovaným nožem, kousíček od srdíčka aby jse ho neporanila a ránu pořádně zasypala práškovou sírou. Pak bych čekala jak zareaguje :hm . Už jste ji přesadila ? Kdyby to nepomohlo, tak bych jí jukla na kořínky a přesadila. Ten list je prakticky pryč :-/ .

ALE VYČKEJTE JEŠTĚ RAD NAŠICH ODBORNÍKŮ !!!
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 4. 2009 08:10

Myslím, že i bez rad odborníků-řekla jsi to přesně. Také bych ho popsaným způsobem dala pryč. Zbývá snad jen dodat, že zasypat ránu lze nejen tou sírou, ale i aluminiovým práškem, práškem ze dřevěného uhlí, nebo z uhlí živočišného z lékárny, či tou už zmiňovanou skořicí. Spěchala bych s tím, než skvrna "doleze" až k rostlině.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 4. 2009 08:45

Já jsem od někoho slyšela, že se snad dá použít i rozdrcený Endiaron(mě se to moc nezdá :hm, věřila bych víc tomu živočišnému uhlí ). Ale pozor to vyzkoušené nemám !!!! Já teda zatím používám síru. Někdo všechno dělá Skořicí a má úspěchy, ale já si myslím že Skořice působí dobře na menší zákroky, na větší si myslím že je dost slabá. Ale nevím, chce to aby si to každý ověřil a vyzloušel osobně :hm :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků