Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 15. 4. 2009 09:00

Lupa by se Ti Cherillko docela hodila. Ono to není ani o tom , že do těch svých "kytek" pořád koukáme, ale spíš to, že si na nich zvenčí ledacos nechtěného přineseme domů. Tomu prostě nezabráníš. Když koukat nebudeš, škůdci se tak rozmnoží, že už zachraňovat nebude co. V krajní nouzi se dá dělat cokoli - květ, nekvět, všechno ven, omýt kořeny, substrát čerstvý propařit v mikrovlnce, na dno dřevěné uhlí, květináče omýt horkou vodou a znovu zasadit. Pokud kupuješ takhle víc kytek, vyplatí se mít místnost, kde žádné jiné nejsou a dát je do karantény. K ostatním je dát, až když je jasné, že nikde nemají tečky, nic po nich ani z nich neleze a nikde jim neroste flek. Skoro se to vyplatí. Na ty smutnice mi funguje jen propaření substrátu, jinak lítají ze všech. Jen z čisté kůry ne, ale ta taky není zcela ideální řešení. Jedině v té se ale nezdržují žádní škůdci. Simona má pravdu. Někdy drastický zásah je to, co pomůže.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 10:48

Simonko no vidíš jaký děláš pokroky :-) a jak se to holkám líbí :love:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 15. 4. 2009 11:09

No tak už je to asik měsíc co sem ji tak drasticky ošetřila a prozatím držela.. a teďka když sem viděla nové kořínky, lístek a květní stvol, tak mě srdíčko poskočilo 8-D
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 13:35

Tak jsem vám sem chtěla dát obrázek mého nového přírůstku, ale nejde mi ukaž to :'( .
Ale opravili mě album které mám tady :-) . Tak jsem vám opět přidala pár fotek z Drážďan, ale ještě se mi to nevešlo. Tak pokračování bude prvního ;-) .
A můj nový přírůstek mám uložený v Orchdejkách pod jménem--Adélka :)). Tak se jukněte kdo chcete.
OMLOUVÁM SE ZA KVALITU FOTEK !!!
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 15. 4. 2009 13:48

Moravando ta je krásná :tleskani
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 15. 4. 2009 14:39

Moravando, Adélka je nádherná.!
Já jen čtu příspěvky, koukám a obdivuji co kdo má nového a krásného. Všem blahopřeji k novým přírůstkům a přeji, aby se jim u vás dobře dařilo. 8-)
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 15:29

Děkuji a podotýkám, že já na ní zatím nemám žádnou zásluhu, snad později ;-) . Má pěkný květ a proto jsem neodolala. Ale moc se mi nelíbí listy :hm . No snad se u nás trochu vylepší :D . Paní už měla poslední, tak nebylo z čeho vybírat :-[ . Myslím jestli nebyla moc přelívaná a taky to vypadá že stála na sluníčku. Budu s ní mít asi trochu práce. Snad vydrží :oboze .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 15. 4. 2009 15:41

Držím ti palce, aby orchidka vydržela a u tebe se spravila. Já jsem také jednu takovou koupila. Hlavně kvůli květům, ale ty listy - ách jo. Plně s tebou souhlasím, že v těch prodejnách dostávají kytičky pěkně zabrat. Zvlášť, když je tam jen podavačka a ne prodavačka, která své práci rozumí. Holt musíme si dávat bacha při nákupu!!! ;-)
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 15. 4. 2009 17:36

Prosím Tě Moravando, kolik máš těch orchidejí cuzamenkupa, nádhera máš pro ně oko, a otázka co "Jaruška"? Jak se ji vede po tvé léčbě?
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 4. 2009 18:28

Já si nedám pokoj, dnes jsem zas byla v O.i, hezkého tam teda neměli nic, je středa, vše přebrané - souhlasím s Danou, že je těch orchidejí fakt inflace, to není možné, aby udrželi ty ceny - bílé, růžové a fialové, takové ty běžné, už skoro nikdo nekupuje! Měli tam toho kolik regálů. Ale já jsem koupila 2 ve slevě po 99, obě jsou s pevnými listy a přes květináč je vidět hodně kořínků - a oběma pučí ze starého nový květní výhonek! Sice to asi nebudou nějaké extra barvy, to by tam nezbyly, ale za ty prachy? tentokrát tam ty slevněné meli v solidnějším stavu - není divu, jestli vozí každý týden čerstvé, tak se jim to nemůže dařit prodat. jednu mám pro kamarádku, nejradši bych se nechala obě, když pučí, ale nebudu taková - ona se nikam nedostane a u nás na Vsetíně se ceny opravdu nehýbou. Ovšem ostatní rostlinstvo zahradní tam měli v děsném stavu. Jinak jsem dnes tak šikovně manipulovala se svými phaly, že jsem jeden shodila, celý se vysypal - a bylo to dobře, měl kořeny v nevalném stavu, tak jsem je ostříhala a vyměnila substrát - a to byl kupovaný před třemi týdny a já opravdu nepřelévám - naopak. Asi neumím nakupovat. Člověk hledí na krásu květů - a dělá chybu.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 4. 2009 18:45

Teda, Moravando, prohlížela jsem si tvé album - klobouk dolů, fantastické!
ty jsi teda pěstitelka na slovo vzatá, kam se hrabu!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 18:48

Obrázek Obrázek
Už mi funguje ukažto, tak tady je moje dnes přinešená Adélka :-D .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 18:57

Já děkuju za pochvalu, ale nevím jestli si ji plně zasloužím :-[ . Jinak dneska jsem trošku zvýšila počet dětí, mám jich 25. A Jaruška je snad v pořádku, výhonek na květ se prodlužuje, ale udělala jsem asi zase blbost. Když jsem ji přesazovala, tak jsem měla ten starý výhon ustřihnout celý. Teď mi z něho roste nový a asi pokvete kolmo :-/ :-[ . Ale holt chybama se člověk učí a kdo nic nedělá nic nezkazí :twisted:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 15. 4. 2009 19:11

Moravando je moc krásná, :shock: vidím, že se ti počet květin utěšeně rozrůstá. :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 4. 2009 19:13

Dani copak o to, ale pořád přestavuji byt kvůli místu na Orch.a rodina už mě nemá ráda :'( ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků