Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kandl 5. 4. 2011 17:41

Rozárko škoda Eleganta. :'( Já už zahubila dva. :-[
Kořeny se pěkně rozjely. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 5. 4. 2011 17:49

jo Kandl, ale to nejsou elegantovo kořeny, kéž by :hm :-[ :'(
a takhle skromně mi ty moje holky kvetou, levá a pravá strana, konečně se uráčily začít :nenapadne ObrázekObrázek
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 4. 2011 17:56

Ahooooj Rozárko krásně Ti to kvetě. :tleskani :tleskani :tleskani Já tady psala už dávno, že na lignohumát nedám dopustit. A tady se to jen potvrzuje.Ty sis neobjednala žádnou pastu? Třeba by šel zachránit? :hm :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 5. 4. 2011 18:04

Ahoj Klivie - neobjednala, já na experimenty nemám čas, ale s radostí budu sledovat vaše úspěchy :mrgreen:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 5. 4. 2011 18:18

Rozárko super jak kořeny tak kvetení. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Eleganta už nechci. :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nika2006 5. 4. 2011 19:19

Drem, Bolt bude můj pomalejší brácha :mrgreen: Vezmu to s rozběhem už z parkoviště a běda, jestli se mi někdo připlete do cesty :twisted:
... jen se obávám, aby mě šéf ráno nezavalil prací a já bych mohlatak maximálně sprintovat po kanceláři :-S

-- 5. 4. 2011 20:22 --

Rozárko - krása :tleskani :tleskani :tleskani
Nika2006
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 4. 2011 19:33

Rozárko krásně ti to kvete, my teď taky docela kvetem.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 5. 4. 2011 19:37

Věruško a fotečky nebudou ? :shock:
Niko já to nestihnu ,tak budeš mít volnou cestu a hurá na ně. :mrgreen:
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nika2006 6. 4. 2011 05:19

Evi - jak - nestihu? Já už od šesti usilovně pracuji, ať můžu o půl osmé vyrazit 8-D
Nika2006
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolli 6. 4. 2011 06:50

Rozárko, nádherná okna :-)

Nika, držím palce, ať "vyhraješ" :-D
Nolli
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nika2006 6. 4. 2011 07:59

Už jsem zpět... a bez orchideje :-( U nás měli bílé phaly, pak pár Miltoniopsisů, nějaké "Cambrie" a Dendrophaly. Rostlinky docela malé, i když některé kvetly hezky a rostlin taky docela málo. No nic, tak jsem alespoň ušetřila :/
Nika2006
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sikulka76 6. 4. 2011 09:16

tak jsem se dívala na tu svoji orchidejku, která mi loni udělala hned 4 keiky naráz .. má nový silný květní stvol a začíná se pěkně větvit .. takhle moc rozvetvená ještě nebyla ... tak už se těším až časem vykvete ... tak si říkám, že je v super stavu ... a tím tedy vyvrací tvrzení, že keiky rostou jen když se chce rostlina zachránit ... tady ta je v super stavu :-) ... a jsem za to moc ráda ... tak uvidíme jestli to nebude ten druh, který rád dělá keiky ... až vykvete tak ji sem přidám

-- 6. 4. 2011 10:19 --

Nika2006 píše:Už jsem zpět... a bez orchideje :-( U nás měli bílé phaly, pak pár Miltoniopsisů, nějaké "Cambrie" a Dendrophaly. Rostlinky docela malé, i když některé kvetly hezky a rostlin taky docela málo. No nic, tak jsem alespoň ušetřila :/



já myslela, že za tu cenu budou mít jen cambrie ... alespoň je tam maji vyfocené ... ale cena je to lákavá ...
sikulka76
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 6. 4. 2011 09:32

Evi mě se tam celé okno nevejde,tak jen z pokoje pár fotek: ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil Moravanda dne 6. 4. 2011 09:42, celkově upraveno 1
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nika2006 6. 4. 2011 09:35

Moravando - všechny jsou krásné, ale ten žlutý střevíc u mě vede!!! A to je co říct, protože phaly mám nejradši ;-)
Nika2006
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sikulka76 6. 4. 2011 09:36

tedaaaaa ... to je krásnýho kvetení .... asi budu muset zkusit posnášet na jedno okno vše co mi kvete, abych zjistila jestli pak budu mít taky tolik krásy ... mám pocit, že mi toho moc nekvete ... ale 4 nebo 5 jich vyhání stvoly ...
sikulka76
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků