Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 3. 2009 18:55

Burbulko, vyfoť nám zas okna, dívala jsem se na ty Tvoje fotky a musela se smát, jak s příchodem orchidejí jsi natěťchala fikusy a ostatní květenu na jedno zadní okno - teď už máš jistě orchidkama zaplněné i to druhé a fikusy se zase postěhujou?
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 3. 2009 18:55

A co ty poskořicované puchýřky?
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 3. 2009 18:58

Já jsem si toho taky všimla a musela jsem se chechtat :-D .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 3. 2009 19:05

http://archiv.nova.cz/multimedia/rady-p ... ideje.html :pozor Tak kdo jste to neviděli, tak se pokoukejte. Zítra se jedu podívat na kytičky při nákupu. :oboze
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 3. 2009 19:24

Dani děkujem :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagmar007 26. 3. 2009 19:35

Ahojky, tak se musím přiznat, že je mi do pláče. Jak jsem na listu 177 nafotila nemocný list, tak se sice po natření fungicidem nerozlézal, ale našla jsem zase jiné, asi mi zahyne. Dala jsem ji do separace, ale nevím nevím. To je to houbové onemocnění jak psala paní Kateřina v reportáži. Něčím mě potěšte, máte nádherné přírůsty. Třeba mi to dává znamení, že mám koupit další, ale tahle měla květy cca 10-12cm a měla jsem ji od kolegynky. :'(
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 3. 2009 20:25

To je těžké radit a zkusila jste ji přesadit ? Já bych to zkusila a míň bych ji zalívala. Ale jestli by to něco pomohlo to nevím. Záleží jak teď vypadá :hm .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 26. 3. 2009 21:43

Já myslím, Dagmarko, že bych už sáhla k poslednímu opatření - asi bych ji vytáhla z květináče, rozdělala si v kyblíku nějaký práškový fungicid, ale zředila bych ho víc, než co praví návod - a pak bych to sakumprásk vykoupala, aby se dostal všude. Má - li zahynout, není co ztratit a člověk neví. Ale je to jen můj nápad. Ovšem sídlo té choroby může být kdekoliv a postřik třeba všude nezasáhne. možná se tady k tomu ještě někdo vyjádří, co si o tom myslí- Řekla bych, že ublížit taková koupel nemůže. A pak komplet nový substrát,který bych taky postříkala fungicidem, než do něho nasadím.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 10:26

Já osobně bych se po fungicit rozhodla až podle toho jak vypadá dole :hm :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 27. 3. 2009 11:17

No, ono možná to pouhým okem člověk nevidí, to je jak s angreštem - člověk to pozná až na plodech a přitom je to v té rostlině a vidět to není.
Obrázek Obrázek Obrázek
To je jedno zých oken v kanclu, kam jsem umístila ty dvě nové ze včerejška - ale ty převozy jim asi daly zabrat, i když byly v termotašce a bublinkách, ale lituju je. No a jsou tu taky zblízka. A u očařky jsem dnes na vlastní oči viděla, jak kvete orch. na patro - matka i keiki, ale opravdu malinko, asi to ta rostlinka těžko táhne. A musela jsem koupit dvojčatům brýle, takže ne jak Moravanda, když jde od lékaře - zbylo mi 50Kč. Ale - za ty jsem koupila 2 matové obaly z plastu a nevypadá to zle - ale nemám ani na svačinu!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 27. 3. 2009 11:41

Krásné, opravdu moc krásné:)
Já tu mám bohužel jen jedno okno s dost úzkým parapetem a ještě ted jak venku fouká, tak sem trochu táhne. By se sem orchidejky ani nevešly a asi by se jim tu ani moc nelíbilo, ani stínit bych jim nemohla, jedině kdybych je dala na psací stůl, ale to bych pak neměla kde pracovat :D
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 11:55

Kočičko jsou moc pěkný :tleskani a řeknu ti upřímně takové prostředí v práci ti moc závidím :-) , já bych tam asi neodvedla žádnou práci, pořád bych jen chodila kontrolovat Orchidky :-P ;-) :-))

Jo a jinak máš pravdu že problém může být uvnitř, ale napřed je potřeba skontrolovat kvalitu na povrchu a pak bych přistoupila teprve k tvrdšímu zásahu :hm .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 27. 3. 2009 14:16

Když to tady za mě nikdo neudělá. Ale je pravda, že s orchidejkama mluvím pořád a oprašuju je všelijak taky pořád. Bez nich to tady tak příjemné nebylo, když jsem sem přišla, tak tady zkomíral akorát jedem zažloutlý zelenec - a pak tu ještě trčí a mlčí ten zmijovec, co se tváří, že tam není - ale dnes ho vezu domů a nemilosrdně ho vysypu a poučím o jeho povinnostech.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 27. 3. 2009 15:34

Tak to je pěkný, jen do toho :-)) :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 27. 3. 2009 15:44

Tak holky už jsem tu :-D , Včera jsem teda neměla úspěch :-l , bauhaus zklamal....ale dneska !!!! :D Táta mě ráno posla do hornbachu pro tři pytle s lepidlem na kámen a víte jaká to byla fuška ? 8-D :mrgreen: 8-P Zrovna jako na potvoru přivezli hromadu krasavic...jen jsem tak jedním očkem nakoukla....a už z toho zase byla ta moje půlhodina :-D ......
Chcete to vidět??? :lol:
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků