Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 24. 3. 2009 21:01

Já se nedivím, žes neodolala, burbulko - já jsem zase byla v poledne na obhlídce, co kam přivezli a akorát vytáhli z dodávky 2 cymbidia, ale teda kusy vysoké 120 cm, každý 2 květní stvoly a mraky fialových květů, zítra vyfotím. Bleskově jsem se rozhodla - a už mi jedno balili, hlavně že jsem včera přísahala, že nic a nic! A ušetřila jsem ho toho šoku, aby byl v obchodě, lidi kolem něho chodili, špatně se tam starali - nejsu já hodná? Stejně je moc zalité, substrát je úplně nacucaný, ale teď s tím nemůžu dělat nic, je to v plném květu. Jinak jsem přesadila ty dvě zmučené ze včerejška, porosila a posadila do monstery, aby měly společnost a mikroklima a nevypadají špatně - akorát ta jedna měla zdravé kořeny jen jakoby po obvodu, ve středu rostliny nestály za nic - ale zato hodně vzdušných. Tak se teď budu zabývat tím cymbídkem, byl to můj sen. A musím se snažit, páč teda nebylo nejlevnější - a já se znám, příští týden pojedu "pro kabel" a...
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 24. 3. 2009 21:04

zuzik-zrzik: no já mám právě nějak tu smůlu, že mi kvetly všechny, až na tu úplně první, jen jednou - když jsem je dostala a tak čekám až zase něco začne kvést, ale nepropadám panice protože je zas tak hrozně dlouho nemám a jeden už vytváří květní stvol, tak se na něj furt koukám, jakoby mu to pomáhalo růst :D. Co se přesazování týče, tak ty ořínky už skoro neměly kam růst tak se musely nějak vysvobodit :)
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 24. 3. 2009 21:07

Ještě k těm puchýřkům - kdysi tady pan Bozner popisoval, jak nějakou nemoc na listě léčil tak, že to poškrábal dezinfokovaným špendlíkem a zasypal skořicí - vypadá to teda drasticky, ale není vylouč, že to dezinfikuje a vysušuje a dál to nemokvá - ale bez záruky, taky jsem to nezkoušela. A tyhle matové obaly používám taky, ačkoli jsem odpůrcem plastu, ale to by člověk fakt jen za květináče vyhodil majlant, zvlášť když má i jiné květiny a některé hodně velké.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 21:09

no ve smetišti jsme dneska řešili, že jich musím mít hodně, tak jsem jela tam, kde jsem ještě nebyla a ejhle...na poslední chvíli jsem si jich všimla, měli jich jen pár, ale fakt jsem tam zase byla půl hodiny a váhala. Jak mám toho harlekýna, tak ho tam měli a ještě víc flekatýho. No asi se mi onich bude dneska v noci zdát :-D
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 21:11

třeba je časem zase vyměním za zelené sklo :-D ale teda když pořád domů něco tahám, tak asi na to sklo fakt nezbyde :-D:-D asi budu muset dělat přesčasy
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 21:13

jo a už jsem tento způsob léčby udělala, našla jsem ho na fóru, Jinak děkuji za radu, dám vědět, jak to dopadá...
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 24. 3. 2009 21:14

Musím se přiznat, že začínám litovat, že jsem si o víkendu žádnou orchidej nekoupila, i když je pravdou, že nebyly tak krásné, jako ty, co má burbulka :)
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 24. 3. 2009 21:17

všechny jsou krásné, holky :-) jen se pořádně zahledět a bude další víkend a taky je určitě budou mít :-)
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 24. 3. 2009 21:57

Burbulko sice nejsem holka ale také bych se připojil koupila jsi krásné kousky :tleskani
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 24. 3. 2009 22:07

Burbulko i ja se pripojim ke chvale :tleskani :tleskani .Jeste jsem nestacila vsechno precist,nejak jste se holky rozjely,ja jsem zjistila na mych orchidkach-Cambriich-nejake zivocichy a jsem z toho spatna :-| ,listy lepi a jsou tam svilusky?Neco bileho. :hm Tak jsem je sprchla a pockam co to udela do zitrka.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 24. 3. 2009 23:09

Hezké; mně se zas víc líbí ta první... ;-)

Mám pocit, že to nevydržím.. a že si taky zajdu do květinářství..a že si něco odnesu :oops: (něco tmavě fialového :D )..
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 25. 3. 2009 08:42

Obrázek Obrázek
To je ono, nové cymbidium - no řekněte, šlo ho tam nechat?
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 25. 3. 2009 08:47

Kráááása :) byl by hřích ho tam nechat :)
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 25. 3. 2009 09:00

Obrázek Obrázek
A na ukázku mojí zhýralosti - toto je další můj včerejší úlovek - o tom se doma ještě neví - ale je to hrozně malinká rostlinka, květní stvol nemá víc než 20cm a květ v průměru 3cm, co myslíte, je tak retardovaný nebo je to nějaký druh? Možná, když ho budu dobře krmit a ošetřovat, bude větší, příště.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 25. 3. 2009 09:02

Ovšem ty moje fotky - eště že to nevidí ten kritik, který onehdá tady na jakémsi fóru o květinách tepal, že když to neumíme vyfotit, nemáme to sem dávat...
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků