Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 25. 3. 2009 14:43

No a mně rostl květní stvol mezi dvěma listama, které stály přímo nad sebou tak, že lezl vodorovně s nimi pod listama a když dolezl nakonec a nehodlal se otočit nahoru, tak jsem ho čapla, vystrčila ven a přicvakla k tyčce. Měl smůlu musel lézt nahoru. Trvá to dlouho, klidně víc, než měsíc, než doroste a otevře se první poupě. Taky záleží, jak teplo máš v místnosti. Když je větší teplo, roste mi rychleji.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 3. 2009 14:45

Obrázek
Takhle vypadá kořínek. Je hladký a když je to výhon, tak se na něm začne rýsovat jako když to kolínko jestli rozumíte. Nevím jestli jsem to nenapsala špatně. Je na tom konci poznat že není zakončený špičkou :hm :!:
Takhle mi rostou kořínky ze starého kořene, ty mi jdou teda taky nahoru :-[
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherillka 25. 3. 2009 14:56

No spíš bych řekla, že to vypadá jako stvol - i ta barva.... :?: Ale nevím, budu to pozorovat a kdyžtak to zkusím nafotit znovu a lépe.... :hm Ale zatím díky za názory. Jinak to Cymbidium je opravdu krásné... :tleskani Taky se mi líbí, ale nevím, kam bych ho dala - četla jsem, že chce spíše chlad. Kolik takováto krása stála??? (jestli se můžu zeptat?) :?: :?: :?:
Cherillka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 3. 2009 14:59

Obrázek
A takhle leze pro ukázku květní stvol. Náhodou se mi probouzí Rozárka, tak jsem vám ji nafotila. Doufám že to k něčemu bude :hm .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherillka 25. 3. 2009 15:02

Děkuji za foto, jste hodná. :-* Asi máte lepší foťák, nebo nevím, že se vám to podaří vyfotit tak detailně zblízka a přitom čistě. :hm Já jakmile se více priblížím, tak to mám rozmazané a rozpité... :-\ Odpoledne budu trénovat.
Cherillka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 3. 2009 15:04

To byla jen šťastná náhoda :-[ .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagmar007 25. 3. 2009 21:16

Ahoj, v tomto substrátu by měly být obsažené pinie. Já s ním zkušenosti nemám , ale jedna zapálená orchidejářka si ho chválí. Dáša
http://www.zahradni-centrum.cz/show_img ... 004429.jpg
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 3. 2009 21:24

Děkujeme za radu :-) . Chtěla bych vědět, jestli s ní tady má ještě někdo zkušenosti ? Prosím napište, já totiž mám s kupovanou zkušenosti špané :-/ . Ale ne zrovna s touto značkou.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 26. 3. 2009 09:27

Tedy Moravando, krásně vyfocené :tleskani a zrovna Rozárka :lol: Až mi poleze nový květní stvol, tak se asi zblázním radostí :twisted: a takhle budu zírat :shock: Zatím se mi stává, že když koupím novou, tak mi pár květů nebo pupenů upadne :potichu , asi je to aklimatizací :hm
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 26. 3. 2009 09:32

Hezké dopoledne všem :)

Na orchidejce kolegyně jsem zpozorovala pro mě zajímavý jev, kdy kvítky neopadávají odspodu, tedy od nejdéle kvetoucího, ale sesychávají a opadávají ty na vrchu - na konci stvolu. Tak jsem se chtěla zeptat zda má někdo z vás takovéto zkušenosti, zda je to normální nebo to značí nějaký problém :hm
Caitlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burbulka 26. 3. 2009 09:33

ahoj holky a kluci :-), tak jsem dneska přišla domu po "čtyřiadvacítce" a konečně jsem si pořádně za denního světla prohlédla ty moje poslední úlovky :love: , můžete mi je někdo prosím pomoci identifikovat, jaký je to druh phalu? :hm a ještě přikládám fotku té nové miltonky, konečně rozkvétá :tleskani
Obrázek Obrázek Obrázek
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 26. 3. 2009 09:35

To je právě to Caitlin, co je mi divné :hm Myslím, že poupátka jsou citlivější na převoz z obchodu a na nové podmínky v bytě
Burbulko, bomba :!: :tleskani krásné :lol: Musíme si dělat radost my 8-D , když nám počasí pořád ukazuje záda :grr:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 26. 3. 2009 09:41

ten phal vlevo mi udělal obrovskou radost :-D má hooodně zvláštní barvy :-)...když už to jaro nepřichází, jak říkáš :-D U dvou phalů mi taky opadlo poupě asi týden, po změně prostředí, také si myslím, že ho rozhodil převoz nebo změna teplo, zálivky nevo čehokoliv....ale už zase rostou normálně další :-)
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burbulka 26. 3. 2009 09:45

Dostal se ke mně návod dlouholetého orchideáře, čím hnojit - prý používá kristalon - plod a květ - a má s ním vyníkající úspěchy...máte někdo podobnou zkušenost? Jinak - už jsem rodičům oznámila, že přivezou z chalupy kravince, tak pokud budete někdo mít zájem, mohu slloužit....
burbulka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caitlin 26. 3. 2009 09:46

Právě, že nejde o poupata, Kolegyně má tu orchidej už delší dobu a byla úplně rozkvetlá, žádná poupátka. Mě je to trochi divný, protože ty moje když odkvétaly, tak vždy opadávaly uschlé kvítky odspodu.

burbulko ta tvoje orchidejka, na obrázku vedle miltonky, je opravdu nádherná, ta druhá samozřejmě taky :) ale tato má neobvyklé zbarvení, resp. v obchodech takových moc vidět není. Musím se přiznat, že trochu závidím :-[
Caitlin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků