Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod jakuku 14. 7. 2012 18:39

okýnko je nádherné :tleskani :tleskani :tleskani a máš to vše nasazené v takových velkých kyblících? :-) jak si vzpomenu když jsi loni ukazovala jen ty škodíky co jsi měla a holky co ti z ničeho nic odcházeli tak konečně se ti teď zase odvděčujou 8-D 8-D
Jana
jakuku
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 7. 2012 18:42

Supéééééér, krásně ti to kvete. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 14. 7. 2012 18:43

Moravandi, tak to je fakt úžasné!!! Nádhera!
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 14. 7. 2012 18:43

Květinko,Moravandi nádhera :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani krásné okna :shock:
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 14. 7. 2012 18:54

Moravandi krásné okýnko ;-) a ta první je fakt úžasná :-) :tleskani :tleskani :tleskani

-- 14. 7. 2012 19:57 --

Oluskacz píše:Květinko - paráda! Na ten drobnokvětý jsem se jednou dívala v OBI. Lákal mě moc, ale měl neskutečně obrovské listy, tak jsem ho tam nakonec nechala.

Oluško a tenhle má listy malé ,spíše špičaté oproti phalu a jak říká Dana , je to zase něco jiného a zdají se vděčnější ... :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 7. 2012 19:00

Moravando krása :tleskani :tleskani :tleskani to je radost pohledět 8-D ,tak ať jim to kvetení dlouho vydrží. :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andersenka 14. 7. 2012 20:27

Dievčene chválim!!!
andersenka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirdasl 15. 7. 2012 09:48

Krása Věruško.A těch diváků pod oknem,viď..:D
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RaiskA 15. 7. 2012 13:04

Moje nové kvetení
ObrázekObrázekObrázek
Obrázek
RaiskA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 15. 7. 2012 13:12

Moc pěkné. :tleskani :tleskani :tleskani
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 15. 7. 2012 13:23

Aničko,jedna krásnější než druhá :-)) , ale ta bílá se žlutým , nebo spíš oranžovým středem , hmmm :love: :tleskani :tleskani :tleskani
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-panda 15. 7. 2012 14:16

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s cocochipsy? Chtěla jsem dneska přesazovat orchidku a přidat je do substrátu, ale přečetla jsem si na obalu, že se to musí tři dny máčet, aby se z toho cosi vyplavilo. Tak sem to šupla do hrnce s vodou a přesazovat budu muset asi až někdy v týdnu. Máte s tím někdo zkušenosti, opravdu se to musí tak dlouho máčet? Jinak tu máte samozřejmě nádherné kvetení, až mi z toho oči přecházejí. Je to opravdu radost pohledět!
E-panda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 15. 7. 2012 15:40

E - pando musí a musí se měnit i voda aby se vyplavily soli. Taky jsem je míchala s kůrou když jsem jí měla málo, teď už dávám jen kůru.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod E-panda 15. 7. 2012 17:58

Klivie, děkuji za radu, tak já to tam budu ještě pár dní máchat :)
E-panda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sarlote 15. 7. 2012 18:05

E-panda píše:Ahoj holky, nemáte někdo zkušenosti s cocochipsy? Chtěla jsem dneska přesazovat orchidku a přidat je do substrátu, ale přečetla jsem si na obalu, že se to musí tři dny máčet, aby se z toho cosi vyplavilo. Tak sem to šupla do hrnce s vodou a přesazovat budu muset asi až někdy v týdnu. Máte s tím někdo zkušenosti, opravdu se to musí tak dlouho máčet? Jinak tu máte samozřejmě nádherné kvetení, až mi z toho oči přecházejí. Je to opravdu radost pohledět!

Rostou v nich dobře Dendrobia a všechny co mají jemné kořínky,ale musí se dávat pozor na přelití, nahoře jsou třeba suché a dole ještě stále vlhké.....Sarlote
Sarlote
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka