Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod milka60 13. 1. 2012 18:24

Krásne kvitnutie!!!!!!
milka60
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nika2006 13. 1. 2012 20:06

Tak kdopak už má objednáno z pokojovek? :D Já budu charakter a nic neobjednávám, šetřím místo do Drážďan :oboze
Nika2006
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marky468 13. 1. 2012 20:33

Je jich tam spousta krásnýcn, vybrala bych i 10, ale zatím váhám, příští týden má být hodně pod nulou :hm
Jinak holky a kluci, máte hezké přírůstky a kvetení, za tu dobu, co jsem tu nebyly, mně taky hodně rostlinek nakvetlo, ale bohužel se mně nedaří bez sluníčka fotit v reálných barvách 8-S
marky468
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 14. 1. 2012 10:03

No tak já se přiznávám jako první, objednala jsem si dva kousky :-[ , zmizelo jich víc , přiznejte se kdo další :pozor :-P
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 1. 2012 10:56

To jsem já ,ale nyní dělám místo a nic jsem nenašla .Tak jsem zvědavá kam je dám.Budu muset jít na trh. :oboze :oboze :oboze :oboze :oboze
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ario 14. 1. 2012 11:07

tak já si nic nevybral které bych chtěl v nabídce nemá :hm
ario
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 1. 2012 11:20

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Mám slíbené tohle, tam by se jich mohlo vejít pět. :hm :lol:
Naposledy upravil Evouš dne 14. 1. 2012 13:09, celkově upraveno 1
Evouš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 14. 1. 2012 12:07

ahoj všichni, nějak nestíhám a tak jen sem tam nakouknu co máte nového a co kvete ... pokochám se a prchám. Dani ta tvoje drobnokvětá fialová tak ta nemá chybu :tleskani je úplně luxusní! a jinak chválím všem ty krasavice co vám nyní kvetou! :-) Já kdybych neměla nakoupené nové na podzim, tak svoje kvetení teď vůbec nemám. Vlastně před pár dny rozkvetl Minimark, ten je spolehlivý a stále po dvou měsících odpočinku nasazuje nový stvol. A jinak nic. Ovšem můžu si za to nejspíš sama, protože jsem se loni docela dost vykašlala na hnojení .. takže teď se mi asi holky odměŇují a zase kašlou ony na mně :roll:
A musela jsem se dnes smát, když jsem četla o pokojovkách a že tam zmizelo už zase hodně orchidejí .... no já o ničem nevěděla, takže jsem určitě tentokráte hodně ušetřila! :lol:
Každopádně bych měla strach to teď poslat. U nás stále chumelí a chumelí, před domkem máme nahrnuté asi tak dvoumetrové haldy, aby se tady dalo v dědině vůbec fungovat a vypadá to, že tenhle víkend asi zapadneme úplně!
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod emive 14. 1. 2012 12:20

ObrázekObrázek Tak po dlouhé době zase přibyl nový phal.-ukořistila jsem ho v globusu a byl poslední takže žádný výběr moc se mi líbil takže je můj
emive
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 1. 2012 12:21

Šárko dík za pochvalu, zaslouží ji, je úžasná a jen doufám, že ji nic nesežere. Nebuď smutná, že nic moc nekvete, zbytečně bys byla nešťastná, že opadávají poupátka. Pokvetou Ti na jaře, až bude víc světla. Zimní kvetení je sice bomba v kombinaci se zasněženou krajinou, ale taky risk. Na jaře to přihnojíš a budeš vidět tu smršť. Stejně na zimu moc poupat na stvolech není, na starších kveteních ne víc jak pět květů, jen vyjímečně je víc na nových stvolech. Z oček vždycky tak maximálně 4. Někdy váhám, jestli není lepší nechat kytku odpočinout a pak mít nový stvol, než se honit za malým kvetením z očka. Tak buď trpělivá, občas otři listy od prachu a na jaře se květů taky dočkáš.
dama 55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 14. 1. 2012 12:39

Fotila jsem dneska svoje okna Obrázek.

-- 14. 1. 2012 12:41 --

Emive - to je ta, co jsme si s Janou koupily na Floře. Je nááádherný! Právě mi bude už podruhé kvést. Už tvoří pupeny. Nemůžu se dočkat, až vykvete!
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 14. 1. 2012 12:46

Emive ta je nádherná .. takovou jsem ještě ani nepotkala! TAk ať ti dělá dlouho radost! :-)
Oluš, tak to je paráda! :tleskani .. tak hlavně, aby kvetení vydrželo dlouho!
Dani já vím. Na jednu stranu jsem ráda, že nekvetou, protože vím, že v tomhle ročním období udělají fakt míň poupat a z toho jich ještě plno opadá! Je fakt, že mě to kvetlo hodně všechno přes léto .. vím přesně, protože chodili lidi kolem domečku a říkali, že teda muškátům v truhlíku se u mně nedaří, ale ty orchideje nemají chybu! Takže ano, budu trpělivá a sem tam utřu prach a určitě se dočkám! :lol:
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Oluskacz 14. 1. 2012 12:47

Dani, ta Tvoje je naprosto nááádherná. K tomu není co dodat. Strašně bych také chtěla nějakou takovou. Ale mi se nedaří. Janča mi koupila bílou drobnokvětou, navětvenou - že ta bude jako ta její rekordmanka a teď mi sice kvete, ale dva stvoly a na nich 9+7 květů :-(.
Oluskacz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Šár.ka 14. 1. 2012 12:56

Dani, jak jsi psala o tom, zda by nebylo lepší nechat kytku odpočinout a ať vyžene nový stvol .. taky nad tím stále přemýšlím, ale třeba teďka v práci mi pustila nový stvol + z očka šla nová větvička. No a z očka mám 4 květy a z nového stvolu taky jen 4 květy .... tak pak je asi zbytečné se o ty květy ochudit z toho očka, když stvol dá taky stejně. Ovšem na druhou stranu možná, kdyby nedával sílu i do očka, tak by na stvolu mohlo být květů víc ... :hm .. ale to je prostě hokus pokus.
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 14. 1. 2012 13:02

Emive ta je opravdu nádherná, dobře , že tam na tebe počkala ;-) a Oluško, máš to na těch oknech krásně vyřádkovaný :mrgreen: , radost pro oko i duši, že :lol:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka